Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Hastanemizi Hemen Şimdi İstiyoruz”

hastanemizi-hemen-simdi-istiyoruz
1 Aralık 2020

“Hastanemizi Hemen Şimdi İstiyoruz”

CHP, Gelecek Partisi ve Deva Partisi Kadın Kolları; Çorum eski Devlet Hastanesi’nin bir an önce hizmete yeniden açılmasını istedi.

Her üç partinin kadın kolları yöneticileri eski Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak hastanenin acilen açılması için başlatılan eylemlere destek verdi.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Gelecek Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar ve Deva Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Benli, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Yıldız Bek ile kadın kolları üyelerinin katıldığı basın açıklamasında, içinde bulunduğumuz koronavirüs sürecinde salgının her geçen gün arttığı, birçok insanın hayatını kaybettiği, Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin dolu olduğu, hastaların artık ilçelere sevk edildiği, bu durumun insanlara eziyet yaşattığı gibi ilçe hastanelerinin de dolduğu ifade edilerek Çorum Devlet Hastanesi’nin acilen açılması talep edildi.

Kadın Kolları adına bir açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar yıllarca Çorum’a hizmet vermiş, her şeyiyle hazır olan bir hastane binasının niçin hizmete açılamadığını sordu.

Kamile Anar açıklamasında şunları söyledi:

 “Bu Konu Partiler Üstüdür, Bu Sorun Tüm Çorum’un Sorunudur”

Bugün burada Çorum’un örgütlü kadınları olarak ‘Devlet Hastanemizi acil açın’ talebiyle toplanmış bulunuyoruz.

Bu konu, partiler üstü bir konudur, sorun tüm Çorum’un sorunudur. Bu nedenle CHP, Gelecek ve Deva Partisi kadınları olarak Çorum’un kadınlarının sesi olmak istedik.

Ankara’dan son gelen 4. heyet ‘Hastaneyi 2021 yılının içinde açmak için çalışmalara başlanacağını’ belirtmiş. 2021’in hangi ayı? Ocak mı, aralık mı? Çorum halkının yarısı hastanelerde tedavi olmadığı için ilçelere gönderiliyor veya evde karantinaya girerek diğer ev halkına da bulaştırarak çoğalmasını sağlıyor. Virüs salgınının daha fazla yayılmasını ve insanlarımızın ölmesini mi bekliyorlar? Zaten ilçe hastaneleri de dolu, hastalar eve mâhkum.

CHP İl Başkanımız eylül ayında ‘Hastane bir an önce açılsın, Covid-19 gittikçe tırmanıyor. Bu hastaneye acil ihtiyaç var’ dedi, bir ateş yaktı. Dört ay oldu henüz bir çalışma yok. Covid-19 salgını hızla yayılmaya devam ediyor.

İYİ Parti İl Başkanımız ise bu ateşe odun attı, alevlendirdi. Hastane önünde günlerce nöbet tutuldu, herkes bu sese kulak verdi. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.

AKP İl Başkanı ise ‘Biz sahra hastanesi yapmayacağız, son model hastane yapacağız’ diyor. Çorumlu şu anda son model hastane değil, ailesini korumak, kendi ilinde tedavi görmek istiyor.

45 Günde Hastane Yapılıyor da, Neden Her Şeyi Hazır Olan Hastane Açılamıyor?

Bizler siyasi partilerin örgütlü kadınları ve Çorumlu kadınları olarak ekonominin, yokluğun, eğitimsizliğin, sağlıksızlığın ve hukuksuzluğun en çok yükünü taşıyan kadınlar olarak yetkililere soruyoruz. Her şeyi hazır olan hastane neden hemen açılamıyor? Bu hastane yıllarca hizmet verdi, şimdi sorun nedir?

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?