Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Can Kaybı 21 Oldu

cankaybi21
19 Ağustos 2020

Çorum’da Can Kaybı 21 Oldu

Vali Mustafa Çiftçi, Bahabey Caddesi’nde Kovid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen maske ve sosyal mesafe denetimine katıldı. Polis ekiplerince durdurulan araçları denetleyen Çiftçi, sürücüler ve yolcuları maske takmaları konusunda uyardı. Çiftçi, bir alışveriş merkezinde alışveriş yapan vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarıda bulundu.

Vali Çiftçi, denetimin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Çorum’da koronavirüse bağlı ölüm sayılarının hızla arttığını söyledi.

SON 21 GÜNDE 16 CAN KAYBI

Bugüne kadar pozitif vaka sayısının 2 bin 331 olduğunu aktaran Çiftçi, “Şu an da 229 hastamız merkez ve ilçelerdeki bütün hastanelerimizde yatarak tedavi görüyor. 13 hastanın tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor. Altı hastamız entübe yani yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavi ediliyor. Bin 312 kişiye de evinde karantina uyguluyoruz. Bugüne kadar vefat eden hasta sayımız maalesef 21. Vakanın ilk çıktığı mart ayından 26 Temmuz’a kadar ilimizde beş kişi vefat etmişti ancak 26 Temmuz’dan bugüne kadar henüz bir ay geçmemesine rağmen 16 vefatımız daha oldu” dedi.

“ŞAKAYA GELİR YANI YOK”

“İşin şakaya gelir yanı yok. Bu işi toplum olarak mutlaka ciddiye almamız gerekiyor” diyen Çiftçi, vatandaşların sokağa çıkarken istisnasız maske takması ve sosyal mesafeye uygun davranması gerektiğini vurguladı.

Koronavirüsle ancak kurallara uyularak mücadele edilebileceğinin altını çizen Çiftçi, “Aksi halde bu virüsün hakkında gelme şansımız yok. Sadece kendimizi düşünemeyiz, çünkü taşıyıcı olabiliriz ve başkasına bulaştırabiliriz. Başkasından da virüs kapabiliriz. Dolayısıyla vatandaşlarımızdan istirhamım lütfen Valiliğimizin, Bakanlığın, Bilim Kurulunun aldığı kararlara azami ölçüde dikkat edelim.” diye konuştu.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?