Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alaca Belediyesi’nde Ramazan Mesaisi

alacabelediyesiramazanmesaisi
26 Mayıs 2016

Alaca Belediyesi’nde Ramazan Mesaisi

11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın yaklaşması ile birlikte Alaca Belediyesi’nin Ramazan Ayı ile ilgili çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında faaliyete geçecek olan Belediye Aşevi’nden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerine Aşevi Kartı dağıtımları başladı. Anadolu İmam Hatip Lisesi Yemek Hanesi’nden hizmet verecek Belediye Aşevinden bu senede 3500 kişi faydalanacak. Sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahibi aileler yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, bu Ramazanda da aynı bilinçle aşevinin hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. Eyvaz, aşevinden günlük olarak 3 çeşit sıcak yemek ve 4 bin adet pide dağıtımı yapılacağını kaydetti.

Ramazan Ayı boyunca Belediye aşevinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, aşevi kartlarını Belediye Binası giriş katında oluşturulan kayıt masasından yaptırabilecekler. Alaca’da ikamet eden vatandaşların aşevi kartı alabilmeleri için kimlik kartları, ikametkahları veya adresi gösterir aile toplum kağıdı ile mesai saatleri içinde müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Ramazan Sokağı Bu Yıl İptal

Alaca Belediyesi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Ramazan Sokağı programını bu yıl düzenlemeyecek.

Daha önceki Ramazan yıllarda Alacalı vatandaşları Ramazan Sokağı’nda düzenlenen etkinliklerle biraraya getirdiklerini aktaran Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız bu etkinliklerimizi bu yıl gerçekleştirmiyoruz. Bilindiği üzere ülkemizi terör belasından temizlemek için kahraman askerlerimiz ve polislerimiz canla başla doğu ve güneydoğu da mücadele veriyor. Verilen bu mücadele esnasında ülkemizin çeşitli yerlerine şehit haberleri geliyor. Ülkemizin geçtiği bu zor dönemde bizlerde Ramazan ayında eğlence programı düzenlemeyi uygun görmedik. Bu yüzden programımızı iptal ettik” şeklinde konuştu. Başkan Eyvaz, son olarak doğu ve güneydoğuda terörle mücadele sırasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken gazilerimize ise geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?