Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Valisi Kara’dan Sungurlu Ziyareti

valisungurluziyaret
27 Aralık 2014

valisungurluziyaret

Çorum Valisi Kara’dan Sungurlu Ziyareti
Cadde Açılışı Yaptı, Panele Katıldı

Sungurlu ilçesi Şekerpınar Mahallesi’nde bulunan 16. Cadde, Belediye Meclisi kararıyla Mustafa Cemiloğlu Caddesi olarak değiştirildi.

İsmi değiştirilen cadde düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Çorum Valisi Ahmet Kara, Çorum Jandarma Alay Komutanı Ahmet Çelik, Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz ve Çorum İl Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı’da katıldı.

Sungurlu ilçesi Şekerpınar Mahallesi’nde bulunan 16. Cadde, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şubesi yetkililerin isteği üzerine, Belediye Meclisi kararıyla Mustafa Cemiloğlu Caddesi olarak değiştirilmişti.

Açılışın ardından Vali Ahmet Kara ve diğer protokol üyeleri Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şubesi tarafından Özel İdare Konferans Salonu’nda düzenlenen “İsmail Bey Gaspıralı ve Kırım” konulu panele katıldı.

Ankara Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prf. Dr. Enver Aydoğan, Ankara Gazi Üniversitesi Yrd. Doç. Tümen Somuncuoğlu ve Genel Merkez Başkan Yardımcısı Mükremin Şahin tarafından verilen panel ilgiyle izlendi.

Panelde konuşan Vali Ahmet Kara, Kırım ve Ahıska Türklerinin sürgün edilişini değerlendirdi.

Sunguru Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’de konuşmasında değişik coğrafyalarda yaşayan Türklerin yıllar boyu eziyet gördüklerini söyledi.  Şahiner, Türk devletlerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğini dile getirdi.

Çorum Valisi Ahmet Kara ve beraberindekiler daha sonra Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Sungurlu Şubesini ziyaret etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?