Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

CHP’de Seçim Günü

chpde-secim-gunu
14 Kasım 2015

CHP’de Seçim Günü
Delege Seçimlerinde İki Liste Yarıştı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sandıklar kuruldu, kongre startı verdi. 1 Kasım seçimleri nedeniyle ertelenen kongre takvimi yeniden işlemeye başladı. Kongre hazırlıkları delege seçimleri ile başladı.

Çorum’da CHP’li üyeler kongre delegeleri ve ön seçim delegelerini belirlemek için sandık başına gitti. Mahalle delegelerinin belirlemek üzere yapılan seçilmede iki liste yarıştı.

Bahçelievler İlkokullunda 6 sandıkta gerçekleşen seçimlere ilgi yoğun oldu.

Bahçelievler Mahallesi, Kale Mahallesi ve Yavruturna Mahallesi delegelerini belirmek için yapılan seçimlerde 6 bin kişi oy kullandı.

Sabah 09.00’da başlayan seçimlerde sandık başına giden CHP’liler beyaz ve mavi liste arasında tercih yaptı. Alınan bilgilere göre, CHP Merkez ilçe başkanı Ali Rıza Suludere’nin oluştuğu beyaz listeye karşılık, kongrede CHP Merkez ilçe başkanlığına aday olması beklenen Mehmet Tahtasız’da mavi liste ile seçime katıldı. Üç mahalle için 3 ayrı liste seçimlerde yarıştı.

Her iki listede de, Bahçelievler Mahallesi için 102 kongre delegesi, 458 önseçim delegesi, Kale mahallesi için 39 kongre delegesi, 172 önseçim delegesi,  Yavruturna Mahallesi için 17 kongre delegesi 70 önseçim delegesi için adayların isimleri yer aldı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ÇRT’ye yaptığı açıklamada delege seçimleri hakkında bilgi verdi. Suludere CHP’de bir demokrasi şöleninin yaşandığını ifade etti.

Saat 09.00’da başlayan dele seçimleri saat 16.00’da sona erdi. Seçimlerde 2 bin 571 üye geçerli oy kullandı.

Seçimler sonunda; Bahçelievler Mahallesi’nde mavi liste 1.017 oy, beyaz liste 582 oy,

Kale Mahallesinde mavi liste 394 oy, beyaz liste 211 oy,

Yavruturna Mahallesinde ise mavi liste 240 oy, beyaz liste 127 oy aldı.

Böylece 3 mahallenin tamamındaki toplam 158 kongre delegesi, 700 ön seçim delegesi mavi listedeki isimlerden oluştu.

 

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • ibrahim BÖREKÇİ

    ÇRT TV teşekür ederim çorumunda bir televizyonu oldugu için ve 29 ekim cumhuriyet bayramı törenlerinde çrt mikrofon tutu bunu sansürsür yayınlagıdınız için hyrıca teşekür ederim

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?