Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bin 500 Kişilik Geçici İş İçin 14 Bin Başvuru

bin-500-kisilik-gecici-is-icin-14-bin-basvuru
16 Ekim 2015

Bin 500 Kişilik Geçici İş İçin 14 Bin Başvuru
Toplum Yararına Çalışma Programında Kuralar Çekildi

Çorum’da Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 8 ay istihdam edilecek bin 500 kişilik kadro için 13 bin 824 başvuru yapıldı. Çalıştırılacak işçiler kura ile belirlendi.

Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İl Özel İdaresi, Milli Eğitim, Kaymakamlıklar ve Belediyeler başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edeceği bin 500 kişilik kadro için rekor başvuru geldi. Sadece 8 aylık işte çalışmak için 13 bin 824 başvuru olunca işe alınacaklar kurayla belirlendi.

Noter gözetiminde İŞKUR yetkililerinin katılımıyla düzenlenen kura çekimi büyük ilgi gördü. İŞKUR binasına akın eden başvuru sahipleri kura çekimini dikkatle takip etti.

Geçici pozisyonlarda istihdam edilecek işçilerin 19 Ekim’de işbaşı yapacağı ve 15 Haziran 2016’ya kadar çalışacakları bildirildi. İşe alınacak bin 500 kişiden 684’ü il merkezinde 816’sı ise ilçelerde görevlendirilecek. Program kapsamında geçici işçilerin altyapı çalışmaları, çevre düzenlenmesi, temizlik ve diğer faaliyetlerde çalışacakları, 8 ay boyunca asgari ücret alacakları, SGK primlerinin yatırılacağı, katılımcıların seçiminde ilgili kurumun bulunduğu yerde ikamet edenlere öncelik verildiği öğrenildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?