Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da 4 Semt Pazarı Geçici Olarak Kapatıldı

corum4pazar
3 Nisan 2020

 

Çorum’da 4 Semt Pazarı Geçici Olarak Kapatıldı

Çorum’da koronavirüs tedbirleri kapsamında dört semt pazarı geçici olarak kapatıldı.

Koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla Çorum’daki semt pazarlarıyla ilgili yeni kararla alındı. Çorum Valiliği, haftanın belli bir günü toplanan pazarlarında sosyal mesafenin sağlanamadığı gerekçesiyle yeni tedbirlerin alındığını açıkladı.

PERŞEMBE, CUMA VE CUMARTESİ PAZARLARI AÇIK

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile Cuma günleri Mimarsinan, Perşembe günleri Buharaevler ve Cumartesi günleri Bahçelievler Mahallelerinde kurulan semt pazarları haricinde, diğer kurulan tüm pazarların faaliyeti geçici bir süreliğine durduruldu. Böylece Pazartesi Pazarı, Çarşamba Pazarı, Salı Pazarı ve pazar günleri kurulan Akkent Semt Pazarı geçici süreliğine kapatılmış oldu.  Semt pazarının açılış saati 10.00, kapanış saat ise 19.00 olarak yeniden düzenlendi.

VATANDAŞ PAZARAYA SIRAYLA GİRECEK

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; Pazar yerlerinin girişleri Belediye ekiplerince kontrol altına alınacak ve pazar yerine, esnaf sayısının en fazla iki katı vatandaş alınacak.  Pazar yerlerinin girişlerinde bekleme koridorları oluşturulacak ve içeridekiler çıktıktan sonra dışarıda bekleyenler alınacak.  Sırada bekleyenler arasında ise en az iki metre mesafe olacak.

HERKESİN ATEŞİ ÖLÇÜLECEK

Pazar yeri girişlerinde ise görevliler tarafından pazara giren herkesin ateşi ölçülecek. Ateşi 37,5 derecenin üzerinde olanlar sağlık kuruluşuna götürülecek.

MASKE TAKILACAK

Pazarcı esnafına ve pazara alış veriş yapmak için gelen kişilere Belediye ekiplerince maske dağıtılacak. Pazar yerlerinde ise izin ve belgesi olamayanlar sergi açamayacak.  Pazar esnafı hijyen kurallarına uygun eldiven ve maske takarak satış yapacak.  Pazarcı esnafı satış sırasında kimliğini belirtir yaka kartı takıp, iş elbisesi giyecek.

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?