Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ali Danacı Cinayeti’nde Karar Duruşması

ali-danaci-cinayeti
1 Nisan 2015

Ali Danacı Cinayeti’nde Karar Duruşması
Kaç Kişi Tutuklandı, İfadelerde Neler Söylendi?

Çorum’da 16 yaşındaki Ali Danacı’nın parkta öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan 4 kişiye hapis cezası verildi.

Olay 4 Nisan 2014’te İnönü Caddesi’nde bulunan bir parkta meydana gelmişti. Aralarında 16 yaşındaki Ali Danacı’nın da bulunduğu 2 grup parkta buluştu. Olayın kavgaya dönüşmesi sonucu 17 yaşındaki H.B. tüfekle Ali Danacı’nın bulunduğu gruba ateş etti. Ateş sırasında Ali Danacı ağır yaralanırken yanında bulunan 16 yaşındaki Y. A. ise yaralandı. Danacı kaldırıldığı Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olay sonrası polis 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Sedat K., Dursun G. ve Hakan B. tutuklanırken, B.S. ve ağabeyi Şevki S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çorum Adliyesi  2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıklar bugün son kez hakim karşısına çıktı. mahkeme heyetine ifade veren H.B., Ali Danacı’nın kendisine bıçakla saldırdığını ve kendisini korumak için yanında bulunan tüfekle ateş ettiğini iddia ederek “Olayın bu dereceye geleceğini tahmin etmiyordum. Yanımda bulunan arkadaşlarım da benim yüzümden cezaevinde kalıyor. Pişmanım” dedi.

Tutuklu sanıklardan Dursun G. ise psikolojik sorunlar yaşadığını ve bu sorunlardan kurtulmanın yolunu da cezaevinde kalmak olarak gördüğü için suçu üstlendiğini söyleyerek “Çok pişmanım. Beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Sedat K. ise “Cahilliğimin kurbanıyım. Beratımı istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan H.B.’yi Ali Danacı’yı öldürme suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezası, Sedat K.’ya çocuğa karşı kasten adam öldürme suçundan 20 yıl, B.S.’ye adam öldürmeye yardım suçundan 6 yıl 3 ay, Dursun G.’ye adam öldürmeye yardım suçundan 9 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Mahkeme Y.A’yı yaralamak suçundan ise tutuksuz sanık Ş.S’yi para cezasına çarptırıp, Dursun G’nin ise cezaevinde yattığı süreyi göz önüne alarak tahliyesi kararını aldı.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?