Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

CHP Milletvekili Arı “Çorum CHP Anlayışıyla Yönetilmeli”

corumchpanlayisiileyonetilmeli
17 Eylül 2019

 

CHP Milletvekili Arı “Çorum CHP Anlayışıyla Yönetilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Cavit Arı, Çorum’da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Çorum gibi aydın insanların bulunduğu bir şehrin CHP anlayışıyla yönetilmesi gerektiğini söyledi.

Çorum’un CHP anlayışıyla yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Arı, “Çorum’da önümüzdeki seçimi nasıl alırızı şimdiden planlamamız lazım. Çorum gibi bir ile, Çorum gibi aydın insanların bulunduğu, cumhuriyetin temel değerlerini özümsemiş çok sayıda insanın yaşadığı bir ile CHP anlayışının yönetmesi yakışır. Çorum, CHP anlayışıyla yönetilmesi gereken bir şehirdir. Önümüzdeki süreçte hep beraber çalışalım. Gelecek dönemki seçimlerde CHP bayrağını Çorum’a dikelim diyorum” dedi.

“SORUNLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR”
Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarına da dikkat çeken Arı, “Toplumun her kesimiyle yaptığımız görüşmelerde yaşanan sıkıntıları bugün de aynı şekilde yaşıyoruz. Biraz önce yaptığımız STK toplantısından anladığımız kadarıyla aynı sorunlar artarak devam ediyor. Hepimiz bu toplumda yaşıyoruz ve hepimiz benzer sıkıntıları sıcak bir şekilde yaşıyoruz. Özellikle ekonomik anlamda ülkenin iyi yönetilmediğini açıkça söyleyebilirim. Her geçen gün sıkıntılar daha da artmakta. Yakın tarihe kadar dolar 3,5 TL’den 6 TL’ye kadar, mazot, benzin 3 liradan bugün 7 liraya kadar yükseldi. Yine birçok ürün hızlı bir şekilde iki kat, üç kat artıyor” şeklinde konuştu.

“ÖRGÜTLER GEREĞİNİ YAPTI, SIRA BELEDİYELERİMİZDE”
CHP’nin kazandığı belediyelerde yapılacak çalışmaların önümüzdeki sürece olacak etkisini değerlendiren Arı, “Çorum’da da biraz daha dikkatli çalışıldığı takdirde kazanılabilecek bir seçim süreci yaşanmış. Burada da güzel bir heyecan yaşanmış. Artık Anadolu insanı CHP’yi umut olarak görüyor. Belediyelerden elde edilen bu başarı bunun yansımasıdır. Şimdi örgütler gereğini yaptı, sıra belediyelerimizde. Belediye başkanlarımız da ülke nüfusunun yarıdan fazlasını yönetiyor. Gösterecekleri başarılı çalışmalarla CHP’nin hizmet anlayışını halkımıza gösterecektir. Hem bizim doğru politikalar hem de belediyelerimizin katkılarıyla önümüzdeki süreçten güzel sonuçlar alınacak. Özellikle cumhurbaşkanlığı olmak üzere en fazla milletvekilini çıkararak iktidar olacağız. Belediyelerde alamadığımız yerleri çok rahat bir şekilde alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?