Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Koronavirüse Karşı Yeni Tedbirler

corumyenitedbirler
2 Nisan 2020

 

Çorum’da Koronavirüse Karşı Yeni Tedbirler

Çorum’da koronavirüse karşı yeni tedbirler alındı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan kararla, sosyal mesafe ve vatandaşın sağlığını korumak amacıyla pazarlarda karakol noktaları oluşturulacak.  Valilikten yapılan açıklamaya göre, pazarlarda karakol noktalarının oluşturulmasına karar verdi.  Karakol noktalarında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri görev yapacak.

Ayrıca, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı kişilerin haricinde pazarlarda kimse satış yapamayacak. Yani, üretici köylülerin pazarda tezgah açması bu kararla engellenmiş oldu.

ÇAY OCAKLARI ESNAFA ÇAY DAĞITMAYACAK

Alınan bir başka karar ise çay ocaklarıyla ilgili oldu. Alınan tedbirler kapsamında çay ocaklarındaki oturma yerleri daha önceden kaldırılmıştı. Çay ocakları sadece esnafa çay dağıtımı yapıyordu. Şimdi alınan yeni kararla çay ocaklarını tüm faaliyet ikinci bir talimata kadar durduruldu. Böylece esnafa çay dağıtımı da sona erdi.

ÇESOB MİSAFİRHANESİ SAĞLIKÇILARA TAHSİS EDİLDİ

Öte yandan Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı misafirhane sağlık personeline tahsis edildi. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan ve nöbet sonrası evine gitmek istemeyen sağlık çalışanları burada konaklayabilecek.

İŞYERLERİNE SOSYAL MESAFE KURALI

Ayrıca işyerleri için de sosyal mesafe kuralı getirildi. Çalışanlar arasında en az 1,5 – 2 metre mesafe olacak.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?