Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorumspor 50 Yaşında

Çorumspor 50 Yaşında
29 Mayıs 2017

Çorumspor 50 Yaşında
Taraftar Çorumspor Efsanesini Unutmadı

1967 yılında kurulan ve şu sıralar unutulmaya yüz tutan Çorumspor tam 50 yaşında. Uzun yıllar ilimizin tek profesyonel takımı olarak Çorum’u profesyonel liglerde temsil eden Çorumspor, son olarak 2012-2013 futbol sezonunda 3. Ligde yer almıştı. Bu sezonun ardından Bölgesel Amatör Lig’e düşen Kırmızı-Siyahlı takım, daha sonra giderek gücünü kaybederek 2. Amatör kümeye kadar geriledi.

Belediye Çorumspor’dan desteğini çekince Kırmızı-Siyahlı takıma destek veren işadamı sayısı da azaldı ve düşürülmek istenen takım bir anda amatöre kadar düştü. Ardından da Belediyenin desteğiyle Çorum Belediyespor profesyonel lige çıkartılırken taraftarlar, Çorumspor’un yerini tutmayan bu takıma, gönülsüz de olsa şehrin tek takımı olduğu için destek verme mecburiyetinde bırakıldı.

Ancak halen Çorumspor’u unutmayan ve her an Çorumspor’u yaşatan binlerce taraftar olduğu biliniyor. Sosyal medyadan 50. Yıla ait birçok paylaşım yapılırken eski günleri unutmayan Çorumspor taraftarları, duygusal paylaşımlarda da bulunuyor. Kısacası yarım asırlık Çorumspor’un 50. Yılı buruk geçiyor.

taraftarcorumsporefsanesiniunutmadi

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?