Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

ÇORBİS’e Çirkin Saldırı!

corbise-cirkin-saldiri
24 Eylül 2020

Kendini Bilmezler!

Çorum Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete sunulan ve Çorum halkının ilgisini toplayan Çorum Akıllı Bisiklet Uygulamasına (ÇORBİS) bazı kendini bilmezler tarafından zarar verildi. Dün sabaha karşı dört kişilik bir grup istasyondaki bir bisikleti yerinden söküp gitmesi tepki topladı. Vandalların bisiklete zarar verme anı güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi. Magandalar ile ilgili hukuki sürecin de başlatıldığı açıklandı.

Konu ile ilgili bilgi ve kamera kayıtlarını paylaşan Çorum Belediyesi olayı basın ile “Yorumsuz” olarak paylaştı. Belediye basın biriminden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

Çorum Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete sunulan Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS), Çorum halkı tarafından büyük beğeni topladı. Genç-yaşlı, kadın-erkek herkes bisikletlere yoğun ilgi gösterirken, bazı kendini bilmezler ise maalesef böylesine güzel bir projeye zarar vermekten geri durmuyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü “Sağlıklı bir yaşam ve şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik hizmete sunulan böyle bir projeye zarar verenleri bir türlü anlayamıyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının bulunduğu kamu malına verilen zarar yine Çorumlu vatandaşların cebinden çıkıyor. Belediye Başkanımızın seçim taahhütleri arasında yer alan ÇORBİS projemiz hizmete sunulduğu ilk günden beri hemşehrilerimizin beğenisini kazandı. Genç yaşlı, kadın erkek her yaştan hemşehrimiz bisikletleri büyük bir memnuniyetle kullanmaktalar. Bir haftada abone sayısı 3 bin 681’e ulaştı.

Hukuki Süreç Başlatıldı, Yanlarına Kâr Kalmayacak!

Tüm Çorum halkının cebinden çıkan paralarla yapılan bu hizmete daha bir hafta bile geçmeden binlerce liralık zarar veren magandaları güvenlik kameralarının tespit ettiği ve bu magandalarla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı da açıklandı.

Lemzi Çöplü “Çorum Belediyesi olarak kırılan bisikletleri, zorla yerinden sökülen bisiklet duraklarını, pedalları, dijital ekranları en yenileriyle değiştireceğiz. Hemşehrilerimizin mağduriyet yaşamamaları, onlara kesintisiz hizmet vermek için kırılan ve yerinden kopartılan malzemeleri en kısa zamanda tamir ederek yerlerine monte edeceğiz. Lakin bu görüntüler Çorum’a ve Çorum halkına yakışmıyor” dedi.

Lemzi Çöplü, ÇORBİS duraklarında güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğunu hatırlatarak magandaların yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?