Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Dünya Standartlarında Yoğun Bakım

dunya-standartlarinda-yogun-bakim
3 Mart 2015

Dünya Standartlarında Yoğun Bakım
Çocuk Yoğun Bakım Ne Zaman Hizmet Verecek?

Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğum bakım ünitesi kalite standardını yükseltti.  Hastane yöneticisi Sinan Zehir, yoğun bakım merkezinde, dünya standartlarında hizmet verildiğini bildirdi.

Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden düzenlenen basın toplantısında hastanesinin yoğun bakım ünitesindeki yenilikler ve yoğun bakım ünitesinin çalışma sistemi kamuoyuna tanıtıldı.

Toplantıya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı ve Hastane Yöneticisi Zinan Zehir katıldı.

Sinan Zehir açıklamasında yoğun bakım tedavisinin iyi düzeyde olması nedeniyle, ameliyat olacak hastaların Çorum’dan başka illere sevkinin önlediğini dile getirdi.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı’da yoğun bakım hizmetinin, tedavinin en önemli aşamalarından birisi olduğunu dile getirdi. Dolapçı Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil vakaların ameliyata hazırlığı ve ameliyat sonrası bakım hizmetinin istenilen düzeyde olduğunu açıkladı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı’da açıklamasında yakın zamanda çocuk yoğun bakım ünitesinin de Çorum’da hizmete açılacağını bildirdi.

Basın toplantısının ardından ameliyat takip sistemi ve yoğun bakım merkezindeki yeni uygulamalar tanıtıldı. Hastane Yöneticisi Zinan Zehir, hasta yakınlarının ameliyattaki hastalarının durumlarını bilgisayar ekranından takip edebildiklerini bildirdi.

Yoğun bakım ünitesindeki hastaların hasta mahremiyeti de korunuyor. Herkese açık olan kamera görüntüleri artık kapalı odalarda sadece hasta yakını tarafından izlenebiliyor.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?