Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Baraja Uçan Otomobil ve 1 Kişinin Cesedi Bulundu

Baraja Uçan Otomobil ve 1 Kişinin Cesedi Bulundu
14 Mart 2019

Baraja Uçan Otomobil ve 1 Kişinin Cesedi Bulundu

Alaca ilçesinde otomobil baraja uçtu. Sürücünün cansız bedeni Jandarma Arama Kurtarma Timi tarafından bulundu.

Olay, Koçhisar Barajı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, jandarma 155 hattını arayan bir kişi, birlikte Koçhisar Barajı’nda gezinti yaptıkları arkadaşının daha sonra yanlarından aracına binerek ayrıldığını ve bir daha kendisinden haber alamadıklarını söyledi. İhbar üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 60 yaşındaki Naci Özdemir’in kullandığı aracın, araç takip sisteminden en son Koçhisar Barajı yakınlarında sinyal alındığını tespit etti.

Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince kayıp şahsın bulunması için çalışma başlatıldı.

Arama çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine Ankara’dan Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’ndan bağlı arama kurtarma timleri bölgeye çağrıldı. Jandarma Arama Kurtarma timi, baraj gölünde 160 metreye kadar görüntü sağlayabilen Sonar görüntüleme cihazı ile arama yaptı. Belirlenen noktalara dalış yapan özel tim araçla birlikte şahsın cesedine ulaştı. Sudan çıkarılan talihsiz adamın cesedi otopsi yapılmak üzere Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?