Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Aşgın “Arsaları Torunumuza Miras Bırakacak Değiliz”

asgınarsasatisyetkisi
19 Temmuz 2019

 

Aşgın’a Arsa Satış Yetkisi

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a arsa satışı için yetki verildi. Erol Olçok Hastanesi civarındaki 21 dönümlük bir arsanın satışı için yetki verilmesi konusu, Belediye meclisinin olağanüstü toplantısında gündeme geldi.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın gündem maddesiyle ilgili yaptığı açıklamada, belediyeye kaynak oluşturmak için çalıştıklarını ifade ederek “Yatırımları tamamlamak, adaylık vaatlerini yerine getirmek doğrultusunda ekonomik olarak rahatlamak için çalışıyoruz” dedi.

Gündem maddesiyle ilgili söz alan CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz da, arsa satışından elde edilen gelirlerin nereye harcandığını sordu. Yılmaz “CHP Meclis gurubu olarak şu anda kaç parselin yetkisi verildi, bunlardan kaçı satıldı, yetkisi olan parsel sayısı kaç ve satıştan elde edilen gelir nerede kullanılıyor. Bu konuda şeffaf bir yönetim bekliyoruz” dedi.

“ARSALARI TORUNUMUZA MİRAS BIRAKACAK DEĞİLİZ”

CHP’li Tuncay Yılmaz’ın sorusuna cevap veren Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, yatırım yapmak için arsa üretip satmaları gerektiğini savundu ve “Arsaları torunumuza miras bırakacak değiliz” dedi.  Aşgın “Şu ana kadar benim döneminde satılan herhangi bir arsa söz konusu değil. Henüz satışa çıkardığımız arsalara talip çıkmadı. Belediye şöyle arsa satıyor, böyle arsa satıyor diyorlar belediye tabi ki arsa satacak, torununa miras bırakacak değil. Arsa satıp yerine yatırım yapacağız. Bir yandan arsa üretim değeri üzerinden satacağız ve bu parayı Çorum için harcayacağız.

Aşgın, meclisten satış yetkisi istedikleri arsanın Erol Olçok Hastanesi civarında, 21 dönümlük bir arsa olduğunu açıklayarak “Talipli çıkması durumunda değerinde satacağız. Bu arsayı satmayıp torunumuza bırakacak değiliz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?