Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“10 Bin Dönüm Araziyi Su ile Buluşturalım”

10-bin-donum-araziyi-su-ile-bulusturalim
28 Eylül 2020

“10 Bin Dönüm Araziyi Su ile Buluşturalım”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız kırsal kalkınmanın sağlanması için Çorum topraklarının su ile buluşturulması gerektiğini açıkladı.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve beraberindekiler Ortaköy’ü ziyaret ederek bölge halkının sorun ve taleplerini dinledi.

Tahtasız, İncesu ve Çekerek Irmağı’nın tarımsal ve içme suyu amaçlı kullanılması için gereken çalışmaların yapılmasını, verimli toprakların suyla buluşturulmasını istedi.

Vakit Kaybetmeyin Çağrısı

İncelemelerde projelendirme çalışmaları daha önce yapıldığı belirtilen Çekerek Irmağı üzerine yapılacak regülatör için vakit kaybedilmemesi çağrısı yapıldı.

CHP İl Başkanı Tahtasız, “Kırsal kalkınmayı sağlamak için toprağı su ile buluşturmamız gerekir. Ortaköy, Aşdağul, Senemoğlu Köyü, Büyükkışla Köyü, Amasya-Göynücek’e bağlı Karaşar Köyü bölgemizin Çekerek Irmağı üzerine yapılacak regülatör ile 10 bin dönüm arazi sulu tarıma geçebilir.

Hiçbir enerji kullanmadan cazibe ile gelecek su ile Çorum’a tarım ve hayvancılıkta çok büyük katkı verecektir” dedi.

Tahtasız açıklamasını şöyle sürdürdü:

Pandemi döneminde tarımda kendi kendine yeten ülke olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık.

Çorum’da binlerce çiftçimize ve bölgemize kazanç sağlayacak regülatörün bir an önce yapılması için tüm siyasileri ve yetkilileri göreve çağırıyoruz.

“Halkımızı Oyalıyorlar”

Tahtasız, ayrıca Ortaköy Yükderesi Göleti’nin yapıldığında yaklaşık 5 bin 500 dönüm araziyi suyla buluşturacağını bildirerek “Bu gölet “Bin Günde Bin Gölet” projesi kapsamında idi, yatırım programı içinde, ancak halkımızı yıllardır oyalıyorlar” diye konuştu.

Aşdağul Göçet Göleti’nin de aynı şekilde “Bin Günde Bin Gölet” projesi kapsamında olduğunu, göletin bir an önce ihale edilerek yapılması gerektiğini hatırlatan Tahtasız halka verilen sözlerin tutulmasını talep etti.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız’a ziyareti sırasında; Ortaköy İlçe Başkanı Rıfat Uzunca, Aşdağul eski Belediye Başkanı Dursun Uzunca, İl Genel Meclis Üyesi Engin Demir, bazı İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gençlik Kolları yöneticileri de eşlik etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?