Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Evlatlarıyla Gurur Duydular

evlatlariylagururduydular
12 Ekim 2018

Çorum’da silâhaltına alınan 372’inci kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Askerler yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi. Askerler törenin ardından aileleriyle bir araya gelerek hasret giderirken, duygusal anlar yaşandı.

İl Jandarma komutanlığı kışlasında gerçekleşen törene Vali Necmeddin Kılıç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, bürokratlar ve asker yakınları katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra temel eğitimlerini tamamlayan 372. kısa dönem erler yemin etti.

Askerler, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masalara ellerini koyarak yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi.

Yemin töreninin ardından konuşmalar yapıldı. Yemin eden askerler adına yapılan konuşmada vatana bağlılık mesajları verildi.

Törende daha sonra İl Jandarma Alay Komutanlığı’na ilk katılan, eğitim ve sporda başarılı olan askerlere protokol üyeleri tarafından hediye verildi.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abrurahman Başbuğ askerlere ve ailelerine mesaj verdi.

Vali Necmeddin Kılıç ta konuşmasında, askerlik hizmetinin Türk milleti için onur ve gurur meselesi olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından askerlerin görev yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Tören sonunda askerler, aileleriyle kucaklaşarak hasret giderdi. Ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Asker yakınları yaşadıkları gurur karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?