Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Biçerdöver Tartışması Kanlı Bitti

bicerdovercinayet
22 Haziran 2015

BİÇERDÖVER TARTIŞMASI KANLI BİTTİ

Soğucak köyünde 3 kişi öldü 1 kişi ağır yaralı

Çorum’da İskilip İlçesine bağlı Soğucak köyünde biçer döver meselesi yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti. 3 kişiyi öldürüp bir kişiyi yaralayan silahlı saldırgan kayıplara karıştı.

Olay, İskilip’in Soğucak köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, köydeki ahşap doğrama atölyesini basan Muharrem Kazancı, aralarında daha önceden husumet bulunduğu iddia edilen ailenin fertlerine kurşun yağdırdı. Olayda 50 yaşındaki Kezban Eryaz ile çocukları 30 yaşındaki Hasan Eryaz ve Hüseyin Eryaz hayatını kaybederken, 75 yaşındaki Satı Şimşek ağır yaralandı.

Silah sesleri üzerine atölyeye koşan köy sakinleri 4 kişiyi kanlar içinde buldu. Vatandaşların yardım istemesi üzerine köye çok sayıda ambulans ve jandarma ekibi sevk edildi.

3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın, biçerdöver tartışmasından kaynaklandığı öğrenildi. İddiaya göre cinayet zanlısı Muharrem Kazancı köylülerin işini yaparak para kazanmak amacıyla bir süre önce biçerdöver satın aldı. Ancak Hasan Eryaz ile Hüseyin Eryaz kardeşlerin köye dışarıdan biçerdöver getirmek istemeleri üzerine Muharrem Kazancı ile aralarında tartışma yaşandı.

Hasan ve Hüseyin Eryaz kardeşlerin çalıştırdığı ahşam oyma atölyesine giden Muharrem Kazancı buradaki aile fertleri ile tartışmaya başladı. Olay kısa sürede kavgaya dönüştü.

Cinayet zanlısı Muharrem Kazancı çıkan kavgadan sonra atölyeden ayrılarak eve gitti. İddiaya göre evde duş alarak traş olan ve kıyafetlerini değiştiren zanlı evden alığı tüfek ve tabancayla birlikte tekrar atölyeye gitti. Zanlı atölyeden içeri girer girmez karşısına çıkanın üzerine kurşun yağdırdı. Olay sırasında Hasan Eryaz, Hüseyin Eryaz ile anneleri Keziban Eryaz ve anneanneleri Satı Şimşek kurşunların hedefi oldu. Satı Şimşek olay yerinde hayatını kaybederken Hasan Eryaz ve Hüseyin Eryaz tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetti. Ağır yaralanan anne Keziban Eryaz’ın ise tedavisi sürüyor.

Olayın ardından kaçan zanlıyı yakalamak için jandarma ekipleri seferber oldu. Köye gelen komando timleri ve jandarma ekipleri köy çevresindeki dağlık bölgede iz köpekleriyle zanlıyı aramaya devam ediyor.

Olayın yaşandığı köyde büyük üzüntü yaşanırken, silahlı saldırıda iki torunu ve eşini kaybeden 72 yaşındaki Hüseyin Eryaz’da olay sırasında atölyede olduğunu söyledi.

Askerler olayın gerçekleştiği atölye çevresinde de güvenlik önlemleri altında araştırmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?