Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

AK Parti ve MHP Arasında Mecitözü Polemiği

akp-mhp-mecitozu-polemik
2 Nisan 2015

AK Parti ve MHP Arasında Mecitözü Polemiği

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Parti’nin Çorum teşkilatlarında istifa polemiği yaşanıyor. Mecitözü Gençlik Kollarından 40 kişinin istifa ederek MHP’ye katıldığı yönündeki haberlerle ilgili AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’ndan açıklama geldi.

MHP’den yapılan açıklamada, Ak Parti Mecitözü Gençlik Kolları’ndan 40 kişinin istifa ederek MHP’ye geçeceği bildirilmişti. Partiye yeni katılımlar için MHP İl Başkanlığı’nda da bir toplantı düzenleneceği duyurulmuştu. Ancak istifaların başka bir güne alındığı haberiyle bu toplantı iptal edilmişti. Bununla ilgili haberin yayınlanmasından sonra dün akşam saatlerinde Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Mecitözü İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ile birlikte 40 kişinin MHP’ye geçmesinin asılsız olduğunu sosyal paylaşım hesabından duyurdu.

Daha sonra ise MHP İl Başkanlığı ise bir açıklama yaparak Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’nu yalanladı. MHP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklama ise “Mecitözü AKP Gençlik kolları başkanı Abdullah Yetgin ve 40 kişilik yönetim istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi saflarına geçti” denildi.

İki il başkanı arasındaki istifa polemiği siyasi gündemi meşgul ederken, Ak parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu partili yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Bekiroğlu haberleri bir kez daha yalanlayarak istifalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bekiroğlu istifa sayısının 40 kişi olmadığını belirterek, AKP Gençlik kolları başkanı Abdullah Yetgin’in ise kendileri tarafından daha önceden görevde alındığını söyledi.

Bekiroğlu Ak Parti Mecitözü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ile bazı gençlik kolları üyelerini, istifa dilekçelerini verdiklerini ise doğruladı.

 

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • OSMAN ÇINAR

    bu adam tam bir zübük istifa var mı var, yok görevden almışlar, mhp ye katılmışlar mı yok katılmamışlar, sadece kendisi eşi, kardeşi, karısı, yeğeni bir kaç arkadaşı ile birlikte katılmış, hiç istifa yokmuş 12 istifa olmuş, ama onlar görevden almış….
    Allahım sen aklıma muhayet ol.

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?