Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Okuyor Projesinin 6.Dönem Başlıyor

corumokuyorprojesi
10 Ekim 2018

Çorum Okuyor Projesinde 6. dönem için protokol imza töreni gerçekleştirildi. Protokol, Çorum Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı.

Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, gençliğe dokunan önemli bir hizmette Çorum Belediyesi olarak görev almanın onur verici olduğunu söyledi. Gül, “Okumanın bırakıldığı, her şeyin telefon ve bilgisayarla sınırlı hale geldiği bir dönemde kitabın o kokusunu alabilen 11 bin öğrenciye ulaşmak çok önemli bir çalışma. İnşallah daha fazla öğrenciye de ulaşırız. Şuurlu bir gençliğe, okuyan bir gençliğe o kadar çok ihtiyacımız var ki. İnşallah bu yavrularımız hayatlarının ileriki dönemlerinde bu alışkanlıklarını sürdürürler diye temenni ediyorum” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de açıklamasında, öğrencileri geleceğe hazırlamak noktasında önemli bir çalışma yürüttüklerini dile getirdi.

Büyük “Öğrencilerimizi sadece sınav için yarışan, test çözme becerilerini geliştiren değil de okuma, anlama, yorum yapabilme yetilerini daha güçlü hale getirme noktasında bu projeyi çok önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz eşliğinde 15-20 kişilik gruplar halinde kitaplar okunuyor, müzakere ediliyor ve liseye yerleşme noktasında da üniversiteye girme noktasında da hayata hazırlanmak noktasında da kitap okumak yorumlayabilmek çok önemli” diye konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?