Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Fevzi Çakmak 3.Cadde’yi Yakında Trafiğe Açacağız”

fevzi-cakmak-3-caddeyi-yakinda-trafige-acacagiz
25 Kasım 2020

“Fevzi Çakmak 3.Cadde’yi Yakında Trafiğe Açacağız”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın altyapı çalışmaları tamamlanan, asfalt serimi ise devam eden Fevzi Çakmak 3.Cadde’de incelmelerde bulundu.

Başkan Aşgın yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Aşgın’a Mimarsinan Mahalle Muhtarı Fevzi Şeker de eşlik etti.

Çalışmaları büyük oranda tamamladıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Mimar Sinan bölgesinden Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, terminal gibi yerlere bağlantı yolu olarak kullanılan Fevzi Çakmak 3.Cadde’nin tüm altyapı çalışmalarını tamamladık. İçme suyu şebekesi, kanalizasyon, yağmur suyu altyapısını ise yeniledik. Yol yenileme, genişletme çalışmalarında sona geldik. Bir şeridin asfalt serimini yaparak trafiğe açtık. Kısa süre içinde tamamen yenilediğimiz 35 metre genişliğindeki Fevzi Çakmak 3.Caddemizi iki yönlü olarak trafiğe açacağız” dedi.

Dere üzerindeki köprüyü de genişleteceklerini sözlerine ekleyen Başkan Aşgın “Köprüyü genişleterek Erzurum Dede Caddesi’ne bağlayacağız” diye konuştu.

Başkan Aşgın bu yıl asfalt seriminde koydukları 100 bin ton hedefine yaklaştıklarını, hava koşullarının müsait olması durumda bu hedefin üzerine çıkacaklarını vurguladı.

Muhtardan Başkan Aşgın’a Teşekkür

Yapılan hizmetlerden memnuniyetini ifade eden Mimarsinan Mahalle Muhtarı Fevzi Şeker, Fevzi Çakmak 3.Cadde’nin önemli bir bağlantı yolu olduğunu söyledi. Muhtar Şeker “Böylesine kapsamlı ve ileriye dönük hizmeti ve mahallemizde devam eden başkaca çalışmalar için Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın başta olmak üzere tüm emeği geçen belediye personeline şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?