Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Cezaevinden İzinli Çıktılar, Uyuşturucu Satarken Yakalandılar

cezaevindenizinliciktilaruyusturucusattilar
3 Eylül 2019

 

Çorum’da narkotik polisi zehir tacirlerine yönelik operasyon yaptı. Cezaevinden izinli olarak çıkan 3 kişi uyuşturucu madde satışı yaparken yakalandı. Operasyonda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, sokak satıcılarına yönelik çalışmalar yapan polis ekipleri, açık cezaevinde uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan hükümlü bulunan ve izinli olarak dışarı çıkan S.E. isimli şahsın, uyuşturucu madde sattığı bilgisine ulaştı. Harekete geçen narkotimler şüpheliyi takibe aldı.

Polis ekipleri, sabah saatlerinde cezaevinden çıkan S.E.’nin otogar yakınlarında aracına İskilip Açık Cezaevi’nden izinli çıkan T.Y. isimli şahsı aldığını tespit etti. Narkotimler şahısların içinde bulunduğu aracı bir süre takip ettikten sonra Hıdırlık kavşağında durdurdu. Şüphelilerin üzerinde ve otomobilde yapılan aramada 5 adet extacy hap ile 14 adet yeşil reçeteye tabii ilaç ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlılar, açık ceza evinden izinli çıkan bir başka şüphelinin İstanbul’dan kendilerine uyuşturucu madde getireceği ve Gazi Caddesinde buluşacaklarını söyledi. Bunun üzerine belirtilen yerde beklemeye başlayan narkotimler bir süre  sonra buluşma yerine gelen şüpheliyi gözaltına aldı. Şahsın yanında bulunan valizlerde yapılan aramada 50 adet extacy hap ile 3 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Şüphelilerden S.E.’nin yakınına ait bir evde yapılan aramada ise toplam 650 adet extacy hap, 70 gram uyuşturucu madde ve 770 adet yeşil reçeteye tabi ilaç ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?