Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alaca Meslek Yüksekokulu’nun İsmi Değişti

alacaisim
30 Temmuz 2015

ALACA MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN İSMİ DEĞİŞTİ
Okula istihdam odaklı sekiz program açıldı

 

Alaca Meslek Yüksekokulu’nun ismi değişti. Hitit Üniversitesi Senatosunun, Alaca Meslek Yüksekokulu adının “Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu” olarak değiştirilmesi konusundaki teklifi, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından uygun görüldü.

30 bin m2 arsa üzerine inşa edilen, toplam 7 bin 600 m2 kapalı alana sahip olan MYO binası, derslikler, personel ofisleri, öğrenci atölye/laboratuvarları, kantin, yemekhane, kütüphane, toplantı salonu ve diğer donatılardan oluşmakta.

Yüksek okulun yeni eğitim döneminde 260 öğrenciye ev sahipliği yapması bekleniyor. Okuldaki eksikliklerin giderilmesiyle birlikte okulun binin üzerinde öğrenciye eğitim vermesi planlanıyor.

Ayrıca hali hazırdaki Gıda Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi ve Kaynak Teknolojisi programları için öngörülen öğrenci kontenjanlarının tamamı tercih edilerek %100 doluluk oranına ulaşıldı.

İsmi değişen okula ek olarak istihdam odaklı; Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Aşçılık, Evde Hasta Bakim Programı, Yaşlı Bakimi Programı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, Basın ve Yayın Teknolojileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi programları da açıldı.

41 öğrenci ile %100 doluluk oranına ulaşan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programında eğitime başlamak için alt yapı ve akademisyen ihtiyacının giderilmesi bekleniyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?