Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

CHP Çiftçiye Ne Vaad Ediyor?

chp-ciftci
05 Şubat 2015

chp-ciftci

CHP Çiftçiye Ne Vaad Ediyor?
Patates Üreticileri Birliği Başkanından Uyarı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Gürsel Yıldırım, Ak Parti iktidarının tarım politikalarını eleştirdi. Yıldırım, CHP iktidarında çiftçiye mazotun 2 TL’ye satılacağını ve çiftçi borçlarının bir defaya mahsus olmak üzere silineceğinin açıkladı.

Çorum Patates Üreticileri Birliği yönetimi CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım’ı ziyaret etti. Birlik Başkanı Davut Subaşı, göreve yeni atanan CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım’ı kutladı.

Yıldırım ziyaret sırasında tarımla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ülkemizde tarım alanında üretim ve pazarlama stratejisi olmadığını savunan Yıldırım, fiyat istikrarının sağlanması için üretimle ilgili önceden planlama yapılası gerektiğini vurguladı.

Yıldırım açıklamasında CHP’nin seçim vaatleri arasında, çiftçiye ucuz mazot temin edilmesi ve borçların silinmesiyle ilgili de çalışma yapacaklarını söyledi.

Yıldırım Çorumlu patates üreticilerini de tebrik ederek, Çorum patatesinin Türkiye’de marka olma yolunda ilerlediğini dile getirdi.

Çorum Patates Üreticileri Birliği Başkanı Davut Subaşı’da açıklamasında Çorum’daki patates üretimi hakkında bilgi verdi.

Subaşı açıklamasında üreticileri de sertifikalı tohum kullanmaları konusunda uyararak, hastalıklı toprakların 30 yıl ekime kapatılabileceğini belirtti.

.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?