Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çevre Yolundaki Kazanın Mobese Görüntüleri

kaza
19 Haziran 2015

TIR ALTI ARACI BİÇTİ

Çevreyolu kavşağında feci kaza

Çorum’da çevreyolu kavşağında kırmızı ışıkta durmayan TIR ortalığı savaş alanına çevirdi. Kırmızı ışıkta altı araca çarpan TIR metrelerce gittikten sonra yan yatarak durabildi. Kazada mucize eseri ölen olmazken, 3 kişi yaralandı. TIR sürücüsü ise aracın freninin boşaldığını iddia etti. Kaza MOBESE kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Kaza Çorum Çevreyolu Buharaevler Kavşağında meydana gelendi. 38 yaşındaki Osman Ongu yönetimindeki 19 LN 966 plakalı kömür yüklü TIR, çevre yolu Buharaevler kavşağında duramayarak kırmızı ışıkta bekleyen bir yolcu otobüsü ile 4 araca çarptıktan sonra yaklaşık 300 metre sürüklendi. TIR, daha sonra bir aracı daha sürükleyerek yan yatıp devrildi.

Kazada TIR sürücüsü Ongu ile Kemal Ağca ve Oğuzhan Türker yaralandı. TIR’ın sürüklediği otomobilin sürücüsü Kemal Ağca sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu 20 dakikada kurtarıldı. Üç yaralı daha sonra ambulanslarla Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olay yerinde toplanan vatandaşlar cep telefonları ile hurdaya dönen araçları ve kurtarma çalışmasını görüntülemeye çalıştı. Polis, çalışmaları engelleyen meraklı vatandaşları bölgeden uzaklaştırmakta güçlük çekti. Trafik akışının aksadığı kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaza nedeniyle trafik akışında aksama meydana geldi. Çalışmalar sonrasında yol trafiğe açıldı. Kaldırıldığı hastanede ifade veren tır sürücüsünün, kaza öncesinde tırın freninin patladığını ve bu nedenle araçlara çarptığını söylediği belirtildi.

Kaza anı ise MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntüde hızla gelen TIR’ın kırımızı ışıkta bekleyen araçlara çarptıktan sonra Buharaevler yoluna girdiği görülüyor. Tır araçlara çarptıktan sonra ani manevra ile yan yatıyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?