Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

16 Yaşındaki Çocuk Tüfekle Dehşet Saçtı: 2 Yaralı

16 Yaşındaki Çocuk Tüfekle Dehşet Saçtı
04 Mart 2019

16 Yaşındaki Çocuk Tüfekle Dehşet Saçtı: 2 Yaralı

Çorum’da 16 yaşındaki bir çocuk, tartıştığı iki kişiyi yaraladı.

Olay, Ulukavak Mahallesi Akpınar Caddesi’nde bulunan Devane Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre 16 yaşındaki E.Ü. ile küçük yaştaki E.E. ve B.Y. arasında sabah saatlerinde önce sözlü tartışma yaşandı. Ardından parktan ayrılan E.Ü. ve arkadaşları, evde bulunan tüfeği alıp tekrar parka döndü. Yanında getirdiği tüfeği çıkartan 16 yaşındaki E.Ü., tartıştığı E.E. ve B.Y.’ye ateş etti. Küçük yaştaki E.E. ve B.Y., tüfekten çıkan saçmalarla yaralandı. Çevredeki vatandaşlar hemen polis ve 112 acil servis ekiplerine haber verdi.

Tüfekle genci yaralayan E.Ü. ve yanındakiler hızla olay yerinden uzaklaştı.

Yaralanan gençlere ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Ardından tedavi edilmek üzere Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri de şüphelileri bulmak için kentte geniş çaplı arama başlattı. Kent Güvenlik Sistemiyle yerleri tespit edilen E.Ü. ve beraberindekiler, polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. Şüphelilerde yapılan aramada bir adet tüfek ele geçirildi.

Yapılan aramanın ardından E.Ü. ve beraberindeki 6 kişi ateşli silahla yaralama ve öldürmeye teşebbüs suçlarından gözaltına alındı.

Olayda yaralanan E.E. ve B.Y.’nin başından ve vücudunun farklı yerlerinden yaralandığı, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?