Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Kızamık Alarmı!

Çorum'da Kızamık Alarmı!
15 Mart 2019

Çorum’da Kızamık Alarmı!

Çorum’da görülen kızamık hastalığı sağlık il müdürlüğünü alarma geçirdi. kızamık tespit edilen 8 kişi tedavi altına alınırken, bu hastalarla temasa geçen birçok kişiye de takibe alındı.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada Alaca’da 8 kişiye Kızamık tanıtısı konulduğunu bildirildi.

Hastaların Mart ayı başında Şanlıurfa’dan Alaca’ya geldiği belirtilen açıklamada  “8 kişinin laboratuar sonuçları pozitif olarak gelmiştir. Yapılan ilk değerlendirmelerde ileri tetkik ve tedavi düşünülen iki hasta Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Yatışı yapılan bu iki hasta tedavi edilerek taburcu olmuştur” denildi.

Ayrıca kızamık vakası görülen hastalarla temasa geçen sağlık personeli ve hastaneye gelen diğer hastalarda tedbir amacıyla aşılandı. 36 kişiye aşı yapıldığı bildirildi.

Açıklamada “Olası bir salgının ortaya çıkmaması için İl Sağlık Müdürlüğümüzce gerekli tüm tedbirler alınmış olup, hali hazırda olağandışı bir durum yoktur” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?