Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

72 Okul Daha Belgesini Aldı

72-okul-daha-belgesini-aldi
1 Aralık 2020

72 Okul Daha Belgesini Aldı

‘Okulum Temiz Belgesi’ için başvuran 72 okul daha belge almaya hak kazandı. Böylelikle Çorum’da ‘Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazanan okulun toplam sayısı 110’a ulaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme’ iş birliği protokolü kapsamında ‘Okulum Temiz Belgesi’ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 72 okula daha belge töreni düzenlendi.

İl Genelindeki Tüm Okullar Müracaat Etti

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene Çorum İl Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürleri katıldı. Sarı konuşmasında “İlimiz genelinde okullarımızın yüzde %100’ü ‘Okulum Temiz Belgesi’ almak için müracaatını gerçekleştirmiş olup yapılan denetimlerde bugün itibari ile toplamda 110 okulumuz “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmıştır. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup belgeli okul sayısı her geçen gün artacaktır” dedi.

Tören sonunda Sarı “Okulum Temiz Belgesi”ni almaya hak kazanan okul müdürlerine Covid-19 ile mücadelede bilinç yerleşmesinde öncülük ettikleri için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?