Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Hastane Önündeki Trafiğe Kökten Çözüm Aranıyor

hastane-onundeki-trafige-kokten-cozum-araniyor
25 Kasım 2020

Hastane Önündeki Trafiğe Kökten Çözüm Aranıyor

AK Parti Çorum Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve AK Parti İl Başkanının Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaretinin detayları belli oldu.

Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ile Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’dan oluşan heyet Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya gelmişlerdi.

Bir süre önce bakanlık görevine atanan Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ile ilgili açıklama yapan Çorumlu heyet öncelikle Bakan Karaismailoğlu’na hayırlı olsun dileklerini ilettiklerini anlattı. Ziyarette ayrıca Çorum halkının büyük bir özlemle beklediği demiryolu ve havalimanı konusunda daha önce yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında Bakan Karaismailoğlu’na bilgiler aktardığını söyleyen heyet, Karaismailoğlu’nun da her iki beklenti ile ilgili bakanlığın çalışmalarıyla ilgili kendilerine bilgi paylaşımında bulunduğunu dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Çorum’daki yatırımları hakkında da Bakan Karaismailoğlu ile istişarede bulunduklarını vurgulayan Çorumlu heyet, karayolları ile ilgili çalışmalarda herhangi bir sorunun olmadığını, özellikle de ilçe bağlantı yollarıyla ilgili taleplerin de bakana iletildiğini kaydetti.

Hastane Önündeki Trafik Sorunu Masaya Yatırıldı

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaşanan trafik sorununun da Bakan Karaismailoğlu’na bir kez daha aktarıldığı ifade edilirken bu konuda beklentilerin ve sorunun kökten çözümü ile ilgili proje üzerinde istişare ettiklerini dile getirildi.

“Gerekli Desteği Vereceğim”

Son derece verimli geçtiği açıklanan görüşmede, Bakan Karaismailoğlu’nun beklentiler ve kendisine iletilen konular hakkında gerekli desteğin verileceği sözünü verdiğini vurgulandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?