Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ak Parti’de Temayül Yapıldı

akpartitemayul
19 Kasım 2018

AK Parti’nin 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde aday göstereceği il ve ilçe belediye başkanlarının belirlenmesinde önemli rol oynayacak olan temayül yoklaması gerçekleştirildi.

AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 16 Kasım Cuma günü itibariyle son bulurken, aday adayları temayül yoklamasında, ilk defa uygulamaya konulan elektronik ortamda gerçekleştirilen temayülde yarıştı.

Bu kapsamda Çorum’da da merkez ve ilçelerde belediye başkan adayının belirleneceği temayül yoklaması Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ankara Milletvekili Naci Bostancı başkanlığında yapılan temayül yoklamasında AK Parti’nin İl ve ilçelerdeki ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri sandık başına giderek adaylarını seçti.

Oylamada çıkan sonuçlar AK Parti Genel Merkezi’nde değerlendirmeye alınacak.

Temayül yoklaması sırasında AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Elektronik temayül sisteminin Türk siyasetinde öncü bir uygulama olduğuna dikkat çeken Bostancı, temayülün yanı sıra saha araştırmaları ve mülakat yöntemleriyle adayları belirleme çalışmalarının sürdüğü açıkladı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?