Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İzleyici Temsilcisi


150338_451392001719_6399268_n1984 yılında Çorum’da doğan Abdulkadir Söylemez, liseyi Çorum Anadolu İletişim Lisesi’nde bitirip, Kırıkkale Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı ve Konya Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. ÇRT’de 2009’da göreve başlayan Abdulkadir Söylemez kuruluşumuzun ortaklarından olup çeşitli görevlerde bulunmuştur. Söylemez, 2011 yılından itibaren ÇRT İzleyici Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. ÇRT İzleyici Temsilcisine Ulaşmak İçin 0364 666 0 278’i arayabilir veya corumtv@gmail.com’a mail atabilirsiniz.


.
.

Çorum Radyo Televizyonu ve Reklamcılık San. ve Tic. AŞ

Yavruturna Mahallesi Kulaksız Sokak Kavukçu İş Merkezi 3/41 Çorum


Radyo ve Televizyon Stüdyomuz

Yavruturna Mahallesi Kulaksız Sokak Kavukçu İş Merkezi 3/42 – 43 Çorum

0364 666 0 278

http://corumradyotelevizyonu.com/dosyalar/2009/10/Kadir-Söylemez.jpg
Yorumlar

Habere 57 Yorum Yapılmış

 • ALİ CANDAN

  Haberin yayınlandığı tarih bilgisi neden yok?

 • Mustafa çolak

  Turksat/Uydu üzerinden yayın yapıyormusunuz ?
  Yapılıyorsa frekanslarını nasıl öğrenebilirim ?

 • bayram kaymaz

  yayınlarınızı türsat1C42Eüzerinden,frekans:12.30,Dikey/27500 s.hızdan izlerken.1 haftadır izleyemiyoruz.uydu.tv de arattığımızdada ÇTVnin adı ble bulunmuyor.Bilgilerinizi,bilginiz varsa ilginizi bekliyor,çalışmalarınızda başarıllar diliyorum.

 • FATİH SOYDANDAN OĞLU

  koskoca çorum tamamda şimdi bole olmuyo her köy köy gelişmiş harabe bi yer kalmamış gel gör ki bide bizim köye bak burdan valiye kaymakama belediye başkanına tüm yetkililere sesleniyorum bizim köy 1700 lerden kalma daha kanalizasyon yok kardırım yok asfat yok yolbile yok düzgün yürülecek buna bir el atmadığınız sürece bütüzn sayfalara yorumlar yazılcak bizim koy çorum sungurlu kuşçalı köyü

 • kaç gündür sayfanızda ve haberlerinizde yayınlanan milletvekili tanıtımlarında iskilip’ten hiçbir aday adayının tanıtımı ve basın açıklaması yapılmadı.bundan tüm iskiliplilerin adına rahatsızlık duyduğumuzu bildiriyorum.

 • Bütün Çorumlular Adına

  Sitenizde çorumumuz protokolunda bulunan kişilere hakaret edilmektedir. Sizde bunların böyle yazılar yazmalarına göz yumuyorsunuz.
  Yaşar Solak kimki milletvekillerine,eski bakan yardımcılarına hakaret edebiliyor.
  seçimler yaklaştı diye kimlere hizmet etmeye çalışıyor merak ediyoruz.
  Mustafa Aykanat siyasi parti lideri gibi konuşuyo ayrıca.kendini ne sanıyo acaba.kime hizmet ediyor.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  BİZ DÜNKİ ÇOÇUKTUK. GEÇEN YILLARDA BÜYÜDÜ BİZDE

  Çorumu çok sevdiğimi nasıl anlatabilirim. Üçdudlar mahallesinde doğduğum ev ayakta kalmaya direniyor. Biz çocukken mahallemizin Şükriye ablası hava kararınca( YERLER MÜHÜRLENDİ HERKES EVİNE )dediğinde, o zamanın yaramaz çocukları bizler evde alırdık soluğumuzu. en akıllımız bırak Şükriye ablamıza sormayı kendi aramızda bile ula arkadaşlar bu mühür nerde diye bu gün ki deyimle aramızda konuşamadık, istişare yapamadık. İlkokula gidiyorken bir kış akşamı okul dönüşü bahçeli evimizin dış kapısının sonuna kadar açık olduğunu gördüğümde içim yandı. Evin önünde onlarca ayakkabı ve bana bakan gözler. Bakışlar ok gibi hançer gibi. Çok geçmedi saat 16,10 geçe annemi 1972 yılında (başucunda on yaşında gözü yaşlı çocuk ağlıyorken kaybettik )sözünü duyduğumda sonrası ateş ve kor yürekte o gün tutuştu.
  Aradan çok yıllar geçmedi Amerika daki teyzem annemin son yolculuğuna yetişememişti. Ama söz evlat dedi seni buralarda bırakmam Amerika ya götürücem seni orada ben okutucam.Amerika dan gelen mektuplar umudumdu.mektuplar gelmemeye başladı ve yine bir akşam teyzemin amerika da vefat ettiği haberini aldık.naşını bile getiremedik.imkanların ne demek olduğunu öğrenmek ve bunun asıl adının para olduğunu bilmek kahretti beni.annemden tam 8 yıl sonra babamı kırkdilime köy mezarlığına son yolculuğuna uğurladık.annem ulu mezarda,babam kırkdilim köy mezarlığında.yaş büyülttüm ve askerlik görevime koştum.teskere zamanı geldiğinde asker cigarası içebilmiş,çarşı izinlerinin çoğunluğunu parasızlıktan kışlada geçirmiş,askerliğinin bitimine üç gün kalmış ve cebinde meteliği olmayan yaşar solak asker arkadaşlarının kendi aralarında bana çoruma dönebilmem için teskere parası aralarında cep harçlıklarından aralarında toparladıklarını öğrendiğimde neler hissettiğimi tarif edemeyecek kadar çaresizliği yaşadığımı hatırlıyorum.1989 evde nişan,saray düğün salonunda düğünümü kendim yaptım en yakınımın adını siz bulun kuruş katkıda bulunamadılar.ortanca kızımın kasım ayı içinde tarihini kararlaştırdığımız evde ancak yapabileceğimiz nişanımız var.yıllar mı çabuk geçti ?yıllarmı bize haber veremeden akıp gitti bilemiyorum.zehirli guatrı hastalık,epilepsi,yüksek tansiyon,tedaviler hastaneler,ameliyat.iki yıl içinde çok yakınlarımın (her ölüm erkendir) ölümü.
  Yarım kalan ticari işlerimin başına, ancak Mayıs 2014 tarihinde kaldığımız yerden başlayabilmek.
  Sınıfta kalanlar, gereksiz ve anlamsız konuşanlar ( askerlik ve kıbrısta işçi olarak çalıştığım 3 yıl hariç) elli iki yılımı çorumda yaşadım. Başkaca on gün bile çorumdan ayrı kalamadım. Çorumu çok severken çorumda bana sahip çıktı. Yıllar geçti çocuklar büyümüş, ortanca kızımla arkadaşı birbirlerini sevmiş ve anlaşmışlar. Bizde onların bu kararına, zamanla alıştık onayladık. Yuvamızdan ilk gönül kuşumuzu uçuruyoruz.
  Tarihmi tekerrür etti diyelim yoksa başka bir şeymi?
  Bu gün ki imkânlarım kızımın nişanını ancak evde yapmamıza izin veriyor. Dostlarımın hepsi ile bir arada olmak istiyorken (işlerimi toparlama devresinde iken bu karar verildi)nasip hayallere bazen ulaşamıyoruz. Büyük bir salon, eş dostlar hep bir arada beraber olabilmek baba olan hangimizin hayalinde yoktur ki. Hayaller hep özgürdür. Dostlarım, arkadaşlarım o akşam evladımın adım attığı bu mutlulukta hepiniz kalbimde olacaksınız. Bunu bilmek bile bana iyi geliyor. Sizi seviyorum.
  NE ZAMAN BÜYÜDÜK, NE ZAMAN GEÇTİN YILLAR? KAYNATA OLDUKYA YILLAR, O MUTLU GECEMİZDE GÖZLERİME GELME YAŞ YAĞMUR,BARAJLARIN SANA İHTİYACI VAR.O GECE GÖZ YAŞLARIM AKARSA BU SEVİNÇTEN OLMALI.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  ŞAFAK TÜRKÜSÜ
  Bir insanı tanımak ne kadar sürer, kaç yıl sürer acaba diye acaba diye düşündüm. Otuz yıl ( yolculuk ve para alışverişi yoksa maddi manevi kefillik yoksa ) Açık artırmaya girmiş gibi hadi bakalım artırma başlıyor. Üç yıl, beş yıl, on iki yıl, yirmi iki yıl, otuz iki yıl, kırk beş yıl, süren arkadaşlıklara bir bakalım(tek taraflı fedakârlıkla mı arkadaşlıklarımız devam etmiş? Yoksa yoksa düşe kalkamı? )Koskocaman bir ömür değilmi? Acı tatlı günler ne kadar acı tatlı günler? isodlu günlerde çevremize bir bakalım kimler var kaç kişi kalmış çevremizde yoksa kör ebe oynadığımızın farkına varamadan kendimizi mi kandırmak en iyisi? Hiç biri değil arkadaşlarım hiçbiri değil. Hasta olda gör ebeni rüyanda, düşte gör rüyada gör, gerçeği test edecek kaç kişi çıkar aramızdan? Bu soruyu ben kardeşiniz sormamış olsun içimde bir korku var sınıfta kalırız gibime geliyor?
  Sadece boş bir hikâye!
  Bize bir şeyler olmuşta neler olmuş kimse bilmiyor? Bize neler oldu? Eskiden eski desemde(dün)daha içtendik, daha dosttuk, daha candık, daha candandık! Bizim hayatı kovalamamız gerekirken hayat bizim emdiğimiz çiğ sütü burnumuzdan getiriyor!
  İşte bu çiğ süt, suçluyu bulduk!
  Ahmet kaya ile tanışamadım! Olmadı ne yapayım? Ama onu hep sevdim (o hatırlamak istemediğim çatal kaşık hikâyesinde televizyonun içine girmeye yeltendim.) Ahmet kayanın önünde kaya olmak istedim ve kahroldum. Kimler aramıyor ki üstadı? Buğun doğum günün dostum eserlerinle kalbimizde yaşamaya devam edeceksin sana buğun çoluk çocuğun altında olduğu o malum otomobili çok görenler utansın. Sen kardeşim ebedi dostum gönül tellerimi bugün doğum gününde titretiyorsun önemli ÇOK ÖNEMLİ BE DOSTUM
  Olanda bu ezel ve ebed kardeşim iyiki doğdun 28 Ekim 2014 doğduğun gündür. AHMET KAYA ile bugün aşkların en güzelinin yolculuğuna çıkıyorum. Seninle tanışama sakta benim ezel ebed dostumsun. Bir gün şu zincirimi
  Kırdığım gün senin huzurundayım dostum. Sahte dostluklara inat iki tanışamamış insanın özlemini ikimiz yaşayacağız kardeşim. HEMDE NE ZAMAN BİLİYORNUSUN ŞAFAK TÜRKÜSÜ UFUKTAN SÖKERKEN.yalan olan yıllara inat be dostum

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  YİTİP GİDEN CANLAR

  Ülkemiz insanlarının sağduyulu olmağa ihtiyacı var.
  Özellikle parti liderleri açıklamalarına
  Özen ve dikkat göstermediği sürece ülkemiz içindeki bu sıkıntılar korkarım ki artarak devam
  Edecektir.
  Çözüm süreci denilen bu süreçte içeriğini çoğumuzun bilmediği bu süreç içinden
  Geçerken bu sürecin ne olduğu konusunda hangimizin mutlak fikri var?
  Birbiri tamamlamayan
  Açıklamalar, açıklamaların ardından tekrar kafa karıştıran açıklamalar,
  Bizler gibi hükümetinde kafası karışık sanki?
  Geçtiğimiz günlerde olaylarda öldürülen otuz beş canımızın geri gelmesi mümkün değilken, yakıp yıkılan arabalar, binaların yerine elbette yenisi yapılabilir.
  Ya yitip giden canların hayalleri, Umutları anne babaların evlat acısı nasıl dindirilecek?
  Yaralarımızı sarmak adına neler yapabiliyoruz?
  Bu ölümlerden ders alıp acılarımızı ortak acımız olarak algılayabiliyor muyuz?
  Acıların en büyük acısı evlat, eş ve kardeş acısı.
  Bu acıların yaşadığı evlerde sönmesi zor o kor ateşi hepimiz görmeliyiz.
  Vatanımızda ortak paydamız kardeşlik bağı ve sevgisi olmalı hepimizin huzura ihtiyacı var.
  Yangına körükle gitmenin geleceğimize büyük zararı oluyor.
  Sakin ve kardeşçe duygularla olayları değerlendirmeli duygudaşlık kurabilmeliyiz.
  Ölümlerden ders alarak, avucumuzdan kayıp giden geleceğimize bu ülke için çalışarak olumlu katkı yapabilmeliyiz. Ancak ülkemizin geleceğine böyle sahip çıkabiliriz.
  İnsanlarımız sokağa davet edenler bu olaylardan sorumlu olduklarının farkında olmalılar.
  Sokağa davet edenler bu baştan sona yanlış sokak davetini yapmış bile olsalar, her davete neden icabet ediyoruz ki.
  Bu davet demokratik bir tepki için değilken. Demokratik tepkiler vermeyi bile beceremiyoruz. Öldürerek yakarak yıkarak, yağma yaparak, aslında kendi geleceğimize zarar vererek hiçbir yere varamayız. Tepkiler demokrasi içinde olmalı diyeceğim ama onuda bilmiyoruz. Aklımız başımız damı sorusunu sormalıyız kendimize. Sağduyu ve akıl her zaman lazım.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  HEP KALBİNLE GÜLÜMSEDİN

  KAÇ YIL OLDU TANIŞALI;
  UZUN SANDIĞIM YILLAR ÇOK ÇABUK GEÇTİ KARDEŞİM,
  EN SAMİMİ GÜLERYÜZLERDEN, EN GÜZELİNİ SENDE GÖRDÜM,
  EFENDİLİĞİNDEN BİR ZERRECİK EKSİLTMEDEN, KALBİNLE GÜLÜMSEDİN, GAZETECİLİĞİN SEVDASININ İÇİNE DOĞDUN. GAZETECİLİĞİN İÇİNDE YAŞADIN. EN SON TELEFON GÖRÜŞMEMİZİN ÜZERİNDEN NE KADAR GEÇTİ GÜNÜNÜ HATIRLAMIYORUM AMA O İÇTEN VE KARDEŞCE KONUŞMALARIMIZ AKLIMDA, GÜZEL VE İÇTEN CÜMLELERİ O GÜN KURMUŞTUK BERABERCE.
  HASTALIĞINLA SİZLER MÜCADELE EDERKEN AYNUR KARDEŞİMLE AİLEME SAHİP ÇIKIŞINIZLA GÖZLERİM BUĞULANMIŞ( ONLAR BENİM KARDEŞLERİM DİYEREK SIRTIMI YIKILMAZ DOSTLUK DAĞLARINA VERDİĞİMİ SÖYLEMİŞTİM)
  AYNUR ABLAMDA DEMİŞTİ ÇOÇUKLARIM( AYNURDA MUSTAFAM GİBİ BİR TANEDİR DEMİŞTİM) YAŞADIKLARI AŞKLARI MUSTAFAMIN GÖZBEBEKLERİNDE PIRIL, PIRIL PARLIYOR DEDİĞİMİDE BU GÜNKİ GİBİ ANLATIRKEN GURUR DUYDUM.
  AŞKLARI ŞİİRLERİ İLE ANLATAN BENDİMYA HANİ, KALBİMİN DUYGULARI ÖKSÜZ KALDI MUSTAFAM AYNUR KARDEŞİM
  ÖKSÜZ KALAN İLHAMLARIM BAĞLILIĞINIZ VE AŞKINIZDANDA İLHAM ALMIŞTI.
  MEHMET YOLYAPAR AĞABEYİM VE KARDEŞİM MUSTAFA YOLYAPAR, DİĞER GAZETECİ DOSTLARIM, ÇORUM HABER GAZETESİNİN KAPILARINI
  SEVGİLİ OZAN SEVGİLİ UMUD BABANIZIN BİR ARKADAŞI KARDEŞİ BANA SONUNA KADAR HER ZAMAN AÇTINIZ, GÖNÜL KAPINIZ GİBİ.AĞABEYİ OLARAK, BABANIZI KALBİMİN EN GÜZEL KÖŞESİNDE GÜZEL ANILARIMLA BEN ÖLENE KADAR YAŞAMAYA DEVAM EDECEK,
  GAZETECİLİĞİN MİRAS, AYNUR VE MUSTAFA AŞKI ÖLÜMSÜZ ÖRNEK, OZAN VE UMUD AKLIMIZDA EMANETİNDİR.
  HER AYRILIK ERKENDİR HER AYRILIK ACI VE HÜZÜN DOLU,
  KENDİMDE DEĞİLİM BE GÜLÜM,
  ALIŞAMADIM BU AYRILIŞLARA ALIŞAMADIM.

  SENİ SEVİYORUM KARDEŞİM
  SEVGİLERİ, BAĞLILIKLARI, DOSTLUKLARI AYRILIKLAR ALIP GİTMEYE CESARET EDEMEZLER. SEN BİZİMLESİN. GERİDE DOSLUK ESERİ BIRAKANLAR TEN OLARAK AYRILIRLAR.
  GÜLÜMSEMENİ GÖRÜR GİBİYİM KARDEŞİM.
  AKLIMDASIN KALBİMDESİN SENİ UNUTMAYACAK BU KALBİN SESİ SANA YAKIŞMAYAN BU AYRILIĞI TANIMAYACAK.
  MEKÂNIN CENNETOLSUN

 • YAŞAR SOLAK

  Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  SAYIN VEKİL CAHİT BAĞCI NERDESİN
  Bu sıra yazamadım sebebi ise hasta idim. hani malum epilepsi vardiya onunla biraz boğuştum. Şimdi aslanlar gibiyim.
  Yani kısa lafın neme lazımı buradayım.
  Malum buya çal bıyık hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuş.
  Bende bulundum.
  Şen ortağı milletvekili Cahit bağcı ortada yok nerdesin sayın bağcı, ortağını öne sürmek sana hiç yakışmadı. Milletvekili değilim dokunulmazlığım yok neden korkarsın benden.
  Sağa sola beni sordun gerekli cevabı aldın.
  Benimle görüşmeye bile cesaret edemedin.
  Yazılarımı yayınlayan gazetelere baskı yaptın kendince.
  Sonuç sıfır.
  Korkaklardan bu memlekete hayır gelmez.
  Senin ortak olduğun benzinliğin önünden o ölüm yolu geçsin bakalım analar neler doğuruyor.
  Unutmadan sana müjde vereyim senin ortağın çal bıyık başhekim olamayacak.
  Onu unutun yürek acısı fenadır ama ne yapalım bazen böyle oluyor.
  Bugünkü yazım kısa ama daha uzun yazacağım merak etme bağcı.
  İşim gücüm sadece gazetecilik değil işim gücüm var benim.
  Senin etiketinden çekinen zavallılar YAŞAR SOLAK Cahit bağcı ile neden uğraşıyor derdine düşmüşler.
  O zavallılarda senin etiketinin derdine düşmüşler vay haline
  VAY HALİNE.
  SENİN ORTAĞIN DEĞİL SEN VER BENİ MAHKEMEYA O YÜREK VARMI SENDE .BEN VARMI YOK MU BİLMİYORUM BİLİYORSAN GEREĞİNİ YAPARSIN VEKİL EFENDİ. 
  Daha az göster

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  UYKUDA GELİRSİN (EYVAH DÜŞÜYORUM)
  Gittiğin günü bugün gibi hatırlıyorum diyenlere inanma AŞK.
  Beyin unutmaz!
  Akıl cefa çeker
  Kalpte ansızın anmak için an kollar!
  Ardından bakakaldığımı bile hatırlamıyorum bugün, içimden gelmeyen bir duygu yumağı hoşaf etmiş durumda beni.
  Gidenlerin ardından şarkılar türküler iz tuttuğunda kahrolasım geldiğinde, MEHMET ALİ ERBİL’in elinde hazır ve nazır tuttuğu uzaktan kumandalı tuş, bende olsun istedim.
  İstedim oldu!
  Diledim oldu!
  Hayat beni oyalarken, tuşa basıverdim, gidiverdiler teker teker!
  Gidenlerin ardından söylenen şarkılar türküler iz tutmadı da yüreğimde geriye bir tek sen kaldın isimsiz cisimsiz.
  Üzüntü ile gelirsin kapımıza, sıkıntı çöreklenince sende çökersin, adın sanın belli iken nasıl geldiğini bildirmeyecek kadar aptalsın!
  Alıverirsin aklımı başımdan kaç dakika sürer kaç zaman geçer?
  Farkında olamadan uyanırken hayata yeni bir merhaba diyecek güç bile bırakmazsın
  Sen geliyorken gözlerim kararmadan önce o bildiğimiz şimşekler çakar gözlerimde, sonra sonra sını hatırlamadığım gibi kendime geldiğimde, elim yüzüm yüzülmüş, dilim dönmez olmuş, kelimeler kayboluvermiş, müthiş bir baş dönmesi ve dilimde ısırıklar kanamış yaralı kalbim gibi?
  Gündüzü bıraktığını yeni anlıyorum geceleri gelmeye başladığını anladığımda kullandığım ilaçlarımın etkisimi seni gecelere mi taşıdı yoksa gecelerin karanlık dünyasında gizemi keşfettin?
  UYKUDA GELİRSİN.
  Sen acımasız. Ben savunmasız
  Sabahları zor kalkar oldum. Hayatın gerçeklerine ayaklarım basamaz oldu?
  Kafamı kaldıramazken uzaktan kumandayı bugün aldım elime, ilham kaynağım
  MEHMET ALİ ERBİL olduğunda tuşa basıp gönderiyorum seni ey epilepsi.
  Bıraktığın izlerini al diyesim varda onlar kalıcı sen gidicisin!
  Üzüntü ile geldin?
  Tuşa bastım EYVAH DÜŞÜYORUM dediğinde geride kalacak hepsi!
  Senide sevdim aslında. Niye sevdim diye sorupta yaralarımı deşme istersen?
  Çok şükür ki imtihan dünyasında yaşar ken öğretiyor hayat gerçeklerin acımasızlığını!
  Sende geçip gidiveren hayat gibi gideceksin elbet!
  Geride kalanları, geride bıraktığımda dönüp bakmasam olur değilmi?
  Taşra kültürü taş gibisin MAAŞALLAH taş.
  Hiç boş durmazsın BENDE TAŞ GİBİYİM TAŞ.
  Şair gönlümde kalan izlerin silinmesinde zaman ilaç olursa?
  Taşra kültüründe var olan yaralarda iyileşir umarım.

 • YAŞAR SOLAK

  ÇORUM RADYO TELEVİZYONUNUN UYDU YAYININA BAŞLAMASINI KUTLUYOR,BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.BU KONUDA YAKIN ZAMANDA KÖŞEMDE YAZIMI YAZACAĞIM.İBRAHİM ABİ BAŞARDIN.KUTLUYORUM HEPİNİZİ.YAŞAR SOLAK

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  HAKKI TESLİM ETMEK GEREK
  Tayyip beyi eleştirirken mantık ölçüleri içerisinde eleştirmek gerektiğine inanıyorum.
  Ya karşısınız veya yandaş.
  Bakış açısı bana yanlış geliyor sevgili okurlarım.
  Kişisel ilişkiler nasıl yürür?
  Kabine görev arkadaşlığı nasıl yürür?
  Muhalefetle nasıl başa çıkılır?
  Siyaset nasıl yapılır?
  Kutuplaşma nasıl oluşturulur ve parti tabanda nasıl birleştirilir?
  Kamuoyunun gündemi nasıl belirlenir?
  Yasalar nasıl zorlanır?
  Politikada yol arkadaşlığı son kullanma tarihinin bittiğinde nasıl sonlandırılır?
  Bittiğinde nasıl nasıl yollar ayrılır?
  Mücadele nasıl yapılır?
  Önemli gündem maddeleri nasıl görmezden gelinerek gündem dışına atılır?
  Velhasıl nasıl liderin ağzının içine Cümbür cemaat nasıl bakıtılır?
  Bunları bir kişinin düşünmesi imkânsız gibi görünse de galiba şimdilik maya tutmuşa benziyor!
  Üç dönem kuralı iyide kurucu genel başkan hariç.
  Politikanın kurtları taca düştüler ama umudlular!
  Görev var denmişti herkese!
  Yeni kabine yeni gelenler her şeylerini Tayyip beye borçlu olunca biat etmesinler bakalım? Nasıl biat etmeyecekler ise?
  Böyle siyaset olurmu?
  Olmazda muhalefettekiler nerde?
  Ne yaparlar?
  Umarım başarısız dış politikadan aldığımız derslerle, Sayın Ahmet davutoğlu içeride başbakan olarak başarılara imza atar!
  Yoksa kırılgan ekonominin faturası önce davutoğluna sonra biz insanoğluna çıkar ki bu fatura ödenecek gibi görünmüyor!
  AK PARTİNİN rotasında devlet gemisi giderken unutmayalım ki o geminin içinde hepimiz varız ve gemi çoktan ekonomi olarak ciddi su alıyor!
  Kimsenin ağına almadığı ciddi bir ekonomik kriz içinden geçerken ellerimi mecburen semaya açtım YARABBİM BU GEMİNİN KAPTANINA YARDIM ET demekten başka şimdilik elimizden gelen bir şey yok gibi görünüyor!
  Muhalefet sayın muharrem ince bakalım neler yapacak? Kurultay sonucunu merak ediyorum.
  Ya sayın devlet Bahçeli kurultay düşünmüyor mu?
  Sayın Erdoğan doğudan başlarsa teşekkür mitinglerine, Sayın Bahçeli nasıl oralara gidecek? provokasyon hesabı yapmıştır umarım.
  Sağduyu herkese gerekli hele bu dönemde.
  SAĞDUYU GEREK SAĞDUYU. ÜLKEMİZ İÇİN.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  ÇORUM EMNİYET MÜDÜRÜ SALİH ERKAN TARANCI’YA

  Çorum saat kulesi varya çorum emniyet müdürümüz Salih erken Tarancı Bey 7–8 HASAN PAŞA yaptırmıştı.
  Sizler yeni tayin oldunuz ama 7–8 hasan paşayı bilmeyen yoktur. Çorumludur benim gibi.
  Benim gibi bir nefes ve bir neferdir.
  Öncelikle çorum umuza hoş geldiniz.
  Emniyet kemeri dâhil, asayiş uygulamalarınızı destekliyoruz.
  Bu bilinçle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini bizlere hatırlatıyor olmanız beni ve sağduyu sahibi bütün Çorumluları sevindirdiğini en azından ben biliyorum.
  Bizlerle bu güzel uygulamayı paylaşan dostlarımız var.
  Bende şahidim, cezada yazıldı hiç itiraz etmedim.
  Sizlerle karşılaşmadım ama bizzat görev başında olmanız çok hoş bir davranış.
  Operasyonların başında en yetkili müdürün olması hem güven tazeliyor, hemde çorum halkına güven veriyor.
  Bende buradan hareketle ister yüz buldum deyin, ister bize sorumlu bir köşe yazarı bize bildiğimiz, gördüğümüz şeyi hatırlatıyor deyin, çorumdaki saat kulesinin dibinde süs havuzları var.
  Su tazyik ayarlı, oradan makam aracınızla bir dönüş yaparken(yol biraz hareketli iken)makam şoförünüze sağ tarafını kontrol ederken ne gördüğünü sorar iseniz yukarıdan gelen arabalardan önce (yerinde duramayan hop oturup hop kalkan)su senfonisinin görmeyi engellediğini )sizlere söyler muhtemelen.
  Şoförünüz kimdir inanın tanımam.
  Ve orada 24 saat nöbet tutan polis arkadaşlara o su senfonisinin olup olmadığını sorarsanız bilgi alabilirsiniz sanıyorum.
  Sizi izleyen ve gözlemleyen biri olarak bu operasyonların devamının geleceği umudumu koruduğumu belirtmek isterim.
  ÇORUM EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SALİH ERKAN TARANCI bilmem benim sizi ve operasyonlarınızı destekliyor olmam ne işe yarar bilemem ama duyarlı bir vatandaş olarak, sizlere yazılarımla katkıda bulunabilir isem çok mutlu olucam.
  Güzel çorumumuza tekrar hoş geldiniz. Başarılar müdürüm.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  BİLMİYORUMKİ NE YAZILIR?
  Aslında yazılanlarda bilinen şeyler değilmidir?
  Geçip gidiveren hayatın ardından bakakaldığımızda, keşkeler gözyaşı olarak dökülmezmi yanaklarımızdan aşağı?
  Aşağılık bir aldanmanın tuzağında yeşeriveren keşkeler tokat olarak suratlarımızda patladığında,(AKIL VARKEN!)AKILSIZLIĞIN TUZAĞI TESELLİ EDİVERMEZMİ?
  Aldanmaya hazır akla zekâ ne eyler?
  Taşara kültürünün sokma beyinsizliğine çare bulunamamışken henüz(HENÜZ VAKİT VARKEN)akılsızlığın saçma sapan, şaçma salak ve SALAKCA bu düşüncesizliğin gerdek gecesine dalıveren kör âşık neyler ki?
  Aşk gecesi bittiğinde hayatın gerçekleri hoş beş ederken kızarıveren yarınların yüzüne nasıl bakılır?
  Dönüp duruveren soru işaretleri ile derdim oluverdi hep.
  Soruları çözerken beyin jimnastiğini sevdim, severken gözlerim hep uykusuz ve açık oluverdi.
  Bu sitemli cümleler benim yazı karakterimi oluşturamazken, neden gerek duyduğumu anlamazlıktan gelen düşünceleri(KONAKLAMADAN) uğurlayıverdim hemencik
  Güle güle sokma beyinli, çakma beyinli düşünceler güle güle
  Geride bende hiçbir iz bırakmayacağını bile bile arlanmaz uslanmaz, usanmaz.
  Neden bende konaklamaya çalışırsın ki?
  Doğru adres burası değil, adresin ben değilim ki?
  Bir çerçeve çizme hayat,bir profil çekiverme,düzenleme bize doğru.
  Bildiğim tek şey gerçeklerden korkulmaz.
  Sağlığım çok iyi(ZEHİRLİ GUATIR)
  Ben çok iyiyim.
  İşimin başındayım.
  Bu arada merak ettiğimden değil,(gerekmediğinden)zeka testi yatırıverdim,sonucunu açıklarsam nefsim beni benliğime sürükler diye korkarım.ama ihtiyaç hisseden olursa ben hazırım ,her yerde ve her zaman.hazır ve nazırım.
  ASAYIŞ BERKEMAL YANİ.
  Vaziyetse gayet iyi
  İşlerim iyi.
  Moral süper iyi.
  Bense çok iyiyim merak ediliyorsa diye not düşüverdim.
  Dünyaya kazık çakan olmamış ama ben niyeti bozdum, bunu deneyeceğim tamamı?
  Herkes kendi işine baksın ben de .

 • https://www.facebook.com/corumtv?fref=nf linkte verilen çorum insanın saf yerine konduğu erkeklerin saf,……. yerine konduğu ancak bunu uyundurmanın kadınlara düştüğü gerekçesiyle ilgili Ayhan Aykanat İle Günün Yorumu adı altında bir yorum yapıyor gerçek dışı, gerçekten yoksun sadece kendi açısından bakabilen diğer insanlar görüşünü ve varlığını yok sayan. Gibi yorumlarla insanlara yobaz damgası vurulmaya çalışıyor,milletine tepeden bakan aydınlar ve liderler topluluğu oluşturulmaya çalışılıyor, yobaz gibi gösterilmeye çalışılan böyle zihniyetlerden çorum ve çorum halkı bıktı, usunda böyle yorumları görmek istemiyoruz, benim evimdeki eşimden ve çocuklarından sana ne???, istediği şekilde yaşamak, istediğini seçmekte özgür ve hürdür. Bazı spikerler neden rahatsız oluyor bunu da anlamış değiliz. Yıllarca sağcı, solcu, Kürt, Türk, alevi, Sünni gibi toplumu ayrıştırmaya çalıştın ve geçmişte bunu da yaptınız ne geçti Türkiye ve Çorum günden güne geriye gitmekten başka ne kazandırdı Çorum’a. İnsanların inançları ile oynamaya çalışan kendi aklınca insanları yönetmeye çalışan bir sunucu veya spiker istemiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz………… Çorum Tv de

 • YAŞAR SOLAK

  CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYE BAŞARILAR DİLİYORUM. BAŞTA AK PARTİLİ DOSTLARIMI VE TAYYİP BEYİ SEVENLERİ KUTLUYOR. TÜRKİYEMİZE İNŞAALLAH HAYIRLAR GETİRMESİNİ YÜCE ALLAHTAN DİLİYORIM. YAŞAR SOLAK. KÖŞE YAZARI

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  ÇORUM BELEDİYE BAŞKANINA BU KEZ TEŞEKKÜR.
  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dediğinizi duyar gibiyim.
  Hayatın içerisinde gerçekleri karıştırmadan, nefsimizin esiri olmadan, yazmak, konuşmak ve hayata yön vermek varken, nefs denilen imamın kayığına neden bineyim ki?
  Nefis denilen imamın kayığına binince mi gerçeklerden haberimiz olmalı?
  İmamın kayığında ıngıl bıngıl gider iken ,pişmanlığın vebali sırtımızda yüklü olarak gidiyor halde olmayacak mıyız?
  Son pişmanlık işe yararmı? Siz karar verin!
  Özelliklede geç kalmışken!
  Aklın nerdeydi?
  Fikrin yok muydu demezlermi ozaman?
  HAM İLE ŞAM karıştırılırmı?
  Sorusuna nasıl cevap verilir cevap hakkımız yokken?
  Evet, sanayi girişi mimar Sinan 11. caddede yol genişletme çalışmaları bir süredir devam ediyor.
  İsmini kendisinden sonradan öğrendiğim(FEN İŞLERİNDE GÖREVLİ SEFER AKKAYA)asfalt dökülmeden, inşaatın bütün alt yapı çalışmalarının yapılması gerektiğini bana özetlediğinde bu ülkenin sorumlu insanlarının olduğunu biliyor olmak o kadar iyi geldi ki bana.
  En kısa zamanda tanışmak istediğimi söyledim ve emret dedim(asfaltın kırılmaması ve yepyeni asfaltın yamalıklı olmaması için inşaatçı olarak neler yapmalıyım?)
  Estağfurullah dedi sefer akkaya.
  SEN EMRET BEN YAPICAM. Dedim.
  Çorum belediyesi bu uygulamayı üç yıldır yapıyormuş(MUZAFFER KÜLCÜ DÖNEMİ BAŞLAMIŞ)ne kadar güzel.
  Milli servet böyle korunur, herkes belediyemize kolaylık sağlıyorken duyarlı duyarsız bütün herkes üstüne düşeni yapmalı.
  Bu konularda belediyemizin yanındayız.
  Çorum belediye başkanı sayın muzaffer külcü önce size çok teşekkür ediyorum,
  GÖREV BİLİNCİ YÜKSEK KALBİ DUYARLI SAYIN SEFER AKKAYA en güzel teşekkürlerimi kamuoyu huzurunda size gönderiyorum.
  Milli servet böyle korunur.
  Şimdi HAM İLE ŞAM’I karıştırma ihtimali olanlara sözüm.
  Bugüne kadar bütün yazdıklarımın, söylediklerimin, belgelerimin, televizyon programlarımın arkasındayım.
  Geri vitesim yoktur benim.
  Bu böyle bilinir doğruda bilinir.
  Sayın külcüden hakkımda(önceki yazılarımdan dolayı) suç duyurusu falan bekliyorum. Hazırım kimse merak etmesin.
  İş ayrı çiş ayrı.
  Evet, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANLIĞI HAYIRLI OLSUN.
  BEN HERKESİ OY KONUSUNDA GÖNÜLLEDİM.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  BURADAN AÇIK ÇAĞRI
  Şiirlerimle yola çıkarken biz bir antlaşma yaptık; çekip giden aşkımın peşinden; henüz onbeşinde falandın galiba?
  Yüreğim her iki taraftan öksüzken, üçüncü taraftan hayat beni öksüz bırakınca, bir ara şaşırdığımı sanarak korku ile tanıştığımda yine galiba onbeşinde falandım.
  Aşkın ayrılık acısının yüreğimi paramparça ettiği bir andı o an.
  O an korku benimle tanıştığında, korku kaç yaşındaydı umurumda olmadı.
  Aşkım kalleşçe çekip gitmiş!(ÖLÜM VIZ GELİR )dediğim o an korku ile yüz yüze geldik, MEYDAN OKUMUŞUM, o acıyla!
  Yaşım deli dolu çağında, kalbim kanamaktan kurumuş, şiirlerimin gözü yaşlı, ben çocukça korkusuz.
  İşte o gün hayattan korkulmayacağını öğretti bana hayat.
  Evet biri veya birileri kapıma kadar gelip not bırakmış gitmiş!.pusula kağıt falan değil,kim bilmiyorum ŞEREFSİZ İNSAN YAZMIŞ!
  Yüzüme söylemekten neden çekinirsiniz?
  Neden korkarsınız, şair deli gönlümden?
  Neden korkarsınız kanatılmış yüreğimden?
  BEN HER YERDEYİM, İYİ BAKIN HER YERDE.
  TEK BAŞIMA ALNIM AK, BAŞIM DİK.
  Kalleşçe ve şerefsizce hareket size veya sizlere bir şey kazandırmaz.
  DELİKANLI DÜŞMAN İSTERİM.
  DÜŞMANIN KALLEŞİNDEN KORKULMAZ!
  Düşmanın kalleşi bile işe yaramaz!
  Düşman dediğin saf ve salakça, korkakça mesaj bırakmaz.
  Bu memlekette şerefsizlerle işim yok benim, ben şerefsizliklere meydan okuyorum,(ister ticari, ister siyasi, ister başka şey)kim bu sözlerimden faydalanmak isterse buyursun alsın.
  Bu sofra gerçeklerin sofrası, bu sofra hayatın sofrası, herkese yer yok burada.
  DELİKANLILAR BUYURSUN SOFRAMIZA, YÜREĞİMDE BÜYÜMÜŞ, GERÇEKLERİN TADINA BAKMAYA, HERKEZE YER VAR.
  TEK GERÇEK HARİÇ KORKUYA SOFRAMIZDA YER YOK.
  Buradan açık çağrı nereye kim ister ise tek başına gelirim, gece gündüz fark etmez.(ŞEREFSİZSEM YÜZÜME SÖYLEYECEK)söylemezse ben konuşucam ve konuşturacam.
  OKEYMİ?

 • YAŞAR SOLAK

  RECEP YAZICIOĞLU ÇORUMDA
  BU GÜNÜ (2000)YILINDA KONUŞTUĞUMUZ İKİ BÖLÜM OLAN PROĞRAM RESMEN İBRETLİK
  FİKİRLER ÖLMEZ, BEDENLER ÖLÜR.
  ÇORUM RADYO TELEVİZYONUNA SONSUZ TEŞEKKÜRLER.
  ABİM İBRAHİM SÖYLEMEZE ÖZEL TEŞEKKÜRLER.
  YAŞAR SOLAK

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  CAHİT BAĞCI VE DR ÇALBIYIK
  PİLAVDAN DÖNENİN, HELE OSMANCIK PİRİNÇCİ İSE

  Osmancık pirinççinin çok meşhur olması bizleri her zaman çok sevindirmiştir.
  Özellikle alışveriş yaparken Osmancık pirincini alırım ki lezzetinden lezzetleneyim isterim.
  Lezzetin bir başka Osmancık boyutu;
  Osmancık çiftlik köylü AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CAHİT BAĞCI;
  Sahi hakkımda neden suç duyurusunda bulunmadın?
  Ben buradan dokunulmazlığın olduğunu bile bile suç duyurusunda bulunuyorum. Milletvekilliği babanın malı değilya? Çiftlik köyü babanın çiftliği değil!
  PLAN BÜTCE KOMİSYONU ÜYESİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CAHİT BAĞCI VE BENZİNLİK ORTAĞI DR MURAT ÇALBIYIK; atalarımın mezarlarına uzanana elleri adalete havale ediyorum yirmi iki dakikalık yaşar solak özel haber ( CUMHURBAŞKANIM SAYIN ERDOĞAN)TV PROĞRAMIMDA ANLATTIM.
  LİDERLİĞİNİ TARTIŞMADIĞIM, çalışanın insana özgü hataları olabileceği gerçeğini tartıştığım RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A İNTERNETTEN duyuruverdim.
  Benim basın mensubu arkadaşlarımı falan sindiremezsiniz.
  O ARKADAŞLARIM BENDEN YÜREKLİDİR.
  Üstelik yıllardır antrenmanlıdırlar.
  Vefakâr fedakâr arkadaşlarımın bana elbette ihtiyaçları olmaya bilir ama yinede ben tekrar etmek isterim.
  Yaklaşık yedi gazetede köşe yazarıyım.
  Bütün köşe yazılarımın her türlü maddi manevi sorumluluğu ben YAŞAR SOLAK’A aittir. Buradan yazılı beyan ediyorum.
  Bu belge niteliğindedir.
  Basından arkadaşlarımın kaşı eğilmesin ben her türlü baskıya varım.
  Hayallerimin hiç geri vitesi olmadı.
  DÜNE TAKILMAM, HAYALLERİM YARINLARA DEMİR ATMIŞ!
  ŞEN ORTAKLAR SİZE ÖNERİM CD İZLEYİN.
  YER KIRKDİLİM
  KONU ŞEN ORTAKLAR
  SUNAN YAŞAR SOLAK
  SÜRE 22 DAKİKA
  ATALARIMIN MEZARLARINA DOKUNAMAZSINIZ.
  UNUTUYORDUM.BİMER E BAŞVURDUM TESBİT İÇİN MÜFETTİŞ TALEP ETTİM.

 • YAŞAR SOLAK

  KARAYOLLARI 7, BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE
  SAMSUN
  Çorum Lâçin yolu, Lâçin kırk dilim köyü gölün yazı mevki arası inşaatı tamamlanmış ve trafiğe açılmıştır. Öncelikle devletimizin yapmış olduğu bu hizmeti için çok teşekkür ediyorum.
  Hükümetimizinde yıllardır yapılmayan yolu yapmış olmasından büyük memnuniyet duymaktayım.
  Gölün yazı mevkiinde bulunan akaryakıt istasyonu ile çorum şehir merkezi arasındaki yolun ne zaman yapılacağını aşağıda yazacağım nedenler ışığında bilgilendirilmem zorunluluğu doğmuştur.
  Gölün yazı mevkiinde bağlantının mevcut şekliyle mi, yoksa değiştirilerek mi yapılacağı şu anda istimlâk yapılmadan, alt temel seviyesinde yapılan virajın bu şekilde mi kalacağı hakkında bilgi edinme kanununa göre tarafıma bilgi verilmesini arz ve talep ederken, kırk dilim köyü atalarımın mezarlarının kaldırılması işaretlerinini(tam karşıda gitmesinde sakınca yokken) mezarlıklarımızın başındaki ağaçlara kadar işaretlenmiş olması bizi derinden yaralamaktadır.
  Kaldı ki söz konusu orada tek olan akaryakıt istasyonunun Çorumlu bir milletvekili ve ortağı tarafında kiralanmış olması( milletvekilinin açıklaması tartışmaya açıkken)yolun yönünün akaryakıt istasyonu önünden geçirileceğinin işaretlerini göstermektedir. Bu yolun tekrar incelenmesi ve mezarlıklarımızın çeşmesi ve onlarca mezarlarımızın yerinin değiştirilmesine gerek olmadan yapılabileceğini, atalarımızın mezarlarında huzur içinde yatmasının devletimiz tarafından sağlanması gerekmektedir. Yerelde çeşitli gazete ve televizyonlarda fahri olarak görev yapan bir vatandaş olarak, kamera ile çekim yaparak yol ile ilgili ayrıntılı tespitlerim önümüzdeki günlerde internetten paylaşılacaktır. İvedi olarak tarafıma bilgi verilmesini saygılarımla arz ederim.
  YAŞAR SOLAK

 • yaşar solak

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  AY YÜZLÜM
  Bugün günlerden ne olduğunun ne önemi var? Diyemiyorum çok önemli bugün
  (AY YÜZLÜM)
  01 AĞUSTOS 2014 CUMA
  Bu arıza adamdan küçüksün bilirim.
  O yüreğinden parça parça kopardığın bestelerin, bizleri aşkın ilhamlarında birleştirdiğinde, ben çoktan şair bile olmuş olsam ne yazar?
  En güzel şiirlerimi seni dinlerken dillendirdim.
  Tanışmak nasip işi derler, son konserinde çorumda olsanda sesini duydum penceremin açık gıyısından.
  Gıyısından gıyısından sesini duydumda gelemedim.
  İki adım ötemde sen yüreğimin kanatlarını havalandırırken, gelemedim dostum.
  Boş ver imtihandı de geç sende benim gibi can kardeşim.
  Mazeret aramıyorum ki?
  Benim gözlerim sana takılı kalmış sanma yüreğinin tellerinde sadece titreyen benmiyimki?
  Hep titredik, hep yandık, yanık sesinde kardeşim.
  Bu seni bizden kopardığını sanan hasta, hastalık varya biz onu kandırdık, senin teninle tanıştığında sende biliyordun ayrılamayacağımızı.
  O şarkılarını sen yorumlarken, sen kendinden geçerken, bizide götürdün, aşkın ateşlerinde yanarken bile beraberce güldük AY YÜZLÜM.
  BERABERCE AŞKIN ŞELALESİNDE SERİNLEDİK, ÜŞÜDÜK, KENETLENDİK.
  Seninle tanış olma sakta, seni hiç aramadım, seni hiç kimseye sormadım.
  KALBİM AY YÜZLÜM ‘Ü mırıldanırken MURAT GÖĞEBAKAN biliyorum ki sen göklerdesin, hep soyadın gibi baktığın yerdesin.
  CANIMI YOKLUYORUM, CANANIM ÖTEDE, SEN CANDAN ÖNDESİN.
  Bu gün televizyonu açmaya elim varmıyorken ben seni buradan uğurladım. AY YÜZLÜM
  Ben sevdiklerime toprak atamıyorum.
  GÜLLER İÇİNDE, GÜL KARDEŞİM GÜL.
  GÜL TOPRAKTA BÜYÜR.
  Bedenler ölürse, bedenler ölür!
  GÜLE GÜLE AY YÜZLÜM.
  Gökte gördüğün kartal ay yüzlümü söylüyorsa o yalnızlığımızın sesi olsun.
  MEKÂNIN CENNET, MAKAMIN GÜZELLİK, UNUTULMAZLIK, SON YOLCULUĞUNUN SİMGESİ OLSUN.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  CAHİT BAĞCI ÇALBIYIK
  SAYIN AGÂH KAFKAS ÇORUMDA NELER OLUYOR?
  Bugün bayram ertesi sıcak temmuz ayının sıradan sıcak bir gününde zehirli guatr terlemesini derin derin yaşıyorken, mis gibi soğuk bir duş ile vallaha serinledim oda sevgili dostlarım ( ŞEN ORTAKLAR) AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ PLAN BÜTCE KOMİSYONU ÜYESİ CAHİT BAĞCI VE DR MURAT ÇALBIYIK.
  SİZİ SEVİYORUM KARDEŞLERİM yazılarım hakkında suç duyurusunda bulunmuşsunuz!
  ÇOK KEYİFLİYİM, ÇOOOK MUTLUYUM,
  Bak şen ortaklar
  ŞAİRİM SUSTIRAMAZSINIZ,
  KÖŞE YAZARIYIM SUSTURAMAZSINIZ,
  TELEVİZYONCUYUM SUSTURAMAZSINIZ,
  RADYOCUYUM SUSTURAMAZSINIZ,
  YAZARIM SUSTURAMAZSINIZ,
  ROMANCIYIM SUSTURAMAZSINIZ,
  PARAM YOKSA VATANDAŞTA DÜRÜSTLÜĞÜMÜN KREDİSİ ÇOK BENİ SUSTURAMAZSINIZ,
  ECELLE TANIŞMADIM(TANIŞMAYA HAZIRIM)SUSTURAMAZSINIZ.
  KORKUSUZUM SUSTURAMAZSINIZ,
  SATIN ALINMAM SUSTURAMAZSINIZ,
  ADALETİ TANIRIM SUSTURAMAZSINIZ
  PARALELMİŞ, HÜKÜMETMİŞ ANLAMAM SUSTURAMAZSINIZ.
  ADALET TANIRIM SUSTURAMAZSINIZ,
  YÜCE ADALET OLAN ALLAH TANIRIM SUSTURAMAZSINIZ.
  SAYIN AĞAH KAFKAS
  SİZ FAZLAMI DALDINIZ NE HASTA MASTA İŞLERİNE?
  Çorumda şu Cahit bağcı ve şen ortağının işleriyle ilgileniverin bence.
  DEDELERİMİN MEZARLARI DOKUNULMAZDIR BİLESİNİZ
  Şen ortakların benzinliği para kazanacak diye (ölüm virajı olacak üstelik)hiç kim se kralınız var ise o da dâhil, DEDELERİM HUZUR İÇİNDE YATACAK, ANLAŞILDIMI EY MİLET!
  ANLAŞILDIMI? HER ŞEY ORTADA!
  O İHALEYE ÇIKARILMAYI BEKLEYEN YOL ORDAN GEÇMEYECEK!
  Bırakın yazılarım hakkında suç duyurusunda bulunmayı(ÇALBIYIK VE CAHİT BAĞCI)beni lime lime doğrasanız da vazgeçmem.
  Ölürsem de vadeli vadesiz vazgeçmem.
  HABERİNİZ OLA! İlgiliye ilgisize duyurulur.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK

  AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ CAHİT BAĞCI VE ORTAĞI MURAT ÇALBIYIK

  Seni ve seni;
  Sayın başbakana şikâyet ediyorum.
  Dürüst ak partili dostlarıma şikâyet ediyorum.
  KISA SORU?
  1-İL ÖZEL İDARE KANALI İLE yapay gölet ne hikmet ise sizin oraya çıktı. Ne tesadüf!
  Çıkmakla kalmadı mucizeye bakın sevgili okurlarım ne tesadüf gölletin yapılacağı alanda yüz yıkamaya bile su yok iken; onunda kolayı vardı ve minareye kılıf buldular! Bir ihale daha SU İSALE HATTI. Sonra nemi oldu. Zaten arazileri tarla tapan ne var ne yok topluyorlardı biraz daha hızlı şen ortağı ile toplamaya devam ettiler.( işin en kaymaklı tarafı toprak analizi sonucu su tutmayacağı öğrenilince tabana su izalasyonuda yapıldı milletin cebinden. HEMDE BİR GÖLETE İKİ GÖLET YAPILACAK PARAYI MİLLETİN CEBİNDEN ALIP DEVLETE YAPTIRDILAR.
  ALLAH’TAN KORKUN ALLAHTAN BRE VİJDANSIZLAR!
  İSTER KAMUOYU HUZURUNDA CEVABINIZI VERİN.
  İSTERSENİZ BENİ MAHKEMEYE VERİN. SORULARIMA CEVAP VERİNDE ADAM GİBİ CEVAP VERİN.

  2-AK PARTİ MİLLETvekili dodurğaya bağlı ÇİFLİK köyü sizin köyünüz.( ne çiftlikmiş bee) 725 köy içinde İL ÖZEL İDARE KANALI İLE iki çöp toplama merkezinden ilki sizin köye isabet etti yine ne köymüş bee ne köy ALTIN YUMURTLUYOR MÜBAREK.
  Bu iğrenç pislikler o çöp toplama merkezine sığmaz. Şen ortaklar. YETİMİN MALI YENİRSE ON YAŞINDA YETİM KALMIŞ BİRİ ÇIKAR BOĞAZINIZA TIKAR.

  3-SEN ÇAL BIYIK medikal firman başkalarının üstünde ( medikal)sahibi olacaksın hemde başhekim öylemi? Hem çal hem oyna YERİN DAR VEKİL EFENDİ, YERİN DAR ÇAL BIYIK EFENDİ. HEM İHALE VEREN HEM İHALEYİ ALACAK OLAN FİRMA SAHİBİ OLACAKSIN ÖYLEMİ?
  TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI ADAMIN BOĞAZINDA KALIR.

  4-DÜRÜST YİĞİT AK PARTİLİ ARKADAŞLARIMA VE SAYIN BAŞBAKANIMIZA SESLENİYORUM. BU TALANA DUR DİYECEKMİSİNİZ?
  ELBETTE SİZLER VE SAYIN BAŞBAKANIMIZ. miğdem bulanıyor kusa cam (feflü)var bende miğdem bu kadarını kaldırmaz.
  DEDELERİM ruhlarınız şad olsun sizler rahat uyuyun. Birileri beni yanınıza zamansız göndermeye niyetlensede başaramazlar.
  Olura olmadık olmaz. B planım devreye girecek o zaman.
  UNUTMADAN BİZE İFTİRA EDİYOR DİYE HAKKIMDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN.
  HODRİ MEYDAN ŞEN ORTAKLAR
  HODRİ MEYDAN.

 • YAŞAR SOLAK

  (Y)EL DEĞİRMENİ
  YAŞAR SOLAK
  İYİ YERE TEZGAH AÇMIŞIZ !

  Türkiye büyük millet meclisi plan bütçe komisyonu üyesi sayın vekil Cahit bağcı; bu sıralar bayağı meşgul. Ben sayın vekili beklemek yerine telefonundan aradım çok meşgul (gerçekten çok meşgul benzinlik ortağını başhekim yapmağa uğraşıyor) müjdemi isterim kardeşlerim şirketleşme gözümüz önünde galiba büyüyor.
  Bu meşguliyetine maalesef anlayış gösteremiyorum.
  Benim dedelerimi mezarlarında rahatsız edenlerden biriside vekil Sayın Cahit bağcının benzinlik ortağı dr murat çal bıyık olduğunu öğreniyorum.
  Dirilerden vazgeçtiler benim köyümde dedelerimle uğraşmaktalar diye düşünürken yanılmışım!
  Dirilerle henüz iş bitmemiş!
  Türkiye büyük millet meclisi plan bütçe komisyonu üyesi sayın vekil Cahit bağcı; benzinlikten ortağı sayın dr murat çal bıyık’ı Hitit üniversitesine başhekim (yönetici)yapmaya çalışıyormuş.
  BENZİNLİK ORTAKLIĞINIZ HAYIRLI OLSUN SAYIN ÇAL BIYIK
  Kiraladığınız(sahiden kaç yıl için kiraladınız.? Kira kontratı sonunda benzinliğin size cüzi bedel ile veya bedelsiz devri söz konusumu?)hemen ilerisindeki oluşacak ölüm virajında, olması muhtemel kazalar sonrası ölü ve yaralılar için şimdiden başhekim olmak için bu virajda kendinizce iki ortak önlemmi almağa çalışıyorsunuz?
  Üstelik başhekim olabilmeniz için sevgili ortağınız Türkiye büyük millet meclisi plan bütçe komisyonu üyesi sayın vekil Cahit bağcının üstün gayretleri gözlerimi yaşarttı!
  Sizin adınıza çok sevindim sayın dr murat çal bıyık.
  Nedenine gelince eskiden tanışırız biz sizinle.
  Beni sol bileğimden ameliyat etmiştiniz hatta hatırlayınız ameliyata girmeden önce o zamanlar adet olmak üzere bıçak parası sanki yasalmış gibi herkesten alınıyordu diye hatırlıyorum. Ama Allah var siz benden bıçak parası almamıştınız!
  TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ PLAN BÜTCE KOMİSYONU ÜYESİ SAYIN ORTAĞINIZ CAHİT BAĞCININ MİLLETVEKİLİ OLDUĞU PARTİ (AK PARTİ)TAM GÜN YASASI İLE BİRLİKTE MİLLETİ BU BIÇAK PARASI YARASINDAN KURTARMIŞTI.
  Ak partiyi içerden hançerlemek sana düşmezdi sayın vekil Cahit bağcı ama bu BÜRÜTÜS her milletten çıkarmış. Neyse sayın başbakanımızın danışmanları duruma el koydular.
  Gereğini yaparlar. Bekle gör dünyası. BAKALIM NELER OLACAK?

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK

 • YAŞAR SOLAK

  (Y)EL DEĞİRMENİ
  YAŞAR SOLAK

  KIRKDİLİMDE RANTMI VAR?

  SAYIN VEKİL; CAHİT BAĞCI
  FACEEBUKTAN SİZE GÖNDERMELERDE BULUNDUM.
  CEVAP VEREMEDİNİZ!
  ELBETTE GEÇERLİ SEBEBLERİNİZ OLABİLİR. ÇOK YOĞUNSUNUZ!
  AÇILIŞLAR, TEMEL ATMA TÖRENLERİ VE SIKICI KONUŞMALAR
  KISIR DÖNGÜSÜNDE DOLAŞIYOR OLMAK ELBETTE, GERÇEKTEN KOLAY DEĞİL
  SİZİ ANLAYABİLİYORUM.
  BİR KAÇ GÜN BEKLEDİM. BANA CEVAP OLARAK DÖNEMEDİNİZ.
  SONRA SİZLERE ÖZEL TELEFONUNUZDAN ULAŞTIM.
  BELKİ KONUŞARAK DURUMU SAYIN VEKİLİME ANLATABİLİRİM DÜŞÜNCEMLE BERABER SİZİNLE KONUŞMAYI DENEDİM. KONUŞMAMI TAM BİTİREMEDEN TELEFONU YÜZÜME KAPATTINIZ.
  OLABİLİR. TELEFONU ŞAK DİYE YÜZÜME KAPATMANIZIDA ANLAYIŞLA KARŞILARKEN, SÖZÜMÜ BİTİRMEME İZİN VEREBİLSEYDİNİZ BENİ DAHA İYİ ANLAYABİLİRDİNİZ. AMA TAM TERSİNİ YAPARAK ŞİMDİLİK BAŞBAKAN OLAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, SİZİN GENEL BAŞKANINIZ, BENİMSE BAŞBAKANIM SAYIN ERDOĞAN SİZE İYİ DERS VEREMEMİŞ ANLAŞILAN.
  BAKIN SAYIN CAHİT BAĞCI, AMACIM ÜZÜM YEMEK, BAĞCI DÖVMEK HİÇ DEĞİL
  SAYIN BAŞBAKANIN LİDERLİĞİNİ KİMSE İLE TARTIŞMAM.
  EĞER HÜKÜMETİMİZ ÖCALANLA OTURUP KONUŞABİLİYORSA, BİZDE OTURUP KONUŞABİLİRİZ.
  DÜŞMANLA MASAYA OTURAN SİZ,( BEN SİZİN DÜŞMANINIZ BİLE DEĞİLKEN NEDEN KONUŞAMIYORUZ?)NEDEN ŞAHSIMLA KONUŞAMADINIZ? ANLAMIŞ DEĞİLİM!
  TELEFONDA SÖZÜME (BELKİ HABERİNİZ OLMAYABİLİR DİYE BAŞLAMIŞTIM)
  KIRKDİLİM KÖYÜNÜN GİRİŞİNDEKİ BENZİNLİK SİZİNMİ DEDİM?
  HAYIR, İKİ ORTAK KİRALADIK DEDİNİZ BANA. PEKİ, DEDİM SİZE SİZİN BU KİRALAMIŞ OLDUĞUNUZ BENZİNLİĞİN ÖNÜNDEKİ YOL NEDEN KARAYOLLARINDA(SADECE O BÖLÜM. KARA BÖLGE OLARAK GÖRÜNÜYOR) DİYA SORDUM SİZE, YANİ İHALE EDİLMEMİŞ, ARAŞTIRDIM BELGEM VAR DEDİM. ANLAMADIM DEDİNİZ, HABERİNİZ OLMAYABİLİR SAYIN VEKİLİM DEDİM SİZE.
  ÇOK GÜRÜLTÜLÜ BİR ORTAMDA İDİNİZ, HATTA GERÇEKTEN KİBARLIK YAPARAK BENİ DAHA RAHAT DUYABİLECEĞİNİZ BİR ORTAMA GEÇTİNİZ. SİZE TEŞEKKÜR BORÇLUYUM BU NAZİK HAREKETİNİZ İÇİN. AMA BORCUM BORÇ SİZE BU TEŞEKKÜR BORCUMU ÖDEMEYİ AKLIMDAN SİLMİŞ BULUNUYORUM, BENDEN TEŞEKKÜR BORCUMU MAHŞERDE İSTERSİNİZ.
  İLAHİ ADALET TEŞEKKÜR BORCUNU ÖDE DERSE ÖDERİM OLUR BİTER.
  SONRA SAYIN VEKİLİM SİZİN KİRALADIĞINIZ BENZİNLİĞİN ÖNÜNDEKİ YOL İHALEYE ÇIKAR VE O YOL BU HALİ İLE ONAYLANIR VE GENİŞLETİLİRSE SİZİ MAHKEMEYE VERİRİM DERKEN SESİMİ GAYRİ İHTİYARİ YÜKSELTTİM, TELEFONU ŞAK DİYE YÜZÜME KAPATTINIZ.
  SİZİ MAHKEMEYE VERİRKEN SİZE DANIŞMAM (DOKUNULMAZLIĞINIZIN KALKMASINA NE KALDI ŞURDA?)
  İYİ İZ SÜRERİM BEN.
  BANA KENDİNİ İYİ EĞİTMİŞ ÖZĞÜR AV KÖPEĞİ DESENİZ ONUDA KABÜL EDERİM
  FAKAT BEN İYİ BOZKURTUM SAYIN VEKİL,
  KURT KOCAMADI HENÜZ.
  KİRDİLİM KÖYÜMDE ( BENİM KÖYÜM) GENİŞLEYECEK YERLERİ, MEZARLIK İÇİNDEKİ AĞAÇLARI, ATALARIMIN ÖZ BE ÖZ DEDELERİMİN MEZARLARINI BİLE İŞARETLEYECEKSİNİZ, BENİM DEDELERİMİ DAHİ MEZARLARINDA RAHATSIZ EDECEKSİNİZ, BEN HUZURU MAHŞERDE DEDELERİMİN YÜZÜNE NASIL BAKACAM SAYIN VEKİL?
  CEVAP VER NASIL BAKACAM?
  MEZARLIĞIMIZI DAHİ TALAN ETMİŞ VAZİYETTESİNİZ!?
  BUNUN HESABINI SİZE SORMAYACAĞIMDA KİME SORUCAM SAYIN VEKİL?
  MEZARLIK ÇEŞMESİNİ DAHİ YOL ALTINDA BIRAKTINIZ!
  SENİN O KİRALADIĞIN BENZİNLİĞİ YOL KENARINDA (KANUN HUZURUNDA BIRAKIRSAM) BÜTÜN ÇORUM YÜZÜME TÜKÜRSÜN
  ERKEK SÖZÜ VERİYORUM.
  SÖZ KONUSU SENİN ORTAĞINLA ÜÇ BEŞ KURUŞ KAZANMAN İSE,(ÖLÜM VİRAJI OLUŞMAMASI İÇİN )SİZE KAMUOYU HURUNDA BİR TEKLİFİM VAR.
  HİÇ BİR BEDEL TALEP ETMİYORUM SİZLERDEN. BENİM YAKLAŞIK ONBEŞBİN METREKARE ORADA TARLAM VAR
  (ŞİMDİLİK EMANETTE, NEDEN EMANETTE OLDUĞUNU SİZE ANLATICAM) SİZE SÖZ VERİYORUM SİZE KAÇ DÖNÜM BENZİNLİK YERİ İSTERSENİZ BEDELSİZ HEDİYE EDİCEM.
  NEDENİNE GELİNCE ÖLÜM VİRAJI OLUŞMAMASI İÇİN YENİ YOL TAM BENİM TARLAMIN ORTASINDAN GEÇECEK, (ÖLÇTÜRDÜM BİÇTİRDİM)
  AYRICA HÜKÜMETİMİZDEN KAMULAŞTIRMA BEDELİDE TALEP ETMİYECEM. NÖTERDEN DERHAL BU TAHHUTÜ SİZE VERİCEM
  SON TALEBİM.
  ÖLÜM VİRAJI OLUŞMASIN;
  SAYIN CUMHURBAŞKANI (ŞİMDİLİK BAŞBAKAN)SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇILIŞA GELSİN KONUĞUM OLUN ONBEŞBİNMETREKARENİN TAPUSUNU DEVLETİME BAĞIŞLICAM. TEK ŞARTIM VEKİLE TAPU VERMEM. TAYYİP BEYE VERİRİM TAMAMMI SAYIN VEKİL?
  ( BAĞIŞLILAYACAĞIM YERİN TAHMİNİ BEDELİ DÖRTYÜZELLİBİNLİRA BAĞIŞLAMAZSAM ŞEREFSİZİM.)
  BASIN HUZURUNDA BAĞIŞLIYACAM.
  YENİ YOL (ÖLÜM VİRAJI OLUŞMADAN PROJE ONAYLANSIN) DEVLETİME BAĞIŞLARIM HELAL OLSUN).
  YİNE SON ŞARTIM BAĞIŞLADIĞIM YER YEŞİL ALAN OLARAK KORUNMASI ŞERHİNİ TAPUYA DÜŞERİM NEME LAZIM, BEN BAĞIŞLARIM, BİRİLERİ BENİM PARALARIMI YER, BUNA İZİN VERMEM SAYIN VEKİLYILLAR GEÇER BEN ÖLÜRSEM ÇOCUKLARIM YETİŞİYOR ONLAR İZİN VERMEZ.
  CEP TELEFONUM SİZDE VAR NE ZAMAN BULUŞUYORUZ?

 • yaşar solak

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  BAY BAŞKAN!
  AK PARTİ ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI KÜLCÜ

  Muzaffer külcü sana ayıracak gerçekten vaktim yoktu. Ama anlıyorum ki sen benim sıkı takipçimsin.
  Buna ziyadesi ile memnum oldum. Hoş geldin don kişotun yel değirmeni köşesine hoş geldin!
  Senin ortağın olduğu söylenen AHMET ÖZLERDEN BAŞLAYALIM.(VALLA SENDE BU ORTAKLIĞI BASIN HUZURUNDA KABÜL ETMİŞTİN SONRA İSE AKIL HOCALARIN KAFA KARIŞTIRDI!)AMA BELGESİ VAR BELGESİ KİMDEMİ SEN BİLİYORSUN KÜLCÜ)
  24 TEMMUZ PERŞEMBE GECESİ mesajı patlattılar. BENDE KAHKAHAYI.
  ÇOK HOŞUMA GİTTİ. BAK MERAK ETME SENİNLE PAYLAŞIYORUM MESAJI FAZLA MERAK İYİ DEĞİL DERLER.
  Meraklanma gül gayrı. İbibikler ötmeden ordayım.
  Hah şöyle dedim ESKİ AVUKATLARDAN MEHMET KARADAĞ’IN STAJ VERDİĞİ MUZAFFER KÜLCÜ CESARETİ ÖĞRENMİŞ SANDIM AMA YANILMIŞIM. SENİNKİ CESARET DEĞİL İHTİRAS SINIFINA GİRİYOR.
  Bak ihtiraslı olanlar kendilerini dev aynasında görürken, yaşadıkları yalan dünyanın yalan dolanları içinde olduklarının farkına varamazlar. Tıpkı senin gibi!
  Hayatta çok çömezsin çook
  Buda senin suçun değil sana % 51 oy verenlerin suçu(yalnız samimi içten Tayyip beye oy vermiş olanlarımız hariç)gerçi seni kim takar seçmen oyu Tayyip beye verdi adam gerçek bir lider ama sen sebeplendin. Hayatın beleş muzaffer külcü.
  Haydi, politikacısın anladımda bir daha desteksiz atma olurmu hele söz konusu ben isem ( yaşar solak )ise aman ardında bıraktıklarına bir bak önce besmele çek ağzını iyice çalkala adımı ağzına alırken abdest al derim. abi nasihati bak buna dikkat et fayda bulursun! Şifa bulursun! belkide adam bile olursun(sana insan denmez sen bir meleksin)
  BAK MAZİYE NE GÖRÜYORSUN?
  24 TEMMTUZ 2014 BANA GELEN MESAJI AYNEN HARFİ HARFİYNEN YAZIYORUM.
  (BUĞÜN AVUKATLA GÖRÜŞTÜM SEN MESAJ ATINCA DURDURDUM MAHKEME KANALIYLA TESBİT YAPTIRDIM, DAVA AÇIYORUM, TÜM MERT İNŞAAT FALİYETLERİNİ DURURACAĞIM FAİZİYLE KATMER KATMER ÖDEYECEKSİN ORDADA HAKARETLE SİNDİRECEĞİNİ SANIYORSAN DEVAM ET HA BELEDİYE BAŞKANINA GİTTİM HEMEN ARA İSTERSEN BİTTİĞİNİ AKLINI YİTİRDİĞİNİ ÇOK KİŞİYİ DOLANDIRDIĞINI )
  Birinci mesaj burada bitti.
  GELELİM İKİNCİ MESAJA BAY BAŞKAN
  (ÇOK KİŞİNİN BENİM GİBİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE EKLEDİ YAŞAR SOLAK BİTTİ)
  İkinci mesaj burada bitti
  GELELİM ÜÇÜNCÜ MESAJA
  (HA BUĞÜN BAKAN GELİYORMUŞ DAHA SONRA UZUN GÖRÜŞÜRÜZ DEDİ SAYON MUZAFFER KÜLCÜ HEMEN ARA HATTA ÖZEL ŞÖFÖRÜDE ORDAYDI HEMEN ARA SOR İNANMAZSINYA)
  EVET, AK PARTİ ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER KÜLCÜ BU BANA GELEN MESAJLARIN İÇERİĞİ DOĞRUDUR, O KIZ YANİ FEVZİYE KEŞ MERT KIZDIR. TAHTASI YOKTUR ONUN O GÜN ELİM BELADA KALMASIN DİYE GERÇEKTEN ÇORUMDAN AYRILDIM.
  BAK KÜLCÜ BAY BAŞKAN BU YAZILANLAR DOĞRU İSE SEN TAM ŞEREFSİZSİN. BENİM DOLANDIRICI OLMADIĞIMI HER AN BEN İSPAT EDERİM, EĞER SEN KÜL ÇOCUĞU, BENİM DOLANDIRICI OLDUĞUMU İSPAT ETMEZSEN TAM KATIKSIZ ŞEREFSİZSİN.
  ALLAH SANA AKIL FİKİR VERSİN, BANADA VERSİN SENİN GİBİ BİR REZİLİ MUHATAB ALIP YAZDIĞIM İÇİN.
  BAY BAŞKAN BEN ÇİĞ YEMEDİM KARNIM AĞRIMAZ.
  MÜTEAHHİTLİK KARNEM YOK, BELEDİYE İLE İŞ YAPMAM. DEVLETLE İŞ YAPMAM. SEN DÂHİL KİMSEYE RÜŞVET VERMEDİM. RÜŞVET ALMAM. ADAM DOLANDIRMAM, YALAN SÖYLEMEM,
  Sadece ölümlerden ölüm beğen dedi hayat bana işlerim. Gecikti.
  Borçlarımı gecikmeli ödeyebilmek için(HELAL KAZANÇLA ÇIRPINIYORUM)çalışıyorum. senin gibi berat ettim havası atıp.Yüksek mahkemede dosyam yok. Hala temizlenmiş değilsin külcü
  Bu sana gelen Fevziye KEŞ varya MUZAFFER KÜLCÜ
  (EROL ŞAMLI HATIRINA MAHKEMEYE VERMEDİM, EROL ABİMİ SEVERİM. BU SORUNU ÇÖZMESİ İÇİN EROL ŞAMLI NE DERSE YAZILI TAHHÜT EDER VE YERİNE GETİRİRİM)bu arada Erol abi bu yetim kıza aile olarak babalık yaptığınızı biliyorum, oğlun Ferhat Şamlının okuldan arkadaşı olduğunuda biliyorum. Eşiniz değerli hanfendinin iyilik meleği olduğunuda biliyorum.)EROL ŞAMLI ABİM BEN KARIŞMAM HAKEM OLMAM DİYORSAN, BEN FEVZİYE KEŞ’İ MAHKEMEYE VERCEM BİLMİŞ OL. ÇÜNKİ MESAJLARI VAR SENİN ADINI KULLANARAK BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ OĞLUNUZ FERHAT’A GİTTİM HABERİ VAR. BANA FEVZİYE KEŞ’İ TANIMADIĞINI SÖYLEDİ. YALAN KONUŞTU. BENDE EROL ABİ SALAĞA YATTIM SIRF SENİN HATIRINA)KUSURA BAKMA OĞLUN KİBARCA KAPIYI GÖSTERDİ EFENDİ EFENDİ KOVULMAYI HAZMETTİM AMAA SEN EROL ŞAMLI ABİ BU KARDEŞİNİ ARAR VE SORARDIN EVLAT NELER OLUYOR? DEMİŞ OLSAYDIN İŞ BU NOKTAYA GELMEZDİ! BEN SEVDİKLERİMDEN KORKMAM, AMA BİRİLERİ (FEVZİYE KEŞ SENİ GÖZÜNDE FENA BÜYÜTMÜŞ!)
  HAKSIZLIKTAN KORKARIM,
  ALLAHTAN KORKARIM.
  YALANDAN KORKARIM.
  YETİM MALI YEMEKTEN KORKARIM.
  NEFSİMİN ŞERRİNDEN KORKARIM SİZ DÂHİL KİMSEDEN KORKMAM.
  SADECE ARDINDAN DÖNDÜRÜLEN DOLAPLARI BİL DİYE YAZDIM. Yoksa bu FEVZİYE KEŞ’İN yüzünden sende mahkemeye gelmek zorunda kalacaksın. Para mara hiç kimseden istemiyorum Fevziye keş e olan borcumu ödemek için sadece zamana ihtiyacım var.
  Bayram sonu kesin Fevziye keş’i mahkemeye verecem ne ölüm kaldı, ne dirim dikmedin bir yerimi bırakmadı. Bende tam gaz cevap verdim bilesin.
  MUZAFFER KÜLCÜ, KONU NERDEN NEREYE GİTTİ?
  GELDİM SANA,
  Basın toplantısı düzenle benide çağır.
  Efendi efendi sorularına cevap veririm. fevziye keş e haber ver bence ( YİNEDE SEN BİLİRSİN)EĞER BU KIZIN YAZDIKLARINI YALANLARSAN VAY HALİNE? Nedeni ise basit ispat ederim. Bu kız gerçekten deli (SEN DELİ GÖRMEMİŞSİN O NE FENADIR )ANNESİNİ DÖVMÜŞTÜR, AĞIZI BENİM GİBİ MOK DOLUDUR.(LAĞIM YANİ)ispat ederim. Basın toplantısı yaparsan Fevziye keş i tanımam etmem bu bir komlo momplo dersen ki orayı basar bilmiş ol.
  Ben Fevziye’yi 20 yıldır tanırım erkek kızdır. Çilekeştir. Çok da zekidir. Delidir melidir. Kimseyi satmaz ardından vurmaz, ANASINA YEMEZ YEDİRİR, BAKAR,(valla hepsi bir arada olur ne yapayım böyle bir kız) azıcık kusuru var(bu kadı kızında da var)dolduruşa çabuk gelir. Bak benim anam, babam, ölüm dirim kalmadı ardını kolla KÜLCÜ.
  O KIZA DİKKAT ET. VALLA elektriği bile olmayan çatısı akan evde benim mağduriyetim yüzünde oturuyor. Fevziye keş ‘e bu çilelerinin karşılığı olamaz ama kira dâhil (zamana ihtiyacım var) o borcum olan üç beş kuruşu ödü cem. Nede olsa senide 20 yıldır tanırım. KENDİNE GEL KÜLCÜ!
  BU KIZ İŞTE SANA GELEN KIZ.
  MUZAFFER KÜLCÜ, KONU NERDEN NEREYE GİTTİ?
  ŞİMDİ GELELİM SANA KÜLCÜ!
  nedenmi senin rüşvet istediğin o malüm kaset önce bana geldi benim kasetle masetle işim olmaz dedim
  ÖMRÜMDE BİR ALLAHIN KULU BENDEN RÜŞVET İSTEMEDİ

  BİR RÜŞVET VEREN OLUR İSE, ALMAYA HAZIR BİNLERCEDE ADAM OLUR DEDİM BAŞIMDAN SAVDIM. BÜGÜN YİNE AYNI FİKİRDEYİM. Yine çekinmeden aynısını yaparım.
  Bügün saat 14,30 civarında bu vatanın evladı olarak baraj kenarında teftişe çıktım.
  AHMET ÖZLER SÖZÜM SANA
  İşçilerin kaçak ruhsatsız yaptığın villada çalışmaya devam ediyorlar. KALFASI KİM AHMET ÖZLERİN DEDİM (AHMET ÖZLERE SELAM SÖYLE harç bitti ameleye paydos ) BİRDE KÜLCÜ EL HAREKETİ ÇEKTİM ULUORTA (GİZLİ ORTAĞI OLDUĞU SÖYLENEN MUZAFFER KÜLCÜYEDE BENDEN SELAM SÖYLEN DEDİM ORADAN AYRILDIM.)
  YIKTIRACAKSIN MUZAFFER KÜLCÜ ORALARI YIKTIRACAKSIN!
  SANA VERDİĞİM ÜÇ GÜN SÜREN DOLDU!
  TAPU AHMET ÖZLERİN ÜSTÜNDE(BİLMEMKİ KORKUDAN BAŞKASININ ÜSTÜNEMİ DEVRETİ ACABA ?)
  ÇORUM MERKEZ, KÖYÜ BUGET.
  MEVKİ KİREÇCİK,
  PAFTA NO C -20 B,
  ADA NO 337,
  PARSEL NO 1820
  (1792 METRKARE)
  VASFI TARLA,
  TAPUYU VEREN
  SEBİHA YİĞİTER (KEMALETTİN KIZI)

  AHMET ÖZLER YAKLAŞIK 8 AY ÖNCE MEHMET YİĞİTER’DEN 150,000 TL YE SATIN ALDI.(TAPUNUN FOTOKOPİSİ BENDE) BU VASFI TARLA OLANIN ÜSTÜNE 1,5 KAT 3 ADET VİLLA YAPILIYOR. MEHMET YİĞİTER SANA GELDİ RİCA ETTİ. BEN İLGİLENİRİM DEDİN TIK YOK(Mehmet yiğiter yıkın falanda demedi. Şu önümü kapatmayın tek burada huzur bulduğunu söyledi sana külcü sen baştan savdın. Adam AK PARTİLİ VE TAYYİP BEYİN HAYRANI,
  AK PARTİLİLERİ BİLE SIRAYA DİZDİNİZ ALLAHTAN REVAMI BU?)
  AHMET ÖZLER BANA SÖZ VERDİĞİ HALDE BENİM MANZARAMI KAPATIYOR DEDİ SANA KÜLCÜ.
  SEN NE YAPTIN?
  HAYATIN YALAN DOLAN.
  ÇORUM RADYO TELEVİZYONUNA GÖNDERDİM NEDENSE ANLAYAMADIM (İBRAHİM ABİMİN BİR BİLDİĞİ VARDIR)GÖRÜNTÜ ÇEKİP YAYINLAMADI.
  BEN ÇEKTİM BEN YAYINLICAM MUZAFFER KÜLCÜ, ORALARI YIKTIRACAKSIN SÜREN DOLDU TAMAMMI?
  RAHMETLİK İSMET İNÖNÜ NE DEMİŞTİ?
  VALLA BEN BOZKURTTUM, RAHMETLİ İNÖNÜNÜN BU DOĞRU SÖZÜNDEN HAYATA BAKTIM VE BU SÖZÜN, SÖZ SAHİBİYİM.
  APLİKASYON KROKİSİDE ELİMDE SENİN AHMET ÖZLERİN SAHİBİ GÖRÜNDÜĞÜ YER NOSU 10, ENİNİ BOYUNU YAZMAYIM TAPULARDA DEĞİŞTİ 22, A OLMUŞ KÜLCÜ.
  Peşindeyim kaç külcü kaç!
  DELİ GELİYO
  TUZ KOKMAZ KÜLCÜ,
  TUZ KOKMAZ AHMET ÖZLER. VE SEN MUZAFFER KÜLCÜ BENİ MAHKEMEYE VERMEYEN ŞEREFSİZİN TA KENDİSİDİR.
  TUZU NASIL KOKUTTULAR İSPAT ETMEZSEM SAAT KÜLESİNİN DİBİNDE BEN ŞEREFSİZİM DİYE GÖĞSÜME YAZIP SİZİN YÜZÜME TÜKÜRMENİZ İÇİN GELMENİZİ BEKLİCEM.
  MARŞ MARŞ MAHKEMEYE VERİN.
  BENİM TÜRK ADALETİNE CANIM FEDA
  İFTİRALARADA HAZIRLIKLIYIM. BAKINIZ MÜZMİN BEKÂRIM, ÇAPKINLIĞI YAPARIM,(SİZDE PORNO KASETİM VARSA SİZDE VEYA BAŞKASINDA KIÇIMI HERKEZ GÖRDÜ ORASI ÖNEMLİ DEĞİL(HER GÜN İĞNE VURUNMAK ZORUNDAYIMDA)EĞER BAŞKA O MALUM YERİM O KASETTE GÖRÜNÜYORSA GÖREN GÖZÜNÜ YUMSUN. DUVARA TIRMANMIŞIMDIR KESİN.
  BAYRAMDAN SONRA BİRADA İÇERİM AMA KÜLCÜ KÜL YUTMAM, YETİM HAKKI YEMEM, ÜMREYE PİSLİK BIRAKMAYA GİTMEM(ÇÜNKİ ORASI PİSLİKLERİ BIRAKMA YERİ DEĞİL)
  YARINKİ YAZIM AZ SONRA.
  ÇÜNKİ GAZETELER YAYINLAMAZ BENDE ARKADAŞLARIMA TEKLİF BİLE ETMEDİM. Gazeteci dostlarım binbir özveri ile ayakta kalmak için kurtuluş savaşı veriyorlar.
  O savaşta bende varım arkadaşlar. Uzaklarda aramayın beni kalbinizdeyim!
  NOT; BEETHOVENİN DOKUZUNCU SENFONİSİNİ DİNLEYEREK BU YAZI YAŞAR SOLAK TARAFINDAN YAZILARAK SİZLERE ULAŞTIRILMIŞTIR.

 • yaşar solak

  (Y) EL DEĞİRMENİ YAŞAR SOLAK
  RAPORLARIMI AÇIKLIYORUM!
  Bay başkan külcü!
  AK parti eski çorum milletvekili ikinci dönemdir çorum belediye başkanı

  Külcü sendede ne unvan varmış? Yaz yaz bitmiyor!
  Bitmez herkezin bildiği ama ne hikmetse kimsenin dile getirmediklerini yazmaya başlamadım henüz!
  1-psikolojik tedavi görüyorum. akıllı ve zeki olan travma yaşamış insanlar gibi doktora gidiyorum. Doktorumun ne ilaç yazdığını merak ediyorsan dr.SELİM DEMİRCİ’YE ULAŞIRSIN, O ÜSDAT SANA SÖYLERMİ BİLMEM AMA BEN BANA YAZILAN İLAÇLARIMI DÜZENLİ ALIYORUM MERAK ETME(BEN DELİMİYİM PSİKOLAĞA VEYA PSİKIYATIRA GİTMEM DEMEM.)ayrıca BARIŞ MUSLU’nun SAĞLIĞINA FORMAT AT KİTABINI OKUYORUM)
  Ayrıca ankaraya yine barış muslu’nun beynine format at kitabını sipariş verdim.

  2-ZEHİRLİ GUTIRDAN AMELİYAT OLDUM.(SEVGİLİ KÖTÜ GÜN DOSTUM AĞAH KAFKAS AMELİYAT ETTİRDİ. Beni sokakta görse tanımaz. O sahip çıktı. Hoş bende onu tanımamya)GARİBAN BABASI ADAM TÜRKİYE SEVDALISI GARİBANLARIN HIZIR MELEĞİ BUNUDA SANA İSPAT EDERİM KÜLCÜ,
  Neyse konumuza dönelim RAPORUM VAR. Nedeni günlük ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım.
  3- 08 Mart 2014 günü param olmadığı için bir yakınım özel hastanenin ek olarak isteyecebileceği parayı ödeyeceğini Taahhüt edince hastaneye yattım. NEDENİ BİR YILDIR. Epilepsi kırızım tutunca (kendime geldiğimde kafam gözüm yüzülmüş, ayakta duramaz bir halde cebimde otobüse binecek para yokken kirada oturduğum evime (SARHOŞ GİBİ YALPALAYA YALPALAYA BEN GİDER İKEN BAZI ŞEREFSİZLER SERHOŞ BU DEYİP GÜLDÜLER BANA KÜLCÜ)ÇÜNKİ İKİ ARABAMA BİR ŞEREFSİZ YAKALAMA KARARI ÇIKARTMIŞTI VE EVİME NE BİR EKMEK ALACAK PARAM VARDI, NEDE EV KİRAMI ÖDEYECEK GÜCÜM.)Üstelik yaşar solak’ın üniversite mezunu çocuğuna sen dâhil kimse iş vermedi. Çorum Belediyesine uzman alacaktınız ve sana geldim.(evladım dürüstür dedim torpil istemiyorum herkez gibi sözlü yazılı nasılsa imtihana girsin kazanırsa işe alırsınız dedim sana külcü. İşe aldıktan sonra ise bir yanlışını görürseniz kapı dışarı kovun nedenini sormam dediğimde sana sen ne yaptın imtihanın şeklini şemalini değiştirdin. Yine başkanın tasarrufudur dediğimde o evladım sözleriyle beni yerin dibine sokmaya çalıştı)
  Bitmedi bu sıkıntılar içindeyken üç beş seferde evde epilepsi krizi geçirmişim apartman ayağa kalkmış! Kavga gürültü ortalık karışmış. Bana eşim ve çocuklarım anlatınca anlayabildim ancak. Evde aylarca kıyma olmadı olsun dedik, ekmek olmadı makarna yedik, en küçük evladım için okuldan 55 TL aidatmı nedir istemişler eşim beni üzülecek diye öğretmenine söylemiş öğretmen ödemiş, şu an gibi bu kelimeleri yazarken ağlıyorum EY YÜCE ALLAHIM BİR BUÇUK YILDIR YATIYORUM. BANA SAĞLIK SIHHAT VER KİMİ KAÇTI DİYOR KİMİ SIÇTI DİYOR DİYE GÖZYAŞLARIMIN EŞLİĞİNDE DUA ETTİĞİMDE RABBİM BENİ DUYDU VE AYAĞA KALKTIM.
  ÖZ KARDEŞİM BİR LOKMA EKMEK ALIP EVİME GEÇMİŞ OLSUN DEMEĞE GELMEDİ, NEMİ YAPTI KÜLCÜ, ÜÇ KURUŞA ELİMDEN BİR DAİRE DAHA ALMAYA ÇALIŞTIĞINDA ERİMİŞ AKMIŞ HALDEYDİM 105 KİLOLUK ADAM OLAN BEN 79 KİLOYA DÜŞMÜŞTÜM. Üstelik konuşamaz halde ona adı abi olan adama lütfen işime karışma diyordum. Devamını kitabımda yazıyorum külcü.
  ÖZEL HASTAHANEYE BORÇ BULUP YATMIŞTIM OGÜN O SANA GELEN FEVZİYE KEŞ VARYA İNANMADI HASTA OLDUĞUMA EN AZ YÜZ MESAJ ATTI. ŞAMLILARA DİCEM SENİ ÖLDÜRÜRLER BAK DEDİ. HASTANEDE ÜZÜNTÜDEN AYNI GÜN ÜÇ KEZ ÜST ÜSTE EPİLEPSİ KRİZİ GEÇİRDİĞİMDE EŞİM VARDI YANIMDA, ÖZ KARDEŞİM ZİYARETİME GELMEDİ ÇÜNKİ(ONA MESAJLA VE DAHA SONRA LAYIK OLDUĞU KELİMEYİ TELEFONDA YÜZÜNE KARŞI SÖYLEMİŞTİM)
  GÜN 09 MART 2014 FEVZİYE KEŞ NE O……….. ÇOÇUKLUĞUMU BIRAKTI ,NE ÖLMÜŞ ANAM KALDI NE RAHMETLİ BABAM,ne evladım kaldı ,ne şerefim ne haysiyetim. HEPSİNİ SIRAYA DİZDİ)o gün için son mesajlarından ilki (dötün yiyosa Şamlını kıçını öpmeye git yalvar belki acırlar,para iste la yalama mesajından sonra sabah olmuştu hanımıma rica ettim izin verirsen bu o……… yu Şamlının dükkanın önünde dikecem dedim.yemin ederek izin verdi.özel hastaneden birkaç saatliğine izin aldım nereye gittiğimi söylemeden (ortanca evladımıda yanıma aldım sebebim basit her an epilepsi krizi yaşarken düşüp kafayı gözü kırabilirdim.çünkü yarım kalan beni bekleyen inşaatlarımı bitirmeden ölmek istemiyordum.kul hakkı ile beni huzuruna alma YARABBİM diye çok dua etmiştim)SIRF BU NEDENLE KIZIM YANIMDAYDI.sonra nemi oldu bay başkan muzaffer külcü Erol abimi bulamadım(Erol abime durumu anlatıp şu kızla konuş abi diyecektim)SUSSUN ARTIK SABRIM KALMADI ÖKSÜZ YETİM DEMİCEM DİYECEKTİM.daha önce tanışmadığım oğlu Ferhat ordaymış.hadi dedim beni siz öldürecekmişsiniz Fevziye keş böyle diyor dedim ,kızım ve bana kapıyı gösterdi mahkemeye ver dedi tanımıyorum derken (Fevziye keş i bal gibi tanıyordu yalan söylüyordu)efendi efendi yürüyerek yayan yapıldak cebimde beş kuruş yok buhara evlerdeki özel hastanenin yoluna düştüm.
  Özel odamda oturup hem ağladım hemde şiir yazdım, külcü efendi.
  Laf yine nerelere gitti.yani külcü efendi RAPORUM VAR .ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım.
  4-MANEVİ ANNEM (ÜVEY ANNEM, EVE BABAMIN EVİNE BEN ON YAŞINDA İKEN ALMADIĞI İÇİN, BENİ AYŞE SOLAK VE MÜZEYYEN AYDOĞAN BÜYÜTTÜ)06 MAYIS 2014 GÜNÜ 24 AYDIR mücadele ettiği beyin kanseri illeti son aşamasına geldiği için bunu öğrendiğimde tansiyon hastalığım yok iken tansiyonum fırlamış dilaltı vererek düşürdüler.
  02 Haziran 2014 manevi annem ölmüş tansiyon yine yakama yakmışmış vaziyette iken dilaltı verdiler elif eczanesinde, özel hastanenin morğuna gittim anamın teni henüz soğumamıştı, gözyaşlarım akarken manevi anamın ayaklarının altını öperken (ANAM SEN ÖKSÜZ BÜYÜTTÜN, MEKÂNIN MUTLAK CENNETTİR DERKEN ABİMİN OĞLU TARAFINDAN (FERHAN HOCA)nın gözü önünde morgdan kovuldum. NEDEN KOVULDUĞUMU BİLMEDEN DINGIRDAMA LAN SENDEN ÖNCE BEN ONUN OĞLUYUM DİYE HASTAHANEYİ TERK ETTİM. Eczanede dilaltı verirlerken bana telefonum susmadı hiç cenazeye gel. Bilmiyorum dedim. İyi değilim dedim bak elif eczanesi sahibi hanım başımda tansiyonumu ölçüyor. Belki son yolculuğuna gelemem dedim. Ben epilepsi krizim tutar ve ölürsem yavrularıma eşime bakan olmaz dedim, kimse anlamak istemedi.İLKİNDİDE toprağa verileceğini öğrendiğimde kendimi biraz toparlamıştım.manevi annemi uğurlamaya gittim.o malum şahıs abim olacak adam cenazeye gelmedi diye haber yolladı üç beş kanaldan ( UĞUR BARLIK ŞAHİDDİR ONA SORSUN DİYE HABER GÖNDERDİM)neden mogtan kovulduğumu sonradan öğrendiğimde iki gün işyerimde hüngür hüngür ağlarken yarabbi beni kardeş katili olmaktan koru diye RABBİME sığındım.ruhsatlı silahımı kasaya kilitledim.İFTİRANIN KRALINI GÖRÜNCE KARDEŞLİK DEFTERİNDEN ÇIKARDIM O MALUM VİJDANSIZI. Bu nedenle tansiyon kronikleşti ve oda benimle. RAPORUM VAR VELHASILI. Ve en büyük evladım pastanede sabah 07 akşam 23 haftalık 125 tl ye bulaşıkçılık geçmişte yapmıştı., yerleri paspas etmek dâhil çalıştığında birileri telefonda beni öldürmekle tehdit ediyordu.ve güzel bir haber aldık kızımı işe çağırıyorlardı ALLAH ALLAH dedim.kızım orda çalışıyor külcü.bir telefonla öğrenirsin nerde çalıştığını istersen benden intikamını kızımı kovdurarak al.
  5-şaka ile karışık bir arkadaşımın arabası ile (ramazandan az önce samsuna balık yemeğe gittik, espride şu idi, yaşar solak sen delisin, senin zekân sana fazla geliyor, sağından solundan kırpılmağa ihtiyacı var gel seni samsuna götüreyim demişti. Sonradan bu şakası aklıma gelince(belkide şaka değildi)yarın gidiyoruz dedim ve gittik amaç balık yemekti samsun sahillerinde nasıl olsa araba arkadaştan, mazotta ondan, e balık parasıda ondan olacaksa bu balık yenirdi. Vardık samsuna RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİNE ,(DR HÜSREVİ soyadını hatırlamıyorum)yatışımı vermezmi? Sanıyorum bir on dakika mosmor olmuşumdur. Sorum şu oldu (galiba gerçekten ben kafayı yedimki bu psikiyatr yatışımı verdi?)gözlemliyorum, kendimi yokluyorum ben çok iyiyim, AĞAH KAFKAS aklıma geldi, yatış işlemimi yapan memura dedimki sıktınız artık bakan benim arkadaşım onu arıyorum bu tiyatro bitsin dedim, telefonumu çıkarttım, telefon etmiyorum lan dedim bakalım ne olacak? Yanımdaki arkadaşıma baktım ki, eğilmiş görevli memura valla bakan arkadaşı, Televizyoncu, şair, yazar sayıyor, koluna dürttüm sus diye ikimizide yatıracaklar şimdi diye mırıldandım. Anladım ki gelenler Tayyip benim asker arkadaşım derlermiş. Duruma el koydum ve şöyle bir not yazarak bu hastanede neden yatamayacağımı yazdım.(merak edin kitabımı yazıyorum neler var neler)HAYAT BANA KOLAY, KÜLCÜ HAYAT SANA ZOR. Evet, ben bittim öylemi?
  Bu sorunun cevabınıda ALLAH BİLİR. Sen bilemezsin. Ama senin sonunu bilmemekle beraber gerçekten merakla bekliyorum.
  GELELİM BU KADAR ÇOK RAPORA?
  DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN İLAÇLARIM İÇİN RAPOR OLMAZ İSE BENİM MAAŞ TAMAMEN KUŞA DÖNÜYOR!
  MECBURİYETTEN BU KADAR ÇOK RAPORUM VAR YANİ.
  BENLE İŞİN VAR YANİ!

  EY HALKIM
  TANKLARIN ÖNÜNDEYİM
  GÖZLERİMDE BİR UMUD
  HAYALLERİMDE SİZ VARSINIZ.

 • cihan akbulut

  filistinle alakalı bi program yada bulut abimiz bi bölüm yaparsa sevinirim…

 • ALİ ARICI

  4 Mayıs Pazar günü 1 Nolu Sentetik Sahada saat 15.00’da oynanacak olan ULUKAVAK SPOR – İSKİLİP BELEDİYE SPOR karşılaşmasının canıl yayınlanmasını istiyoruz. Bu önemli maçın sonucunda kluplerden birisi bal liginde yoluna devam edecektir. Tv nizi net üzerinden Ankarada izliyorum. Karşılaşmayı yayınlarsınız sevenirim. İyi çalışmalar

 • taner hatipoğlu

  ANKAOS
  TC Taner Hatipoğlu paylaştı · 3 saat önce
  ETİMESGUT BLD SPOR & ÇORUMSPOR MAÇ DETAYI VE ANALİZİ .gerçek anlamda ankarada çok güzel bir hava ile güzel başlayan bir müsabakaydı ve inanın ankarada yaşayan çorumlular belkide ilk kez çorumspor,u bu futboluyla ayakta alkışladı,havanın güzel olmasıyla ankaradaki çorumlular bir nevi etimesgut bld atatürk stadına akmıştı ,bununla beraber maça hızlı ve tempolu başlayan çorumsporumuz 8. dakika da deneyim ve tecrübe hasibi olan futbolcumuz ORHAN,ın attığı frikik golü ile 1-0 öne geçti .yaklaşık 150 çorumspor taraftarının izlediği maçta golden sonra büyük sevinç yaşandı.dakikalar 26,yı gösterirken etimesgut bld spor skor,u 1-1 yapıyordu ama çorumspor inançla geldiği ankarada muhteşem futbolunu sürdürüyordu .dakikalar 45,i gösterirken maç 1-1,di ve maçın ilkyarısı bu şekilde sonuçlandı.ikinci yarı da ise çorumspor hızlı ve kontrollü futboluna devam ediyordu dakikalar 64,ü gösterirken ofsayt pozisyonunu es geçen yan hakem pozisyonun devamında etimesgut bld sporlu oyuncu çorumspor kalecisi tarafından ceza alanı içinde düşürülünce maçın orta hakemi kalecimizi kırmızı kartla cezalandırıken ardından penaltı noktasını gösteriyordu .dakika 69,da penaltı vuruşundan etimesgut bld spor durumu 2-1,e getiriyordu.demiştim ya çorumspor,un oynadığı futbol o kadar ateşlemiştiki taraftarı artık maç kaybedilse bile kimsenin umurunda değildi.etimesgut bld sporlu futbolcular daha golün sevincini yaşarken gelişen çorumspor atağında forvet oyuncumuz BATUHAN durumu 2-2 yapan golü atıyordu, çorumspor taraftarı ve yedek kulübesi beraberlik golünün sevincini yaşıyordu.sevinçlerimiz artık tavan yapmıştı ,bu dakika dan sonra da çok pozisyon bulduk ama değerlendiremedik ve maç bu skorla yani: 2 – 2 sona erdi.bu arada çorumsporumuza destek veren CHP ÇORUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ SAYIN KENAN NUHUT beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve yine bir ankara deplasmanından çorumspor,umuzu yine puanla çoruma uğurlamanın sevincini yaşıyoruz .takıma destek verildiği takdirde çorumspor,umuzun neler yapabileceğini bir kez daha görmüş olduk ,diliyoruz ki çorum daki ve ankaradaki çorumlu işadamlarımız takımımıza destek çıkarlar ve çorumspor,umuz ligde kalır .bizlerde ANKAOS TARAFTAR GRUBU olarak gerçekten bize vermiş oldukları hem güzel futbol,hem almış oldukları 1 puan ile futbolcu kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz .inşallah haftaya kendi evimizde oynayacağımız safranboluspor maçını kazanarak çorumspor,umuzun çıkışının devam etmesini diliyoruz .inanın bu günki maçın bir yan hakemi ve orta hakemine rağmen + şiddetli esen rüzgara rağmen deplasmandan alınan bir puanın gerçek anlamda çorumpor için çok büyük önemi vardı ,zaten biz her daim hakemlerden de büyük anlamda eziyet çekiyoruz inşallah bu son olur ,adalet li hakemlerle karşılaşırız .ANKAOS TARAFTAR GRUBU TRİBÜN LİDERİ TANER HATİPOĞLU . ( KADİRCİM UMARIM YAYINLARSIN TAMAMEN OLANLAR YAZILIDIR ANKARADAKİ MAÇTAN İZLENİMLERİM KARDEŞİM SAYGILAR )

 • vatandaş

  televizyonunuzu yerel haberler için izliyorum. ancak televizyon yorumcunuz sanki herkes potansiyel hırsız gazeteciler potansiyel şakşakçıki hiçbir haberlerini beğenmiyor. şimdiye kadar belediyenin başı diye seçilen belediye başkanını aklı sıra küçük düşürücü konuşmalarına alışmıştık ama arkadaş artık kendini aştı ve rahatsızlık vermeye başladı.vali beye çatmalar millet vekillerine ismiyle ifade etmeler cahit gibi valiye başköy gibi.bu insanları sevenler var bu yaptıkları bu sevenleri üzüyor ve kızdırıyor. lütfen bu yorumcunuzu uyarın saygılarımla

 • Bülent Naykı

  Ben apartman ve site yöneticisiyim. Günümüzde Corum İl Merkezimizde apartman ve site yönetimlerinde yönetici seçilememesi kimsenin yöneticiligi kabul etmemesi vb. daha bircok konularda halkimizi bilinclendirmek ve her türlü sorunlarinda onlara yardimci olmak icin uzman yönetici olarak sizlerle haber yapmak isterim.

 • halil halil

  merhaba. ilk olarak artık sizi uyduda görmek istiyoruz, eminim sponsor karşılığında bu işi çok kolay çözebilirsiniz. diğer konu ise bu web sitenizdeki video modülleriyle ilgili. kolayınıza mı geliyor nedendir bilmiyorum ama int.exp. tarayıcıdan başka hiç bir tarayıcıda düzgün bir şekilde video ları izleyemiyorum. eklenti yükleyin diyor yüklüyo başarısız diyor falan. video haberlerde modülü değiştirin lütfen. başarılar.

 • UĞUR AKÇA

  merhaba kolay gelsin benim sizden isteğim mümkünse alın elinize kamerayı ve lutfen çorum sporun maclarını yayınlaın geliştirin artık su işi bi renk gelsin çorumtv ye

 • merhaba öncelikle yayın hayatınızda başarılar dilerim. ben çrt yi uyduda görmek istiyenlerden biriyim. bu yönde çalışmalarınız varmı bilmiyorum ama olursa çok iyi olur teşekkür ederim.

 • haydar akış

  degerli tv yöneticileri külçünün çorumu tanıtmayı kısıtlama çorum belediye mehter takımı etkinligini kısıtlaması samsun giresun sivas tokat gibi illere çorumu tanıtmaya engel oldugunu ve siz crt tv sayesinde çoruma ve külcünün engelinin kaldırmasına yardımcı olacagınızdan emin oldugumuz için çorumu tanıtmaya sizlerinde yardımcı olmanızı saygılarımla arz ederim

 • azmi ergün

  alt yazılarınız çok küçük okumakta zorlanıyorum lütfen birazcık daha büyük yazmanız mümkün değilmidir?…

 • zafer kabasakal

  Selamlar,
  Ben antalyada oturan Çorumlu bir vatandaşım.Çorum radyo televizyonunu internetten takip etmeye çalışıyorum.Uydu üzerinden de takip etmek isteriz.Birçok şehre ait kanal var uyduda;fakat Çorumun yok.Sizleri uyduda da görmek isteriz…….

 • Sevgili Abdulkadir Söylemez;Öncelikle merhaba.Görevinde başarılar dilerim.Sitendeki en yeni gönderi 19 Şubat 2013 tarihli.İlgi biraz azalmış gibi.Sayın Başbakan’ın Eskişehir’de Eskişehir-Konya Hızlı Tren açılış konusundaki söyledikleri Türkiye’deki tüm medya ve basınında yer aldı.Çorum Hitit TV’de, bazı Çorum medyasında,basınında da yer aldı.ÇRT vaktiyle Hızlı Tren Konusunda çok büyük anket yaparak bu duyarlılığını zirveye taşımıştı.ÇRT’nin henüz bir yayın yapamamasını anlıyamıyorum.Hep iyimserim.Belki de Çorum geçişli Hızlı Tren Projesi’nin akibetini Çorum’un Sayın Milletvekilleri nezdinde takip edip öylece haber yapmayı planlıyor olabilirsiniz.Ben öyle sanıyorum.Yanılıyor muyum?

  • Ahmet Bey öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Hızlı trenle ilgili şehrin seçilmişlerinden açıklama bekliyoruz. Yaptıkları taktirde sizlerle elbette paylaşacağız. İlginizin devamını bekleriz.

 • belediye binası yanındaki  parkta yeni yapılan kaldırım taşlarında yapılan süslemelerde resmen açık açık arapcada vav harfi resmen teşbih edilmektedir bu konuda yazmadıgım dilekçe göndermediğim y ilgili makamlara  e posta kalmadı hiç biride  cevap vermedi ya ben çok  salak  ve cahilim yada insan duyarsız.Allah aşkına diyorum bakın Allah cc vahdaniyet sıfatı yerlerde nasıl insanlar görmezden gelir insanlar !  resmen vav harfii resmen açık açık hatta gece olduğunda ortasında yanan ışık da işin çığırından çıkışı… çorum müftülüğüne dahi  e mail  attım cevap gelmedi…ilgilenenlerde Allah bin defa razı olsun…

  • söylediğiniz şeyler çok yanlış. Bugün heryerde arapcadan bir harf görmek mümkün. vav harfi sadece kurana özgü bir harf değildir. Eğer kastınız bir arapça harfin süslemelerde kullanılması ise türkçe kelimelerde logar kapaklarında yazmaktadır. Aynı nitelikte karşılık verecekseniz onada vereceksiniz. Ayrıca vav harfinin kuran arapçasından farkı cüzüdür. Yani orda sadece harf değilde kuran arapçasına girebilmesi için bir kelime olması lazım. Düşündüklerinize katılmıyorum.

   • yazdıklarınız çok saçma türkçenin logar kapaklarıyla ne alakası var konuyu paylaşan arkadaş mukedesata dayalı  bir konuyu izah etmiş katılıyorum kadir  kardeşimize

    • vav harfi Allah cc vahdaniyet ve yaratma sıfatınınn tecellesidir. HARFİ DİYORUM BAKIN SADECE HARFİ bende kadir  katılıyorum kardeşimize 

 • Çorumda Rap konseri istiyoruz sagopa değilde daha çok sansar  gibi rapciler bunları getirin..

 • telefonuma haber nitelikli msj yollamamanızı istiyoruz

  • Erkut Bey, İsminize Kayıtlı Herhangi Bir Telefon Numarası Bulunmamaktadır. Numaranızı Yorum Yada kadirsoylemez@corum.tv ‘ye Mail Olarak Gönderirseniz Numaranız Çıkarılacaktır. 

 • ÇRT’yi uydudan yayın yapmaya davet ediyorum. Artık Çorum gibi güzide bir kentimizi de uydudan izlemek istiyoruz.

 • recep yılmaz

  Merhabalar … ÇRT’yi internetten seyrediyorum. Mükemmel bir yayın akışı var, daim olsun. Fakat neden Çorum’un Çorumumuzun uyduda yayın kanalı yok? Gurbetteki Çorumlular için hasret giderip memleketimizden haberdar olmak için iyi olurdu. Sadece hava durumunda görebiliyoruz ‘Çorum’ yazısını neden? Çorum’un hiç mi zengini yok. Lafa gelince ‘Çorum insanı tutumlu’ deriz, milliyetçilik nerede! Umarım bu yazım silinmez :)) Size iyi çalışmalar, iyi yayınlar. ÇRT’den ricam bir an evvel uydu yayını yapması. Kabuğumuzdan çıkalım evrensel olalım.

  • Öncelikle ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz “ikikise”, “kerem” ve “recep yılmaz” … ÇRT’yi uyduda görme ve izleme isteğiniz bizleri mutlu ediyor. Biz de dünyanın her yerindeki Çorumlulara ulaşmak, onlara memleketlerinden haberler aktarmak, hasret gidermelerini sağlamak isteriz. Bunu aslında internet üzerinden verdiğimiz kesintisiz yayınla gerçekleştiriyoruz da. Ancak yayınımızı uyduya taşımanın ciddi bir maliyeti var. Yaklaşık rakamlarla bunu sizlere söylemek istiyorum. Uyduya geçmek için gerekli şartların sağlanması için 150-200 bin TL gibi bir miktar gerekiyor. Bunun dışında ayrıca aylık 40 bin TL civarında da kira ücreti ödenmesi gerekiyor. Bu konuyla ilgili karşılaştığımız bir diğer soru da gelişmişlik ve nüfus olarak Çorum’dan daha küçük olan illerdeki TV’lerin nasıl uydu yayını yapabildiği … Bu konuda da Sayın Yılmaz’ın değindiği noktaya geliyoruz. Mevzu bahis kanallar ya şehrin önde gelenleri tarafından destekleniyor ya da onların himayesinde bulunuyor. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bizleri http://www.corum.tv adresinden de dünyanın her yerinden izlemeniz mümkün. Buna ek olarak taze bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyoruz. ‘Dünya TV’ platformuyla ABD, Kanada ve Avustralya’ya da yayınımızı taşımayı planlıyoruz. Ciddi aşamalar kaydettiğimiz bu planı da 2013 yılının ilk ayında hayata geçirmiş olacağız.

   A.Kadir Söylemez – İzleyici Temsilcisi

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?