Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“İktidara Gelirsek Çorum’a Havaalanı Yapacağız”

iktidaragelirsekcorumahavaalaniyapacagiz
21 Mart 2018

“İktidara Gelirsek Çorum’a Havaalanı Yapacağız”
CHP İl Başkanı Suludere, Kılıçdaroğlu İle Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmede yıllardır Çorum kamuoyundan düşmeyen havaalanı talebi başta olmak üzere kentin sorun ve talepleri gündeme geldi.

Yaptıkları görüşme hakkında bilgi veren CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Çorum’un havaalanı talebine ilişkin, “Sözümüz söz, iktidara gelir gelmez ilk yapacağımız işlerden biri, yıllardır Çorum’un özlemi olan havaalanı çalışmasını başlatmak olacaktır” diyerek bu konuda söz verdiğini iletti.

Suludere “Tabi AKP’liler, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na havaalanı isteğini ilettiğimizi duydular ve açıklama yapacağımızı da zaten biliyorlardı. ‘Havaalanı bu kez tamam’ demeye başladılar. Adama sorarlar ey AKP’liler şimdiye kadar aklınız neredeydi. Genel Başkanımız; Çorum havaalanı, hak ediyor. Çorum’un ticaretine büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Bizim iktidarımızda Çorum’un havaalanını Çorum’a kazandıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” Şeklinde konutlu.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?