Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Faciayı Askerler Önledi

faciayiaskerleronledi
17 Kasım 2014

faciayiaskerleronledi

Faciayı Askerler Önledi

Komutanın Yıkım Talimatı Tüm Köyü Yanmaktan Kurtardı

Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Çukuröz Köyü’nde meydana gelen yangında, son belirlemelere göre 27 ev kül olurken, bir ev ağır hasa gördü. Yangının üzerinden 3 gün geçerken, olayla ilgili çarpıcı detaylar da ortaya çıkıyor.

Köy imamına ait lojmanda başlayan yangına ilk etapta köylüler müdahale ettiği ancak, büyüyen alevlerin rüzgarın da etkisi ile bitişikteki iki eve daha sıçraması üzerine köylülerin yardım istediği ortaya çıktı. Jandarma komutanlığı yetkililerin alınan bilgilere göre, yangın ihbarını alan Bayat ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekip köye kısa sürede ulaştı.

Ekibin başındaki jandarma komutanı yangının büyüyeceğini anladı. Yangının büyümemesi için zamanla yarışan Jandarma, Bayat ilçe jandarma komutanı Kıdemli Başçavuş Gökhan Emre, garnizon komutanlığı, itfaiye ekipleri, ilk yardım ekibi ve kaymakamlık gibi tüm kurumlara haber vererek, harekete geçirdi.

Jandarma ilk olarak can kaybı olmaması için tüm evleri boşalttı, daha sonra yangının tüm köye sırçama tehlikesini ortadan kaldırmak için köyün Kuzey ve Güney cephesinde yanan bazı evleri yıktırarak koridor oluşturdu. Böylece alevlerin diğer evlere sıçramasını engellendiği bildirildi.  Olayda 900 nüfuslu, 120 haneli Çukuröz Köyü’nde, 27 ev yanarken, 93 ev kurtarılmış oldu.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?