Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kaçırılan Kızdan İyi Haber

kacirilankizbulundu
7 Ağustos 2015

KAÇIRILAN KIZDAN İYİ HABER
17 yaşındaki Leyla Badak Kırıkkale’de bulundu

Çorum’da düğün öncesi kaçırılan genç kız Kırıkkale’de bulundu. Aldığı bir ihbarı değerlendiren Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genç kızın ve şüphelilerin bulunduğu iddia edilen eve baskın düzenledi. Baskın sırasında şüpheliler polisten kaçarken 17 yaşındaki Leyla Badak ise alıkonulduğu evde polis tarafından bulundu.

Olay 30 Temmuz Perşembe günü Çorum Merkeze bağlı İnalözü Köyü’nde meydana gelmişti.  İddiaya göre, gece 01.30 da eve giren 5 kişi genç kızın anne ve babasını darp ederek, yakında evlenecek olan 17 yaşında ki Leyla Badak’ı kaçırdı.  Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma, aynı köyden yaşadıkları iddia edilen zanlıları ve genç kızı 8 gündür arıyordu.

Kaçırılan Leyla Badak’ın 68 yaşındaki babası Kamil Badak ve annesi 65 yaşındaki Nimet Badak, gece eve giren 5 kişi tarafından darp edildiklerini ve kızlarının kaçırıldığını iddia ederek şikayetçi olmuştu.

Anne Nimet Badak  ve baba Kamil Badak, gece 01.30’da uyudukları sırada eve giren ve kendi köylüleri olan aynı aileden Mustafa Y., Fatih Y., Mesut, Y ve Adem S.’nin kendilerine saldırdığını bu sırada kızlarının odasına giren iki kişinin genç kızın yüzüne yorgan bastırılarak sessiz bir şekilde odadan çıkarttıklarını iddia etmişti.

Nimet ve Kamil Badak, kızları Leyla Badak’ın başkası ile nişanlı olduğunu 23 Ağustos’ta da düğününün olacağını açıklamıştı.

Kaçırılan Leyla Badak’ın abisi 28 yaşındaki Serdar Badak ise kız kardeşlerini kaçırdığını iddia ettiği ailenin damadı olduğunu belirtti.  Badak kendisinin 6 yıl önce Mustafa Y’nin kızı ile kaçarak evlendiğini, bu olayın da kendilerine misilleme olarak yapıldığını iddia etmişti.

Olayın ardından jandarmaya giden karı koca kızlarını kaçıran kişilerden şikayetçi olurken, doktor darp edilen anne ve babaya 45 günlük iş göremez raporu verdi.

Her yerde kızları arayan aileye 8 gün sonra iyi haber Kırıkkale Emniyet Müdürlüğünden geldi. Polis Leyla Badak’ın bulunduğunu bildirdi. Müjdeli haberi alan aile kızlarını Almak için Kırıkkale Emniyet Müdürlüğünün gitti.

Leyla Badak’ın abisi Sami Badak Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bir eve düzenledikleri baskın sonucu kız kardeşlerinin alıkonulduğu evde bulunduğunu belirterek, teslim almak için Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne gittiklerini söyledi. Badak “Herkese çok teşekkür ediyoruz. Kardeşim bulunduğu için çok mutluyuz” dedi.

Genç kızı kaçıran şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?