Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’un Yeni Tanıtım Filmi Yayınlandı

corumtanitimfilmi
8 Ocak 2014

Çorum’un yeni tanıtım filmi yayınlandı.  “Çorum, Sizi Kusursuz Bir Senfoniye Davet Ediyor” temalı 7 dakikalık tanıtım filminde kentin tarihi ve kültürel dokusuna vurgu yapıldı.

2013 yılı Mart ayı içerisinde yapılan Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) encümen toplantısında alınan karar doğrultusunda yaptırılan ve Çorum, Samsun, Amasya ve Tokat kapsayan tanıtım filmlerinin çekimi tamamlanarak yayınlandı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, ilimizin kültür-turizm değerlerinin tanıtımı için Çorum Valiliği’nin önerisi ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği’nin Mali desteğiyle Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu tanıtım çalışmaları çerçevesinde Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerine yedişer dakikalık tanıtım filmleri çekildi.

Bu kapsamda ”Çorum, Sizi Kusursuz Bir Senfoniye Davet Ediyor” temasıyla çekilen yedi dakikalık Çorum tanıtım filminin çekimleri tamamlandı. Tanıtım filmi Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere üç ayrı dilde yayınlandı.

Çalışma kapsamında Çorum sınırları içerisinde merkez ilçe, ilçe, köy ve diğer alanlarda yer alan müze, Ören yeri, cami, külliye, bedesten gibi kültür varlıkları ile kentin doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerinden görüntülere yer verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, tanıtım çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan film, basın-yayın kuruluşları, seyahat acentelerine, üniversitelere gönderileceği ve ayrıca yurtiçi ve yurt dışı turizm fuarlarında dağıtılacağı belirtildi.

Yorumlar

« | »

Habere 2 Yorum Yapılmış

  • Çok Güzel bir çalışma olmuş Emeği geçenlerden Allah Razı olsun

  • Tanıtım filmi güzel olmuş yapanların eline sağlık. Ama biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var bence. Neden? Çünkü videoda bazı şeyler çok kısa ele alınmış biraz daha uzun ve insanları oraya çekecek şeyler ön plana alınmalı. Ne gibi? Mesela üniversiteler bir şehrin kalkınmasında çok önemli bir rol alıyor, çünkü gelen öğrencilerin harcama yapma potansiyelleri çok fazla yani %100 lük bir orana yakın. Adı üzerinde öğrenci, orda yaşayacak okuluna devam edecek kafeye gidecek markete gidecek para harcayacak.
    Ve turizm yapılabilecek alanlar daha da genişletilebilir, mesela doğada kamp alanı, ve diğer aktiviteler dahada gerçekleştirilebilir.
    Bunlar sadece benim düşüncelerim.

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?