Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Mehmetçiğe Dua Edip, Destek Mesajları Verdiler

mehmetcigeduaettiler
02 Mart 2018

Mehmetçiğe Dua Edip, Destek Mesajları Verdiler
Şeker Fabrikası İşçileri Askerlik Şubesi Önünde Toplandı

Çorum Şeker Fabrikası çalışanları Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askere dua etmek ve destek vermek için Çorum Askerlik Şubesi önünde toplandı. Dev Türk bayrağı açarak etrafından toplanan fabrika çalışanları, “Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atarak Mehmetçik için dua etti.

Şeker İş Sendikası Çorum Şubesi’nin düzenlediği etkinliğe çok sayıda fabrika çalışanı katıldı. Vardiya çıkışında fabrika bahçesinde toplanarak otobüslerle askerlik şubesi önüne gelen işçiler Türk bayrağı açarak, Mehmetçik için dua etti.

Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Sefer Kahraman dua öncesinde yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı harekâtında destan yazan kahraman Mehmetçiğin, Türk milletini gururlandırdığını ifade etti. Askerlerimizin büyük bir fedakârlık örneği göstererek kar, kış demeden vatan görevlerini yerine getirdiğini belirten Kahraman “Kahraman Mehmetçiğimiz emperyalist devletlere bir kez daha diz çöktürmüştür” dedi.

Çorum Askerlik Şubesi Başkanı ve İl Garnizon Komutanı Personel Albay Çetin Öcal’da Şeker İş Sendikası ve Şeker Fabrikası çalışanlarına teşekkür etti.

Öcal “Gücünü böyle bir milletten alan ordunun başarısız olması düşünülemez” dedi.

Açıklamaların ardından Mehmetçik için dua edildi.

Şeker fabrikası işçileri “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak askerlik şubesi önünden ayrıldılar.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?