Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Görme Engelli Öğrenci Okul Birincisi

gorme-engelli-ogrenci-okul-birincisi
12 Haziran 2015

Görme Engelli Öğrenci Okul Birincisi
Başarısıyla Ailesinin Gururu Oldu

Mecitözü ilçesinde doğuştan görme engelli 15 yaşındaki Hüseyin Cem Cengiz okul birincisi oldu. 8. sınıfa geçen ve başarısıyla göz dolduran Cengiz, karne gününde ailesinin gururu oldu.

Doğuştan görme engelli 15 yaşındaki Hüseyin Cem Cengiz Mecitözü ilçesindeki Atatürk Ortaokulu öğrencisi. Not ortalamasıyla okul birincisi olan Cengiz, okulda ve sosyal alanda elde ettiği başarılarla tüm öğrencilere örnek oluyor.

En büyük destekçisi olan annesi Ayşegül Cengiz’in yardımıyla okula gidip gelen Hüseyin Cem, görme engellilerin kullandığı Braille alfabesiyle ve sesli bilgisayar yardımıyla derslerine çalışıyor.

Başarılarıyla göz dolduran Hüseyin Cem, okulunun yanı sıra sosyal alandaki beceriyle de dikkat çekiyor. Yıldızlar kategorisinde Görme Engelliler Satranç Türkiye Şampiyonu olan Hüseyin Cem’in başarıları bununla da sınırlı değil. Hüseyin Cem, satrancın yanı sıra müzikle de ilgileniyor ve 5 yıldır bağlama çalıyor.

Kendisi gibi görme engelli olan baba Ali Ekber Cengiz ise çocuğunun başarısı ile gurur duyduğunu söyledi.

Hüseyin Cem’in sınıf öğretmeni Buket Cömert Sungur, Hüseyin Cem’in karnesi ile birlikte takdir ve üstün başarı belgesini verirken, öğrencisinden övgüyle söz etti.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?