Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alacalı Hayırseverlerden İmam Hatip İçin Arsa Bağışı

alacali-hayirseverlerden-arsa-bagisi
30 Mart 2015

Alacalı Hayırseverlerden İmam Hatip İçin Arsa Bağışı

Alacalı hayırseverler, ilçeye İmam Hatip Lisesi yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına 13 bin metrekare arsa bağışladı. Arsa Çorum Valiliğinde imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığına devredildi.

Çorum Valisi Ahmet Kara’nın makamında düzenlenen protokol imza törenine Alacalı hayırseverler Selahattin, Secaattin ve Mehmet Coşkun’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş ve Alaca İlçe Mili Eğitim Müdürü Hürrem Dursun katıldı.

Vali Ahmet Kara, Alacalı hayırseverlere teşekkür etti. 2002 yılından beri devletin eğitim öğretime önem verdiğini belirten Vali Kara, “Devletin eğitime verdiği önem kadar hayırseverlerimizde böylesi kıymetli bağışları ile eğitime katkı veriyorlar. Buda devletimiz, insanımız ve bizim için fevkalade güzel bir husustur” dedi.

Kara hayırseverlerimizin talebi üzerine yapılacak okula Hafız Süleyman Coşkun Anadolu İmam Hatip Lisesi adının verileceğini belirterek, inşaatına ise en kısa zamanda başlanacağını açıkladı.

Alaca Belediye Başkanı Muhammed Esat Eyvaz’da Anadolu İmam Hatip Lisesi Kampüsü çalışmalarının takipçisi olacaklarını söyledi. Eyvaz, gelişmekte olan ilçenin bu tür hayırlı işlerle eğitim açısından daha da zengin bir yapıya kavuşacağını dile getirerek Arsa bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Hayırseverler, Vali Ahmet Kara, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ın protokolü imzalamaları ile tören sona erdi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?