Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ak Parti Adayı Ceylan Brifing Aldı

ak-parti-adayi-ceylan-brifing-aldi
28 Ekim 2015

Ak Parti Adayı Ceylan Brifing Aldı
Tıp Fakültesi ve Eğitim Araştırma Hastanesini Ziyaret Etti
Çorum’da Tıp Eğitimi Ne Zaman Başlıyor?
Rektör Alkan Akademik Altyapıyı Hazırlandıklarını Açıkladı
“Hastaneye Yeni Profosörler Geliyor”
Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı Bilgi Verdi
Ceylan: Üniversite İle Şehir Bütünleşti
Sinan Zehir, Hastanedeki Yenilikleri Anlattı

Ak Parti Çorum Milletvekili adayı Ahmet Sami Ceylan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı. Ceylan’ın ziyaretleri sırasında Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı, Sağlık İl Müdürü İsmail Yücel, Halk Sağlığı İl Müdürü Ahmet Barış, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ve hastane yöneticileri hazır bulundu.

Milletvekili adayı Ahmet Sami Ceylan ilk olarak Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr. Mete Dolapçı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, şu anda Gazi Üniversitesi bünyesinde eğitim alan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin, en geç 2017 yılına kadar Çorum’da eğitim görmeye başlayabileceklerini açıkladı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı’da tıp fakültesiyle ilgili bilgiler verdi.

Mete Dolapçı konuşmasında Çorum’a gelecek yeni öğretim üyeleri ile sağlık hizmetlerinin de daha güçlü hale geleceğini ve ilimizde yapılamayan ameliyatların gerçekleştirileceğini açıkladı.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığını ziyaretinde açıklamalarda bulunan Ak Parti Çorum Milletvekili adayı Ahmet Sami Ceylan’da üniversitenin hızla büyüdüğünü ve şehirle bütünleştiğini dile getirdi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?