Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

BROŞÜR DAĞITMA CEZASI

BROŞÜR DAĞITMA CEZASI
10 Kasım 2009

Hakkı olmayan yere tecavüz suçu işleyen bir kişiye, köy meydanında broşür dağıtma cezası verildi. Kalehisar Köyün’de yaşanan olayda, ceza alan köylü, işlediği suçla ilgili kendi köyünde broşür dağıttı.

 Edinilen bilgilere göre, merkeze bağlı Kalehisar köyünde yaşayan H.Ç., hakkında “hakkı olmayan yere tecavüzde bulunmak” suçundan dava açıldı.

Davanın ardından mahkeme heyeti H.Ç.’ye “Köy tüzel kişiliğine ait olan veya köylünün ortak yararlanmasına terk edilen mera, harman yeri, yol veya yaylak gibi yerlere bilerek tecavüzde bulunup bu yerleri ekip biçmenin suç olduğunu içeren 100 adet el ilanı şeklindeki broşürü bastırıp suçun işlendiği köy meydanında dağıtılması” yönünde karar verdi.

Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde bugün cezası infaz edilen H.Ç. “Köy tüzel kişiliğine ait olan veya köylünün ortak yararlanmasına terk edilen mera, harman yeri, yol veya yaylak gibi yerlere bilerek tecavüzde bulunup bu yerleri ekip biçmek suçtur” yazılı 100 adet el ilanını köy meydanında dağıttı.

H.Ç. tarafından dağıtımı yapılan broşürlerin üzerinde köy, köyün ortak kullanım alanları ve malları, hakkı olmayan yere tecavüz suçu ile ilgili yasal düzenlemeler hakkında açıklayıcılı bilgiler bulunuyor.

1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından broşür dağıtma cezasına çarptırılan H.Ç., “Köy merasına tecavüzden bu cezayı verdi hakim bey. Suç olduğunu bilmiyordum bir daha böyle bir şey yapmam” dedi.

                       

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?