Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Doğada Canlılar Aç. Bir Ekmek De Sen Ver

dogadacanlilarac
20 Ocak 2015

dogadacanlilarac

Doğada Canlılar Aç. Bir Ekmek De Sen Ver

“Doğada Canlılar Aç. Bir ekmekte sen ver” sloganı ile İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği (İSDAK) tarafından hafta sonu yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşe İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy ve dernek üyeleri katıldı. Yürüyüş, Onaç köyünden başlayarak Elmalı Köyüne kadar olan dağ yolunda gerçekleşti. Yaklaşık 1632 rakıma kadar olan bölgede 4,5 kilometre mesafeye 500 metrelik aralıklarla yiyecek bırakıldı.

Yürüyüşe katılanlar yer yer 80 santimetreye ulaşan kardan dolayı zor anlar yaşadı.

Karda yürüyerek ekmek ve gıda bırakan doğa gönüllüleri Yedi kilometreye yakın yürüyüşü ağır kış şartlarından dolayı 4 saat 20 dakikada tamamladı.

İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, bin metre rakımın üzerindeki tepelerde çok fazla kar olması nedeniyle, buralarda yaşayan hayvanların yiyecek bulmakta zorlanmaması için yiyecek bırakma etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

İSDAK derneği Başkanı Hasan Güçlü de “Bu gün zorlu hava koşullarında gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşü anlam ve manasına ulaşmıştır. Doğada yaşayan hayvanların en azından bu bölgede köylere inmeden yaşamlarını devam ettireceklerini umuyoruz. Zorlu hava şartlarının devam etmesi durumunda etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?