Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da “Dünya Şampiyonası” Hazırlıkları

corumda-dunya-sampiyonasi-hazirliklari
3 Haziran 2015

Çorum’da “Dünya Şampiyonası” Hazırlıkları
2016 Üniversiteler Güreş Şampiyonası İçin Hazırlıklar Sürüyor

Hitit Üniversitesi 2016 Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasına hazırlanıyor.

2016 Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası’nın Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Çorum’da yapılacak.

Hitit Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, rektörlük binasında gerçekleştirdiği toplantıda 34 ülkeden yaklaşık 800 sporcunun katılacağı şampiyonanın Çorum’a önemli katkılar sağlayacağını dile getirdi.

Şampiyonanın 24 – 29 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Yamaner, şampiyona için gerçekleştirilen hazırlık çalışmalarını anlattı.

Yamaner, “Çorum bu şampiyonada tarihi bir destan yazacak ve bu destanla uluslararası birçok organizasyonun kente ve üniversitemize kazandıracağımız inancındayız” dedi.

Şampiyonanın Hitit Üniversitesi’nin Kuzey Kampüs alanında yapımı devam eden yeni spor salonunda gerçekleşeceğini belirten Yamaner, yaklaşık olarak 18 milyon lira değerinde olan yeni spor salonunun 2016 yılı Mayıs-Haziran aylarında tamamlanacağını açıkladı.

Faruk Yamener, spor salonun şampiyona öncesinde tamamlanağını ve Türkiye’nin en büyük 10 salonunda birisi olacağını belirtti.

Müsabakaların grekoromen, serbest ve kadınlar olmak üzere üç dalda gerçekleştirileceğini vurgulayan Yamaner, 34 ülkeden 800 sporcunun bu şampiyonaya katılmasını beklediklerini ifade etti.

Yamener, Çorum’un dünya şampiyonasının ardından 2017 yılında da Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Faruk Yamener ve Hitit Üniversitesi Genel Sekreteri Erdal Kanık şampiyonayla ilgili açıklamalarının ardından inşaatı devam eden spor salonu basına tanıttılar.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?