Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Dodurga’dan Seçilen Başkan Partisinden İstifa Etti

mustafaaydin
4 Nisan 2014

MECLİS ÜYELERİYLE BİRLİKTE İSTİFA ETTİ

Dodurga ilçesinde, 30 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den belediye başkanı seçilen Mustafa Aydın, mazbatasını alır almaz belediye meclis üyeleriyle birlikte partisinden istifa etti.

Osmancık İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra bir açıklama yapan Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, ilçede kendisinden önce görev yapan belediye başkanının başlattığı projeleri aynen devam ettireceğini belirterek, “Konulan taşların üzerine bir fazla da biz taş koyarak Dodurga için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçim sürecinde halkımıza sunduğumuz projelerimizi gerçekleştirmeye çalışırken, Dodurga’nın yeni yeni kazanımlar elde etmesi için gereken gayretimizi sarf edeceğiz” dedi.

30 Mart yerel seçimleri öncesi Mustafa Aydın ve Bekir Kılıç, belediye başkan adaylığı için müracaatta bulunmuştu. Ak Parti Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Aydın aday gösterilmezken, Dodurga Belediye Başkan adayı Bekir Kılıç olmuştu.

Mazbatasını bugün alan Aydın’ın ilk icraatı, yerel seçimlere katıldığı partisi Demokrat Parti’den meclis üyeleri ile birlikte istifa etmek oldu.

Mazbatasını almasının ardından seçilmiş olduğu DP’ye istifasını sunan Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın yaptığı açıklamada, “Sayın Başbakanımızın izlediği politikayı aynen benimsiyoruz ve yapmış olduğu çalışmalarını yakın takip ediyoruz. Birlikte seçimi kazandığımız meclis üyelerimizle toplu olarak istifamızı sunduk. Şu an bağımsız olarak görevimizi devraldık, çalışmalarımızı şu an için bağımsız olarak sürdüreceğiz” diye konuştu.

2009 SEÇİLEMEMİŞTİ

2004 yılında belediye başkanı seçilen Aydın, 5 yıl boyunca belediye başkanlığı görevinde bulunmuştu. 29 Mart 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden seçilemeyen Mustafa Aydın, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde göreve başladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in yakın koruması olarak görevlendirilen Aydın, daha sonra kurumlar arası geçiş yaparak Çorum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmişti.

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Sevda dodurga

    buradan başta milletvekili cahit bağcıya, il başkanı ahmet sami ceylana ve dodurga ak parti ilçe başkanı abdullah uysal ve yönetimine ilçede seçim sürecinde göstermiş oldukları hile hokkabazlıktan dolayı ak partimizi bırakarak demokrat parti adayına destek verip oy topladıkları için vede sayın başbakanımıza ihanet ettikleri için ak partili olarak hepsine hakkımı haram ediyorum.

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?