Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yaşlı Kadın Telefon Dolandırıcılarının Hedefi Oldu

telefondolandiricilariyaslikadinidolandirdi
03 Haziran 2017

Yaşlı Kadın Telefon Dolandırıcılarının Hedefi Oldu
35 Bin Lirasını Alan Dolandırıcılar Ortadan Kayboldu 

Çorum’da yaşlı kadın telefon dolandırıcılarının hedefi oldu. 79 yaşındaki Yeter Doğan, kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılara, evindeki altınları, yastık altındaki ve banka hesabındaki paraları verdi. Yaşlı kadının yaklaşık 35 bin lirasını alan dolandırıcılar ortadan kayboldu.

Telefon dolandırıcılarının kurbanı bu defa Çorum’da yaşayan 79 yaşındaki Yeter Doğan oldu. Uzun yıllar Almanya’da çalıştıktan sonra emekli olan ve memleketi Çorum’a yerleşen 2 çocuk annesi Yeter Doğan, yaklaşık 15 gün önce gelen bir telefonla adeta hayatının şokunu yaşadı.

Yeter Doğan’ı arayanlar telefon dolandırıcılarıydı ve bilinen klasik yöntemlerini kullanarak, “Biz polisiz FETÖ terör örgütü sizin kimlik bilgilerinizi kullanıyor. Hayatınız tehlikede. Her an hapse girebilirsiniz, ya da eviniz bombalanacak” şeklindeki sözlerle yaşlı kadını kendilerine inandırıp, para ve altın gibi değerli eşyalarını kendilerine vermesini istediler.  Yeter Doğan’ı ikna ettikten sonra yaşlı kadının Bahçelievler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesindeki evine giden dolandırıcılar, önce evdeki para ve altınları, daha sonra da banka hesabındaki paraları çektirip alarak kayıplara karıştılar.

Başından geçen olayı anlatan Yeter Doğan, “Başta güvenmedim ama benimle telefonla çok üzün süre konuştular. Benimle ilgili söyledikleri kafamı karıştırdı. Adeta beynim uyuştu” dedi.

Yeter Doğan’ın komşusu 72 yaşındaki Murat Perçin’de olay sonrası polise haber verdiklerini söyleyerek, polisin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek suçluları yakalamak için çalışma başlatıldığını söyledi.

Yeter Doğan’ın Türk parası, döviz ve altınlarıyla birlikte yaklaşık 35 bin lira dolandırıldığını belirleyen polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?