Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’a Ankara Milletvekili Sahip Çıktı

corumaankaramilletvekilisahipcikti
30 Kasım 2019

 

Çorum’a Ankara Milletvekili Sahip Çıktı

İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Suat, Çorum’un havaalanı ve demiryolu talebiyle i,lgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi sundu.

Ankara Milletvekili Şenol Suat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın cevaplaması için meclis başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Çorum’un taleplerini sıraladı.  Suat, Çorum havalimanının ne zaman bitirileceğini ve Çorum demiryolu hattının yapımına ne zaman başlanacağını sordu.

Milletvekili Şenol Suat önergesinde “Çorum ilimizin nüfusu 528 bin. Yıllık ihracatı ise 894 milyon dolardır. Bölgede bulunan Yozgat, Kırıkkale, Sinop, Amasya, Kastamonu ve Çankırı illerinden gerek nüfus gerekse sanayi olarak daha büyük olmasına rağmen diğer illere yapılan havalimanı ve demiryolu yatırımları Çorum’a yapılmamıştır. Çorum halkı yıllardır verilen sözlerin tutulmasını ve Çorum havalimanının şehre kazandırılmasını beklemektedir. Çorum halkının yıllardır mağdur olduğu bir diğer konu ise hala şehirde bir demiryolu hattının bulunmamasıdır. Özellikle ürünlerin nakledilmesi ve dünya pazarındaki rekabette kentin gücünün arttırılması için bir an önce şehre demiryolu hattı kazandırılmalıdır” ifadelerine yer verildi.

78173753_1574812239325383_1810124090137116672_n

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?