Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ayakkabı Kutusundaki Paralarla İmam Hatip Yapılıyor

ayakkabi-kutusundaki-paralarla-imam-hatip-yapiliyor
19 Kasım 2015

Ayakkabı Kutusundaki Paralarla İmam Hatip Yapılıyor
Süleyman Aslan Parayı Gönderdi, Osmancık’ta Çalışmalar Başladı
Vali Kara Ayakkabı Kutusundaki Paraların Akıbetini Açıkladı

Çorum Valisi Ahmet Kara, 17 Aralık Operasyonunda ayakkabı kutularından çıkan paralarla Osmancık’ta İmam Hatip Kampusu yapılmaya başlandığını açıkladı.

Çorum İl Özel İdaresi tarafından yapımına devam edilen Osmancık İmam Hatip Kampüsünü inceleyen Çorum Valisi Ahmet Kara konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Kara, eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın ayakkabı kutularından çıkan paraları bağışladığını ve bu paralarla Osmancık’ta İmam Hatip Kampusu yapıldığını bildirdi.

Hatırlanacağı üzere 17 Aralık operasyonunda tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evindeki ayakkabı kutularından 4.5 milyon dolar çıkmış, bu paralara el konulmuş fakat daha sonra mahkeme kararı ile tekrar Süleyman Aslan’a iade edilmişti.

Vali Ahmet Kara, Osmancık’ta İmam Hatip Kampusu yapımına başlandığını belirerek “Bu paralar daha önce basında ‘Ayakkabı kutuları paraları’ diye lanse edilen ve daha sonra mahkeme tarafından Süleyman Arslan’a iade edilen paralardır. Burası aslında Süleyman Arslan’ın İmam Hatip Lisesi’dir” şeklinde konuştu.

İmam Hatip Lisesi’nin 24 derslikli, 3 katlı ve toplam 4 bin 50 metrekare kapalı alandan oluşacağı ve 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği belirtildi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?