Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’un Bu İlçesinde Koronavirüs Vakası Yok

iskiliptevakayok
11 Nisan 2020

 

İskilip İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül, İskilip’te henüz korobavirüs vakası görülmediğini açıkladı.

Kaymakam Eligül, koronavirüs önlemleri, uygulamalar ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  Şu ana kadar İskilip’te koronavirüs vakasına rastlanmadığını kaydeden Eligül, bunun ilerleyen süreçte olmayacağı anlamına gelmediğini, vatandaşların evde kalmalarını, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, çıkarken de mutlaka maske takmalarını istedi.

Maskelerin parayla satışının yasak olduğun altını çizen Eligül, maskelerin vatandaşlara Kaymakamlık eliyle ücretsiz dağıtılacağını, bunun için ilçedeki kişi ve kurumlarla işbirliği yapılarak herkese ulaşmasında aksaklık yaşanmaması için planlama yapacaklarını söyledi.

Kaymakam Eligül koronavirüs tedbirleri kapsamında çok sayıda işyerinin kapandığını, bu işyeri sahiplerinin meslekleri dışında herhangi bir geliri olmadığını bildiklerini ve kısa sürede bu esnafa destek olunacağını söyledi.

BİR HAFTA SONRA PAZAR AÇILACAK

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapanan sebze pazarlarının bir hafta sonra gerekli tedbirler alınarak açılacağını ifade eden Kaymakam Eligül uygulanan tedbirlerin İskiliplilerin sağlığı için olduğunu ve biraz sabretmeleri gerektiğini belirterek üretici ve tüketicilerin fiyat farklılıkları nedeniyle mağdur olmaması için pazarın yaklaşık bir hafta sonra açılacağını kaydetti.

İskilip’te vaka yok’ (1)

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?