Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Savunma Sanayi İle Tanışıyor

corumsavunmasanayiiletanisiyor
10 Ocak 2018

Çorum Savunma Sanayi İle Tanışıyor
Çorumlu Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldiler

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan gelen heyet, Çorumlu sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi. Çorum’da savunma sanayinin tanıtılması, firmaların bilgilendirilmesi amacıyla, Ticaret ve Sanayi Odası’nı ev sahipliğinde toplantı düzenlendi.

Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Muhsin Dere’nin başkanlığında Çorum’a gelen ASELSAN, TAI ve ROKETSAN’ın temsilcileri, sanayici ve işadamlarına yapılan üretimlerle ilgili bilgi verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yakup Karaca, savunma sanayi için Çorum’un uzun yıllardır bir çalışması olduğunu dile getirdi.

Karaca’nın konuşmasının ardından Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Muhsin Dere, bir sunum yaptı. Türkiye’deki savunma sanayinin çalışma sistemi ve üretimleri hakkında bilgi verdi.

Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Muhsin Dere sorulara da cevap verdi. Dere “Çorum’daki firmalarımız belli alanlarda iş yapabilirler. Bugün firmalarımızı ziyaret edip yeteneklerine bakacağız. Yetenekleri tespit edilen firmalarımızla uygun şartlarda işler yapılabilir”  dedi.

Heyet, Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantının ardından, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaları da ziyaret etti.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?