Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Belediye Vektörel Mücadeleyi Aralıksız Sürdürüyor

belediyevektorelmucadele
10 Ağustos 2018

Çorum Belediyesi halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek gibi vektör canlılara karşı mücadele başlattı.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Temizlik İşleri Müdürlüğünün tüm cadde, sokak ve konteynırlarda karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı vektörel mücadeleye devam ettiklerini bildirdi.

Gül, “Belediye olarak, Çorum’un her şeyden önce daha temiz ve yaşanılır bir şehir olması için gayret sarf ediyoruz. Bu kapsamda Katı Atık Bertaraf Tesisi gibi çok önemli bir yatırım yaptık. Bunun yanı sıra şehrimizde ve mücavir alan sınırları içerisinde haftanın yedi günü vektörle mücadele ediyoruz. Vektörel mücadele araçlarımızda araç takip sistemi takılı. Araçların hangi cadde ve sokaklarda çalışma yaptıklarını anlık olarak takip ediyoruz” dedi.

Başkan Gül, vatandaşların Kurban Bayramını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için merkeze bağlı 41 köyde de vektörle mücadele çalışmaları başlattıklarını ifade etti.

Vektörle mücadele konusunda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirten Başkan Gül, “Halk sağlığını tehdit eden vektör canlılarla olan mücadelemizde vatandaşlarımızdan evsel atıklarını açık halde boş alanlara atmak yerine poşetlenmiş ve ağzı kapalı halde konteynırlara atmalarını ve çöp konteynırlarının kapaklarını kapalı tutmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?