Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Genç Kız Yaşadığı Korku Dolu Anları Anlattı

kacirilankizkonustu
8 Ağustos 2015

İntikam İçin Kaçırılmış

Genç Kız Yaşadığı Korku Dolu Anları Anlattı

Çorum’da düğün hazırlığı yaparken kaçırıldığı öne sürülen 18 yaşındaki Leyla Badak bulunarak ailesine teslim edildi. Olaya karıştığı iddia edilen 5 kişiden 4’ü yakalandı. Zanlılardan 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşadığı korku dolu günleri anlatan Leyla Badak ise zorla tutulduğu evin penceresinden kaçarak kurtulduğunu açıkladı. Ailesi ise kızlarının intikam için kaçırıldığını iddia etti.

Olay Çorum’un merkeze bağlı İnalözü Köyü’nde geçen 30 Temmuz’da meydana geldi. İddiaya göre gece eve giren 4 kişi, 23 Ağustos’da evlenecek olan Leyla Badak’ı zorla kaçırdı.

İdiaya göre genç kız Çorum’da evinden 4 kişi tarafından kaçırılmasının ardından önce kentteki bir bağ evine götürüldü. Bir gece burada tutulduktan sonra aynı kişiler tarafından Kırıkkale’ye götürüldü. Burada bağ evinde iki gün elleri, ayakları bağlı ve ağzı bantlı şekilde tutuldu. Daha sonra kent merkezindeki bir eve götürüldü. Genç kız 5 gün burada tutuldu. Dün akşam saat 18.00 sıralarında kendisini kaçırdıklarını öne sürdüğü iki kişi ile birlikte bulunduğu tek katlı evin penceresinden atlayarak kaçan Leyla Badak karşı eve giderek buradaki bir kadına kaçırıldığını söyleyip yardım istedi. Bunun üzerine kadın polise haber verdi. Olay yerine gelen polis önce genç kızı bulunduğu yerden aldı. daha sonra genç kızın zorla tutulduğunu iddia ettiği evde arama yaptı. Ancak polis evde kimseyi bulamadı. Leyla Badak, polis ekibi tarafından Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Daha sonra genç kız polisler tarafından ailesine teslim edildi. Ardından da gece saatlerinde Çorum’a döndü.

Ailesine kavuşmanın sevinci yaşayan Leyla Badak, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Genç kız kendisini kaçıranlar arasında bir polis memurunun bulunduğunu iddia etti.

Baba Kamil Badak ise kızına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirterek “Adalete her zaman güveniyoruz. Bu kişilerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum” diye konuştu.

Ağabey Serdal Badak ve Sami Badak ise “Kardeşimizi kaçıranlardan şikâyetçiyiz” dediler.

Öte yandan genç kızı kaçırdıkları ileri sürülen ve polis tarafından Çorum’da 2 Ağustos’ta yakalanan A.S., baba M.Y., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Dün de Kırıkkale’de polis tarafından yakalanan 21 yaşındaki M.Y. ise bugün Çorum’a getirilerek Adliyeye sevk edildi. Olaya karıştığı iddia edilen Kırıkkale’de görevli polis memuru B.T. ise savcılık ifadesinin ardından serbest kaldı. Ayrıca olayla ilgili olarak F.Y.’nin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?